lista s ornamentom.png

liptov - bobrovecký vodopád

turistická zaujímavosť, tip na výlet, sprievodca, mapa, fotky, hodnotenia, navigácia, aktuálne počasie

icon_STARS 5.0.png
.bobrovecký vodopád
.bobrovecký vodopád

press to zoom
.bobrovecký vodopád
.bobrovecký vodopád

press to zoom
1/1
icon_prir_HORY.png

región: liptov a nízke tatry sever
lokalita:
nadmorská výška:
gps:  ►
web: ►
kontakt:

907 mnm

-

+421 915 888 014

icon_hist_HRAD.png
.virtuálna minca xplór nft
#47/99
.47
sk.12.00.15
liptov - bobrovecký vodopád
.bobrovecký vodopád

.bobrovecký vodopád - úzky a 12 metrov vysoký vodopád na potoku Stará voda, na okraji Západných Tatrách, je obľúbeným výletným miestom .

.otváracie doby

voľne prístupné 

celoročne

.poplatok za vstup

voľne prístupné 

00_3d_mapka_slovensko.png
00_3d_mapka_slovensko.png

.sprievodca


ako sa dá k vodopádu dostať ?


k bobroveckému vodopádu sa možno najjednoduchšie dostať trasou vedúcou z obce Jalovec do Bobroveckej Vápenice a k penziónu Ďumbier, odtiaľ podľa smerových tabuliek cez sedielko Lipovca okolo drevenej poľovníckej chaty až k samotnému vodopádu. Z Bobroveckej vápenice je to k vodopádu asi trištvrte hodiny. Lokalitou prechádza aj značená cyklotrasa.


čo všetko môžete vidieť v okolí?


bobrovecký vodopád sa nachádza sa pod Bobroveckou dolinou, obkolesený krásnou liptovskou prírodou a mohutnou skalnou stenou, z ktorej padá. V zime sa vodopád sa mení na prekrásny ľadopád. Tento krásny prírodný výtvor, ktorý leží na potoku Stará voda volajú aj Poľovníkov vodopád, alebo tiež Poľovnícky vodopád, či vodopád Stará voda.


pár tipov pre turistov v oblasti západných tatier.


smutné sedlo - s vrcholom 1965 m, výrazný turistický bod v hlavnom hrebeni Západných Tatier. Sedlo je významným turistickým bodom. Cez sedlo turisti uskutočňujú mnohé výlety do oblasti Roháčov, najmä na Ostrý Roháč, Plačlivé, Volovec, Tri kopy, Hrubú Kopu a Baníkov.


ostrý roháč - s vrcholom 2087 m, je jeden z najznámejších vrcholov Západných Tatier, ležiaci v hrebeni tvorenom vrcholmi Baníkov, Plačlivé a Volovec.


plačlivé - s vrcholom 2125 m, nazývaný aj Plačlivô je jeden z menej známych vrcholov Západných Tatier, ležiaci v hrebeni medzi vrcholmi Baníkov a Ostrý Roháč. Plačlivô sa v minulosti nazývalo aj Plačlivý Roháč.


baníkov - s vrcholom 2178 m, je najvyšší vrch v hlavnom hrebeni Západných Tatier. Nachádza sa nad Žiarskou, Roháčskou, Bobroveckou a Jaloveckou dolinou.


baranec - s vrcholom 2184 m, čo ho radí na tretie miesto v rebríčku najvyšších vrchov v Západných Tatrách. Tvorí samostatný masív vyčnievajúci z hlavného hrebeňa Západných Tatier. Pre jeho dominanciu nad Liptovskou kotlinou je tiež nazývaný Štít Liptova.


bivý vrch - s vrcholom 1805 m, je výrazný a skalnatý vrchol na hlavnom hrebeni Západných Tatier. Tvoria ho vápence a dolomity. Z vrcholu je zaujímavý kruhový rozhľad.


  • srdcomposlovensku Instagram
logo_srdcomPoSlovensku_v.9.21.png

Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje?

Chcel by si doplniť značku, info alebo skúsenosti, ktoré máš z vlastnej návštevy?

posledná aktualizácia:

9. novembra 2021, 10:18:08

.pre denné tipy na výlety sleduj naše 

facebook stránky @xplor.sk a @srdcomposlovensku

facebook skupinu @srdcomposlovensku

instagram účet @xplor.sk a @srdcomposlovensku

Pinterest nástenku Xplór