lista s ornamentom.png

HOREHRONIE - ROZHĽADŇA PUSTÝ VRCH

TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE

ROZHĽADŇA PUSTÝ VRCH - na Slovensku je momentálne okolo 150 verejne prístupných rozhľadní. Viacero je ich už zaniknutých, viaceré sú naplánované, alebo už je rozbehnutá výstavba nových. Každá rozhľadňa ponúka pohľady na svoje okolie, takže ak chcete spoznať Slovensko, treba sa z nich postupne naň pozrieť zo všetkých.

Rozhľadňa Pustý vrch
Rozhľadňa Pustý vrch

Rozhľadňa Pustý vrch
Rozhľadňa Pustý vrch

1/1
icon_tech_ZAUJÍMAVOSŤ.png

REGIÓN: ► HOREHRONIE a NÍZKE TATRY juh 

LOKALITA:

NADMORSKÁ VÝŠKA:

GPS:  ►

WEB: ►

TEL:

649 mnm

-

+421486114221

XPLÓR eSHOP

icon_HOME.png

SK.13.00.16

ROZHĽADŇA PUSTÝ VRCH

icon_hist_HRAD.png
VIRTUÁLNA MINCA XPLÓR NFT
#47/99
.47
SK.01.01.02
BRATISLAVSKÝ HRAD
Rozhľadňa Pustý vrch
icon_STARS 5.0.png
00_3d_mapka_slovensko.png
00_3d_mapka_slovensko.png
1/8
xplor_AppStore_button.png
xplor_GPlay_button.png

OTVÁRACIE DOBY

prístupné

Celoročne

POPLATOK ZA VSTUP

bezplatný

Vstup

Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje?

Chcel by si doplniť značku, info alebo skúsenosti, ktoré máš z vlastnej návštevy?

POSLEDNÁ AKTUALIZÁCIA:

12. júna 2021, 13:08:53

SPRIEVODCA


Ako sa dá ku rozhľadni dostať a čo všetko môžete uvidieť ?


Drevená, jedenásť metrov vysoká rozhľadňa, sa nachádza na vrchole rovnomenného Pustého vrchu nad časťami obce Komov a Pusté. Vrchol veže ponúka pohľad na Veporské vrchy Klenovský Vepor, Tri chotáre, Urbanov vrch a tiež na Prašivú, Malú a Veľkú Chochuľu v Nízkych Tatrách. K rozhľadni vedie 6 rôznych trás, ktoré sú značené smerovníkmi v obci Čierny Balog.


Prevezte sa úzkokoľajnou lesnou železnicou s rozchodom 760 mm nazývanou Čiernohronská železnica. Premáva na trasách prepájajúcich Čierny Balog s Chvatimechom, Vydrovom a Dobročom v Slovenskom rudohorí. V okolí železnice môžete nájsť veľa turistických lákadiel, ako lesnícky skanzen vo Vydrove alebo Dobročský prales.


Pár tipov pre turistov v okolí Brezna


Mestská veža - klasicistická mestská veža z roku 1830 je ústrednou dominantou Brezna. Nachádza sa na Námestí gen. M. R. Štefánika v historickom centre mesta. Mohutná hranolová stavba s výškou 31 metrov v minulosti slúžila ako strážna veža i zvonica, dnes je už len zvonicou ale v budúcnosti by mala fungovať i ako turistická vyhliadka. Nachádzajú sa v nej tri veľké zvony, najvzácnejší je historický zvon pochádzajúci z 18. storočia.


Radnica - Bola vybudovaná v roku 1770 na mieste staršej budovy zo 16. stor. Budova mala slúžiť na zasadnutie magistrátu, pre senátorov, pre strážnikov a pre mestský archív. V roku 1779 bola radnica poškodená požiarom a prestavaná. Budova je v súčasnej dobe sídlom Horehronského múzea.


Horehronské múzeum - v súčasnosti má múzeum regionálnu pôsobnosť a prostredníctvom svojich zbierok poskytuje návštevníkom obraz o dejinách a kultúre okresov Brezno a Banská Bystrica.


Bystrianska jaskyňa - Nachádza sa v Bystrianskom krase v južnej časti Národného parku Nízke Tatry, pri obci Bystrá. Je najvýznamnejšou jaskyňou Horehronského podolia a je najväčšou jaskyňou južnej strany Nízkych Tatier.


Ľupčiansky hrad - stojí nad obcou Slovenská Ľupča asi 10 km východne od Banskej Bystrice. Je to naša národná kultúrna pamiatka. Prístupný je cestou z obce.


Vlkolínec pri Ružomberku - podhorská osada, miestna časť okresného mesta Ružomberok. Ide o pamiatkovú rezerváciu ľudovej architektúry pozostávajúcu z typických zrubových objektov charakteristického stredoeurópskeho typu. Od roku 1993 je zapísaný do Zoznamu Svetového dedičstva UNESCO.


PRE DENNÉ TIPY NA VÝLETY SLEDUJ NAŠE

 

SCREENS_4_AppleStore&GooglePlay.png