top of page

zoologická záhrada bratislava

icon_hist_ZRÚCANINA.png

región: bratislava
lokalita:
nadmorská výška:
gps:  ►
web: ►
kontakt:

191 mnm

bratislava

+421 2 6010 2111

.zoo bratislava - zoologická záhrada, ktorá sa rozkladá na ploche 35 ha v Mlynskej doline v bratislavskej mestskej časti Karlova Ves. Je to ideálne miesto na prežitie príjemného dňa v "spoločnosti" viac ako 180 zástupcov živočíšnej ríše zvierat alebo na stretnutie s niektorým, už vyhynutým druhohorným dinosaurom.

.otváracie doby

10.marec. - 20.október

21. október - 9. marec

08:45 - 17:45

09:15 - 15:15

.poplatok za vstup

7,00€

5,00€

5,00€

5,00€

zadarmo

dospelí

deti 3-15r

študenti

seniori

deti 0-3r

zoologická záhrada bratislava
icon_HOME.png
icon_eShop.png
icon_REGMAP.png


.sprievodca


ako sa dá k zoo dostať ?


je to možné aj autobusom MHD na zastávku priamo pred ZOO. Autom vás k nej navedú hnedé smerové šípky ZOO a DINOPARK so siluetou nosorožca. Treba však počítať s tým, že súčasné parkovisko pred vstupom do ZOO neposkytuje dostatočné parkovacie kapacity.


čo všetko môžete v zoo a okolí vidieť ?


zaujímavé expozície ako sú pavilóny šeliem pre levy juhoafrické, biele tigre, jaguára amerického a leopardy cejlónske, pavilón primátov pre šimpanzy učenlivé a orangutany sumatrianske. Terárium a exotárium s expozíciou surikát, tropických opičiek, leňochodov, pásavcov a dvomi novými sladkovodnými akváriami Malawi a Tanganyika. Vybudované sú tiež veľké výbehy nosorožcov, kengúr, zebier, žiráf, antilop a hrošíkov libérijských, tiav, poníkov a kulanov ale tiav, poníkov a kulanov. Pozriete si prírodné vodné plochy pre plameniakov a pelikánov s ostrovom lemurov.


súčasťou zoologickej záhrady je aj DinoPark Bratislava, s modelmi dinosaurov v životnej veľkosti, paleontologickým ihriskom a 3D kinom. Môžete tu objavovať súčasnú faunu i vyhynuté druhohorné dinosaury. Unikátna výprava do druhohôr a mnohé iné druhohorné plazy tvoria unikátnu expozíciu s rozlohou 3 ha. V lesnom prostredí je umiestnených množstvo modelov dinosaurov v životnej veľkosti, ktoré sú ozvučené a niektoré aj pohyblivé. Modely sú riadené vlastným počítačom a poháňané vzduchotechnikou. Pozriete si scény a zákutia, ktoré simulujú život v druhohorách a prejdete si náučný chodník o vývoji života na Zemi.


okrem prehliadky vzácnych zvierat ZOO a jedinečného DinoParku s 3D kinom, vaše deti nájdu detské komplexy s pestrofarebnými preliezkami a hojdačkami, ihrisko a kúsok od neho aj lanová dráha. Vaše deti sa tu určite nebudú nudiť.


.

.pre denné tipy na výlety sleduj naše 

facebook stránky @xplor.sk a @srdcomposlovensku

facebook skupinu @srdcomposlovensku

instagram účet @xplor.sk a @srdcomposlovensku

Pinterest nástenku Xplór

Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje?

Chcel by si doplniť značku, info alebo skúsenosti, ktoré máš z vlastnej návštevy?

posledná aktualizácia:

30. januára 2023, 14:50:26

 

 

.

bottom of page