top of page

región: gemer a slovenský kras
lokalita:
nadmorská výška:
gps:  ►
web: ►
kontakt:

213 mnm

-

+421 47 20 10 133

.vodná nádrž teplý vrch - sa nachádza v Slovenskom rudohorí medzi obcami Teplý Vrch a Budikovany. Príjemné prostredie, nádherná príroda a najmä označenie najteplejšia vodná plocha na Slovensku láka návštevníkov.

.otváracie doby

celoročne 

voľne prístupné

.poplatok za vstup

voľne prístupné

vodná nádrž teplý vrch

vodná nádrž teplý vrch

icon_hist_ZRÚCANINA.png
icon_HOME.png
icon_eShop.png
icon_REGMAP.png


.sprievodca


bodná nádrž Teplý vrch vznikla na rieke Blh medzi obcami Teplý vrch, Budikovany a Drienčany, neďaleko Rimavskej Soboty. Voda vo Vodnej nádrži Teplý vrch dosahuje tie najvyššie teplotné hodnoty, preto sa označuje aj za najteplejšiu vodnú plochu na Slovensku.

V súčasnosti je obľúbeným miestom na rekreáciu turistov z blízkeho i ďalekého okolia. Vodná nádrž bola uvedená do prevádzky v roku 1980 za účelom zavlažovať poľnohospodárske plochy. S úpadkom poľnohospodárstva zmizol aj jej pôvodný účel. Územie v roku 2010 postihli záplavy a práve vodná nádrž pomáhala vodu regulovať.


každý si nájde niečo pre seba


dnes je nádrž využívaná na rekreáciu, oddych a rybolov. Vodná nádrž je obľúbeným miestom mladých so záľubou vo vodných športoch. Od windsurfingu až po vodné bicykle. Areál myslel aj na najmenších. Je vybavený množstvom detských atrakcií. Samozrejmosťou sú tu plochy na volejbal, futbal ako aj tenis. Na letnú rekreáciu sa využíva najmä východné pobrežie vodnej nádrže, kde návštevníkom slúži piesočnatá pláž, kemping, chata, množstvo ubytovacích kapacít, reštauračné zariadenia a požičovňa športových potrieb. V letnej sezóne sa uskutočňujú pri priehrade viaceré kultúrne podujatia, napr. rockové koncerty. Menej rušná severozápadná zátoka je hniezdiskom vodného vtáctva a vedie okolo nej náučný chodník. 


táto časť je vhodná aj pre priaznivcom birdwatchingu. Juhozápadný breh susedí s chránenou lokalitou Malá obora. Rastú tu štyri druhy cudzokrajných drevín hykórií. Umelo vybudovaná nádrž je aj útočisko pre mnohé vzácne druhy vodného vtáctva. V okolí nádrže je príroda vhodná na turistiku a cykloturistiku. Priamo nad vodnou nádržou Teplý vrch sa objavujú náznaky jedinečnej krasovej krajiny nazvanej Drienčanský kras. Toto územie je plné atraktívnych skvostov prírody, historických pamiatok, jaskýň.


.pre denné tipy na výlety sleduj naše 

Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje?

Chcel by si doplniť značku, info alebo skúsenosti, ktoré máš z vlastnej návštevy?

posledná aktualizácia:

12. marca 2023, 19:16:58

bottom of page