top of page

región: liptov a nízke tatry sever
lokalita:
nadmorská výška:
gps:  ►
web: ►
kontakt:

893 mnm

veľké borové

+421 43 581 44 70

.rozhľadňa veľké borové - na Slovensku je momentálne okolo 150 verejne prístupných rozhľadní. Viacero je ich už zaniknutých, viaceré sú naplánované, alebo už je rozbehnutá výstavba nových. Každá rozhľadňa ponúka pohľady na svoje okolie, takže ak chcete spoznať Slovensko, treba sa z nich postupne naň pozrieť zo všetkých.

.otváracie doby

.poplatok za vstup

voľne prístupné 

celoročne

voľne prístupné 

rozhľadňa veľké borové

icon_hist_ZRÚCANINA.png
rozhľadňa veľké borové
icon_HOME.png
icon_eShop.png
icon_REGMAP.png


.sprievodca


ako sa dá ku rozhľadni dostať a čo všetko môžete v jej okolí vidieť ?


na tehlovej konštrukcii rozhľadne Veľké Borové je pristavaná drevená nadstavba v vyhliadkou vo výške asi 7 metrov. Vyhliadka je prístupná po drevenom schodisku. Dodnes slúži rozhľadňa aj ako zvonica a má výšku 11 metrov. Z rozhľadne sa vám za priaznivého počasia naskytne úchvatný výhľad na Západné Tatry, Roháče, Malú Fatru, časť Oravy, Liptov a Chočské vrchy.


neďaleko na kopci Súšava sa nachádza ďalšia vyššia rozhľadňa, ktorá má výšku 16 metrov. Prídete k nej po červenej značke a potom pokračujte po ceste, ktorá obchádza kopec z pravej strany. Priamo z obce je rozhľadňa Veľké Borové dostupná peši asi za 30 minút a druhá rozhľadňa na vrchole Súšava asi za 50 minút.


pár tipov pre turistov v okolí


liptovský hrad - najvyššie položený hrad na Slovensku, dokonca v celej strednej Európe. Nachádza sa vo výške 1000 m n.m.. Z hradu je skvelý výhľad na Liptovskú Maru, Liptov, Liptovský Mikuláš, Nízke Tatry a tiež na Veľký Choč.


archeoskanzen havránok - unikátne archeologické múzeum v prírode, dokumentuje prítomnosť Keltov na Liptove. Pozriete sa na Liptovskú Maru z jej západnej strany, pri priehrade vo Vlachoch.


múzeum liptovskej dediny – Pribylina, stojí neďaleko vstupu do Račkovej doliny. Ide o skanzen kde mnoho historických objektov sa podarilo zachrániť zo zaniknutých obcí počas výstavby Liptovskej Mary.


.pre denné tipy na výlety sleduj naše 

Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje?

Chcel by si doplniť značku, info alebo skúsenosti, ktoré máš z vlastnej návštevy?

posledná aktualizácia:

14. apríla 2023, 18:21:42

bottom of page