top of page
rozhľadňa zákopčie

rozhľadňa zákopčie

icon_hist_ZRÚCANINA.png

región: kysuce
lokalita:
nadmorská výška:
gps:  ►
web: ►
kontakt:

854 mnm

-

+421 41 434 4139

.rozhľadňa zákopčie - na Kysuciach v Javorníkoch, nad obcou Zákopčie na vrchole Marťákovho kopca, sa nachádza krásna turistická rozhľadňa z dreva a kameňa. Poskytuje výhľad na takmer celé Kysuce. A stojí to za to

.otváracie doby

.poplatok za vstup

celoročne


voľne prístupné

voľne prístupné

icon_HOME.png
icon_eShop.png
icon_REGMAP.png


.sprievodca


ako sa dá ku rozhľadni dostať ?


prístup k rozhľadni je možný z Čadce po červenej turistickej značke, alebo z Kysuckého Nového Mesta po modrej značke. Najkratšia cesta vhodná aj pre menšie deti je zo Zákopčia, z jeho časti u Rulcov a je dlhá približne 2,4 km.


čo všetko môžete na rozhľadni a jej okolí vidieť ?


rozhľadňa je vysoká 14 metrov. Stojí v nadmorskej výške 854 m n. m. Je postavená z tradičných materiálov kameň a drevo. Z výhľadovej plošiny uvidíte na severozápade Moravsko-sliezske Beskydy s vysielačom Lysou horou, na severovýchode Kysucké Beskydy, Kysuckú vrchovinu a Veľkú Raču, na východe Oravskú Maguru. Na juhovýchodnej strane môžete vidieť Malú Fatru s majestátnym Rozsutcom. Pri dobrej viditeľnosti uvidíte aj vrcholky Západných Tatier.


pár tipov pre turistov v okolí.


slovenský Orloj - lákadlo pre turistov, stojí na Rínku sv. Michala v Starej Bystrici. Jedná sa o najväčšiu drevenú sochu na Slovensku. Celková kompozícia predstavuje sediacu Madonu, Sedembolestnú Pannu Máriu, patrónku Slovenska. Srdcom orloja je tzv. astroláb, teda ciferník s astronomickými údajmi. Práve astroláb robí zo Slovenského orloja v Starej Bystrici jediný a prvý orloj na Slovensku.


od Slovenského orloja k rozhľadni na Bobovci vedie cca 3km dlhá žltá turistická značka.


kysucká lesná úvraťová železnica vo vychylovke - je národná kultúrna pamiatka a jedinečná svetová atrakcia. Je zachovanou a funkčne obnovenou časťou bývalej Kysucko-oravskej lesnej železnice. Nájdete ju 15 km východne od Starej Bystrice.


.pre denné tipy na výlety sleduj naše 

facebook stránky @xplor.sk a @srdcomposlovensku

facebook skupinu @srdcomposlovensku

instagram účet @xplor.sk a @srdcomposlovensku

Pinterest nástenku Xplór

Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje?

Chcel by si doplniť značku, info alebo skúsenosti, ktoré máš z vlastnej návštevy?

posledná aktualizácia:

26. novembra 2022, 18:57:09

bottom of page