top of page

región: liptov a nízke tatry sever
lokalita:
nadmorská výška:
gps:  ►
web: ►
kontakt:

510 mnm

bešeňová

+421 44 4392 441

.kaštieľ bešeňová - krásny renesančný kaštieľ obklopený udržiavaným parkom. Kaštieľ spolu s priľahlým areálom bol vyhlásený za národnú kultúrnu pamiatku. V súčasnosti je kaštieľ súkromným majetkom a jeho interiéry nie sú prístupné verejnosti.

.otváracie doby

.poplatok za vstup

verejnosti neprístupné

verejnosti neprístupné

kaštieľ bešeňová

icon_hist_ZRÚCANINA.png
kaštieľ bešeňová
icon_HOME.png
icon_eShop.png
icon_REGMAP.png


.sprievodca


ako sa dá ku kaštieľu dostať ?


obec Bešeňová leží na pravom brehu Váhu, západne od vodnej nádrže Bešeňová, asi 8 km východne od Ružomberka. Obec je známa predovšetkým ako rekreačné stredisko. V roku 1993 bolo v obci otvorené termálne kúpalisko Vodný park Bešeňová. Termálna voda z Bešeňovej má blahodarné účinky na ľudský organizmus, predovšetkým na pohybové ústrojenstvo, urologické a ženské problémy, Blahodarné účinky týchto prameňov využívali už starovekí Kelti.


pár tipov pre turistov v okolí.


priehrada liptovská mara - obľúbené letovisko milovníkov vodných športov a raj rybárov. Pre tých ktorí chcú pocítiť liečivú silu minerálnych vôd, je v okolí niekoľko termálnych kúpalísk, Tatralandia, Bešeňová alebo Lúčky.


vlkolínec - je najzachovalejší a najkompletnejší celok pôvodných ľudových stavieb na Slovensku. Leží 20 km západne cestou cez Ružomberok. Ide o skanzen s drevenou architektúrou horských a podhorských oblastí.


liptovský hrad - ruina hradu na Liptove, 23 km severne v blízkosti hraníc okresov Liptovský Mikuláš a Ružomberok.


likavský hrad - jeho zrúcanina, sa vypína 13 km západne nad obcou Likavka pri meste Ružomberok. Hrad pôvodne slúžil na stráženie obchodnej cesty z Považia na Oravu a ďalej do Poľska.


.pre denné tipy na výlety sleduj naše 

Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje?

Chcel by si doplniť značku, info alebo skúsenosti, ktoré máš z vlastnej návštevy?

posledná aktualizácia:

14. apríla 2023, 18:22:28

bottom of page