top of page
rozhľadňa bobovec

rozhľadňa bobovec

icon_hist_ZRÚCANINA.png

región: kysuce
lokalita:
nadmorská výška:
gps:  ►
web: ►
kontakt:

723 mnm

bystrická dolina

+421 948 668 099

.rozhľadňa bobovec - na Slovensku je momentálne okolo 150 verejne prístupných rozhľadní. Viacero je ich už zaniknutých, viaceré sú naplánované, alebo už je rozbehnutá výstavba nových. Každá rozhľadňa ponúka pohľady na svoje okolie, takže ak chcete spoznať Slovensko, treba sa z nich postupne naň pozrieť zo všetkých. Rozhľadňa Bobovec stojí na rovnomennom kopci nad obcou Stará Bystrica v nadmorskej výške 723 metrov. Je postavená z tradičných materiálov kameň a drevo a je z nej nádherný výhľad na okolitú krajinu.

.otváracie doby

.poplatok za vstup

celoročne


voľne prístupné

voľne prístupné

icon_HOME.png
icon_eShop.png
icon_REGMAP.png


.sprievodca


ako sa dá k rozhľadni dostať ? a čo všetko môžete na rozhľadni a v jej okolí vidieť ?


obec Stará Bystrica sa nachádza v okrese Čadca v údolí Bystrice na rozhraní Kysuckých Beskýd a Kysuckej vrchoviny. Je dostupná pravidelnými autobusmi Žiliny, Čadce aj z Kysuckého Nového Mesta. Je známa miestnym Orlojom. Ak sa od Orloja budete držať žltej turistickej značky, tak vás dovedie až ku rozhľadni. Rozhľadňa, ktorá je viditeľná už z námestia pri Orloji, je vysoká 16 m a je z nej dobrý výhľad na Martinské Hole, Veľkú Raču, Malú Fatru a na Lysú Horu u susedov v Českej republike. Samozrejme uvidíte z nadhľadu aj obec Stará Bystrica.


rozhľadňa bola postavená v rokoch 2010 až 2011 z eurofondov v rámci Slovensko-Poľskej spolupráce.


pár tipov pre turistov v okolí.


slovenský orloj - lákadlo pre turistov, stojí na Rínku sv. Michala v Starej Bystrici. Jedná sa o najväčšiu drevenú sochu na Slovensku. Celková kompozícia predstavuje sediacu Madonu, Sedembolestnú Pannu Máriu, patrónku Slovenska. Srdcom orloja je tzv. astroláb, teda ciferník s astronomickými údajmi. Práve astroláb robí zo Slovenského orloja v Starej Bystrici jediný a prvý orloj na Slovensku.

Od Slovenského orloja k rozhľadni na Bobovci vedie cca 3km dlhá žltá turistická značka.


kysucká lesná úvraťová železnica vo vychylovke - je národná kultúrna pamiatka a jedinečná svetová atrakcia. Je zachovanou a funkčne obnovenou časťou bývalej Kysucko-oravskej lesnej železnice. Nájdete ju 15 km východne od Starej Bystrice.


.pre denné tipy na výlety sleduj naše 

facebook stránky @xplor.sk a @srdcomposlovensku

facebook skupinu @srdcomposlovensku

instagram účet @xplor.sk a @srdcomposlovensku

Pinterest nástenku Xplór

Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje?

Chcel by si doplniť značku, info alebo skúsenosti, ktoré máš z vlastnej návštevy?

posledná aktualizácia:

26. novembra 2022, 18:56:28

bottom of page