lista s ornamentom.png

ABOV A KOŠICE - ZOOLOGICKÁ ZÁHRADA KOŠICE

TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE

Zoologická záhrada
Zoologická záhrada

Zoologická záhrada
Zoologická záhrada

1/1
icon_STARS 5.0.png

ZOOLOGICKÁ ZÁHRADA - v Košiciach je jednou zo štyroch zoologických záhrad na Slovensku. Jej zameranie je v prevažnej miere na euroázijskú faunu, chovanú v priestoroch, ktoré sa svojou veľkosťou a charakterom približujú prírodným podmienkam v ktorých reálne existujú. ZOO Košice svojou rozlohou patrí medzi najväčšie zoologické záhrady v Európe. Priemerná ročná návštevnosť sa pohybuje na úrovni dvesto tisíc návštevníkov ročne. Ideálne miesto na celodenný výlet rodiny s deťmi. Okrem zvierat sú deťom k dispozícii aj detské ihriská.

REGIÓN: ► KOŠICE a ABOV

LOKALITA:

NADMORSKÁ VÝŠKA:

GPS:  ►

WEB: ►

TEL:

406 mnm

KOŠICE

+421 55 7968 011

icon_HOME.png

SK.22.01.18

ZOOLOGICKÁ ZÁHRADA

icon_hist_KOSTOL.png
icon_hist_HRAD.png
VIRTUÁLNA MINCA XPLÓR NFT
#47/99
.47
SK.22.01.18
ABOV A KOŠICE - ZOOLOGICKÁ ZÁHRADA KOŠICE
Zoologická záhrada
00_3d_mapka_slovensko.png
00_3d_mapka_slovensko.png
1/8
xplor_AppStore_button.png
xplor_GPlay_button.png

OTVÁRACIE DOBY

Apríl - September

Marec, Október

November - Február

09:00-19:00

09:00-17:00

09:00-16:00

POPLATOK ZA VSTUP

5,00€

3,00€

1,50€

zadarmo

3,00€Dospelí

Študent

Dieťa  2r-6r

Dieťa do 2r

SenioriNašiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje?

Chcel by si doplniť značku, info alebo skúsenosti, ktoré máš z vlastnej návštevy?

POSLEDNÁ AKTUALIZÁCIA:

15. júla 2021, 12:19:56

SPRIEVODCA


Ako sa dá k Zoologickej záhrade dostať ?


Košická zoologická záhrada sa nachádza v prírodnom prostredí mestskej časti Košice – Kavečany. ZOO je dobre dostupná autom. Z Košíc je dostupná mestskou hromadnou dopravou a to linkou 29 na konečnú zastávku ZOO.


Čo všetko môžete v ZOO a okolí vidieť ?


Zoologická záhrada Košice je rozlohou najväčšia zoologická záhrada na Slovensku a v Strednej Európe. Rozkladá sa na ploche 289 ha v prírodnom prostredí mestskej časti Kavečany. S výstavbou sa začalo od roku 1979. Pre verejnosť bola ZOO otvorená až v roku 1986. Na návštevníkov čaká 181 druhov zvierat z piatich kontinentov. Z celkového areálu je dnes takmer 75 ha prístupných návštevníkom. V tom je na ploche takmer 5 ha umiestnený druhý DinoPark na Slovensku, otvorený 1. júna 2013.

DinoPark Košice je súčasťou zoologickej záhrady, samostatný vstup nie je možný. Park obsahuje modely prehistorických zvierat v životnej veľkosti a 3D kino DinoAquarium. Na jednom mieste tak stretnete nádherné živé zvieratá a vyhynuté druhohorné tvory. Veselé pasúce sa stádo stegosaurov, ktoré vás privíta hneď za bránou do DinoParku je len začiatok. V nádhernom prostredí malebného údolia s potokom to našim dinosaurom skutočne pristane. Unikátom svetového významu je živá druhohorná rastlina Wollemia nobilis.

Desiatky druhohorných vládcov našej planéty v životných veľkostiach, unikátne 3D Kino zdarma, detské atrakcie, paleontologické ihrisko, občerstvenie v DinoGrile a mnoho ďalšieho. Jednoducho skvelá zábava pre celú rodinu na celý deň.


Pár tipov pre turistov v okolí


Košická detská historická železnica - Úzkorozchodná trať medzi stanicami Čermeľ a Alpinka bola postavená v roku 1955. Dnes je jedinou zachovanou pionierskou železnicou v Československu. Košická detská historická železnica, je jednokoľajná úzkorozchodná železnica s rozchodom koľaje 1000 mm a dĺžkou 3,9 km. Nachádza sa v prímestskej rekreačnej zóne mesta Košice v údolí Čermeľského potoka.

Zvyšky Košického hradu - Košický hrad alebo Hradová sú zvyšky zrúcaniny hradu, ktorý stál na vrchu Hradová severozápadne od Košíc. Hradu o ktorom sa nevie kedy vznikol, či to bol hrad, či to bol iba neúspešný pokus o výstavbu hradu a nie je známa ani jeho úloha v stredoveku.

Vyhliadková veža Hradová - Vyhliadková veža sa nachádza na vrchu Hradová v Košiciach. Z veže je široký výhľad do Košickej kotliny, Hornádskej doliny a na mesto Košice spolu s okolitými pohoriami Čierna hora, Volovské vrchy a Slanské vrchy.

Vyberte si a zoberte na výlet celú rodinu.


PRE DENNÉ TIPY NA VÝLETY SLEDUJ NAŠE

 

SCREENS_4_AppleStore&GooglePlay.png