lista s ornamentom.png

BRATISLAVA - ZOOLOGICKÁ ZÁHRADA

TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE

ZOO Bratislava
ZOO Bratislava

ZOO Bratislava
ZOO Bratislava

1/1
icon_STARS 5.0.png

ZOO BRATISLAVA - zoologická záhrada, ktorá sa rozkladá na ploche 35 ha v Mlynskej doline v bratislavskej mestskej časti Karlova Ves. Je to ideálne miesto na prežitie príjemného dňa v "spoločnosti" viac ako 180 zástupcov živočíšnej ríše zvierat alebo na stretnutie s niektorým, už vyhynutým druhohorným dinosaurom.

REGIÓN: ► BRATISLAVA 

LOKALITA:

NADMORSKÁ VÝŠKA:

GPS:  ►

WEB: ►

TEL:

191 mnm

BRATISLAVA

+421 2 6010 2111

icon_hist_HRAD.png
VIRTUÁLNA MINCA XPLÓR NFT
#47/99
.47
SK.01.01.12
BRATISLAVA - ZOOLOGICKÁ ZÁHRADA
01-01-02-G-BRATISLAVA-HRAD.png
1/8
xplor_AppStore_button.png
xplor_GPlay_button.png
00_3d_mapka_slovensko.png

map texture

GoogleEarth

00_3d_mapka_slovensko.png
icon_hist_ZRÚCANINA.png
icon_HOME.png

SK.01.01.12

ZOO BRATISLAVA

OTVÁRACIE DOBY

apríl-september

október

november-február

marec

09:00-18:00

10:00-16:00

10:00-15:00

10:00-16:00

POPLATOK ZA VSTUP

7,00€

5,00€

5,00€

5,00€

zadarmo

dospelí

deti 3-15r

študenti

seniori

deti 0-3r

Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje?

Chcel by si doplniť značku, info alebo skúsenosti, ktoré máš z vlastnej návštevy?

POSLEDNÁ AKTUALIZÁCIA:

11. mája 2021, 15:03:17

SPRIEVODCA


Ako sa dá k ZOO dostať ?


Je to možné aj autobusom MHD na zastávku priamo pred ZOO. Autom vás k nej navedú hnedé smerové šípky ZOO a DINOPARK so siluetou nosorožca. Treba však počítať s tým, že súčasné parkovisko pred vstupom do ZOO neposkytuje dostatočné parkovacie kapacity.


Čo všetko môžete v ZOO a okolí vidieť ?


Zaujímavé expozície ako sú pavilóny šeliem pre levy juhoafrické, biele tigre, jaguára amerického a leopardy cejlónske, pavilón primátov pre šimpanzy učenlivé a orangutany sumatrianske. Terárium a exotárium s expozíciou surikát, tropických opičiek, leňochodov, pásavcov a dvomi novými sladkovodnými akváriami Malawi a Tanganyika. Vybudované sú tiež veľké výbehy nosorožcov, kengúr, zebier, žiráf, antilop a hrošíkov libérijských, tiav, poníkov a kulanov ale tiav, poníkov a kulanov. Pozriete si prírodné vodné plochy pre plameniakov a pelikánov s ostrovom lemurov.

Súčasťou zoologickej záhrady je aj DinoPark Bratislava, s modelmi dinosaurov v životnej veľkosti, paleontologickým ihriskom a 3D kinom. Môžete tu objavovať súčasnú faunu i vyhynuté druhohorné dinosaury. Unikátna výprava do druhohôr a mnohé iné druhohorné plazy tvoria unikátnu expozíciu s rozlohou 3 ha. V lesnom prostredí je umiestnených množstvo modelov dinosaurov v životnej veľkosti, ktoré sú ozvučené a niektoré aj pohyblivé. Modely sú riadené vlastným počítačom a poháňané vzduchotechnikou. Pozriete si scény a zákutia, ktoré simulujú život v druhohorách a prejdete si náučný chodník o vývoji života na Zemi.

Okrem prehliadky vzácnych zvierat ZOO a jedinečného DinoParku s 3D kinom, vaše deti nájdu detské komplexy s pestrofarebnými preliezkami a hojdačkami, ihrisko a kúsok od neho aj lanová dráha. Vaše deti sa tu určite nebudú nudiť.


Pár tipov pre turistov v okolí


Bratislavský hrad - Monumentálna stavba bývalého kráľovského paláca tvorí neodmysliteľnú panorámu hlavného mesta Slovenska. Bratislavský hrad predstavuje významný pamätník spoločensko-historického vývoja v tejto oblasti v dejinách Veľkej Moravy, Uhorska, Česko-Slovenska a moderného Slovenska.

Dom U dobrého pastiera - meštiansky rokokový dom z 2. polovice 18. storočia na Židovskej ulici číslo 1 v Bratislave. Je to jedna z najkrajších rokokových stavieb v Bratislave. Patrí k niekoľkým zachovaným pôvodným budovám bratislavského podhradia.

Katedrála svätého Martina - alebo aj Dóm svätého Martina je pôvodne gotická sakrálna stavba v historickej zóne Bratislavy. Je jednou z najvýraznejších bratislavských dominánt, patrí k najvyhľadávanejším turistickým objektom hlavného mesta Slovenska. Je najvýznamnejším a najväčším kostolom v Bratislave.

Kostol Klarisiek - gotický komplex kostola a kláštora klarisiek zo začiatku 14. storočia je jednou z dominánt bratislavského Starého mesta. Kostol sa nachádza v historickej časti Bratislavy na Farskej ulici. Hneď vedľa je aj kláštor Klaristiek. Dnes slúži bratislavský kostol klarisiek nielen ako svätostánok, ale pre svoju vynikajúcu akustiku je často využívaný i ako koncertná sieň. Štvorkrídlová dvojpodlažná budova kláštora obkolesuje rajský dvor. V kláštore sídli Informačné a dokumentačné stredisko Rady Európy.

Vyhliadková veža UFO - symbol Bratislavy, ktorú ročne navštívia tisíce návštevníkov. Panoráma hlavného mesta Bratislavský hrad, Parlament, Dóm Sv. Martina ako na dlani. To treba jednoducho vidieť.


PRE DENNÉ TIPY NA VÝLETY SLEDUJ NAŠE

 

SCREENS_4_AppleStore&GooglePlay.png