lista s ornamentom.png

LIPTOV - VODOPÁD ŠUŠTIAČKA

TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE

icon_hist_HRAD.png
VIRTUÁLNA MINCA XPLÓR NFT
#47/99
.47
SK.12.00.46
LIPTOV - VODOPÁD ŠUŠTIAČKA
Vodopád Šuštiačka

REGIÓN: ► LIPTOV a NÍZKE TATRY sever

LOKALITA:

NADMORSKÁ VÝŠKA:

GPS:  ►

WEB: ►

TEL:

857 mnm

-

+421 44 528 04 70

icon_HOME.png

SK.12.00.46

VODOPÁD ŠUŠTIAČKA

Vodopád Šuštiačka
Vodopád Šuštiačka

Vodopád Šuštiačka
Vodopád Šuštiačka

1/1
icon_prir_HORY.png

VODOPÁD ŠUŠTIAČKA - Jánska dolina považovaná za jednu z najkrajších dolín národného parku Nízke Tatry ukrýva množstvo atraktívnych prírodných výtvorov. Okrem jaskýň, minerálnych prameňov či vôkol sa týčiacich skalnatých vrcholov k nim patria i vodopády. Jedným z najkrajších a najľahšie prístupných vodopádov Jánskej doliny je vodopád nachádzajúci sa na úpätí vrchu Slemä, v bočnej dolinke zvanej Šuštiačka.

00_3d_mapka_slovensko.png
00_3d_mapka_slovensko.png
1/8
xplor_AppStore_button.png
xplor_GPlay_button.png

Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje?

Chcel by si doplniť značku, info alebo skúsenosti, ktoré máš z vlastnej návštevy?

POSLEDNÁ AKTUALIZÁCIA:

12. júna 2021, 12:13:45

OTVÁRACIE DOBY

prístupný

Celoročne

POPLATOK ZA VSTUP

bezplatný

Vstup

SPRIEVODCA


Ako sa dá ku vodopádu Šuštiačka dostať ?


K vodopádu v dolinke Šuštiačka sa možno dostať po vyšliapanom, ale neoznačenom chodníku, ktorý odbočuje z modrej turistickej značky vedúcej Jánskou dolinou. Vôkol vodopádu sa rozprestiera temer nedotknutý les so zaujímavými roklinami a skalnými bralami.


Pár tipov pre turistov v okolí


Demänovská ľadová jaskyňa - zaľadnená jaskyňa v Nízkych Tatrách v Demänovskej doline, jedna z Demänovských jaskýň. Doložená už roku v 1299 ako jedna z najstarších známych jaskýň v Európe.


Demänovská jaskyňa Slobody - krasová jaskyňa v Nízkych Tatrách v Demänovskej doline, jedna z Demänovských jaskýň. Objavená bola v roku 1921 a je najnavštevovanejšou jaskyňou na Slovensku. Jaskyňa je na kvapľovú výzdobu najbohatšia zo známych Demänovských jaskýň.

Aj mesto Liptovský Mikuláš ponúka príjemne strávený čas pre rodiny s deťmi.


Kaštieľ Vranovo stojí v Liptovskom Mikuláši, v jeho západnej mestskej časti Palúdzka, na ulici Vranovská pri rieke Demäňovka. Je to necelé 2 km od priehrady Liptovská Mara. V roku 1985 bola v parku pred kaštieľom nainštalovaná socha Juraja Jánošíka. V priestoroch Múzea Janka Kráľa na Námestí osloboditeľov si môžete pozrieť presunutú expozíciu Jánošíkova mučiareň a súdna sieň.


Jánošíkovo väzenie bolo umiestnené v Kaštieli Vranovo v Liptovskom Mikuláši, ktorý je teraz známy ako miesto, kde bol v zime roku 1713 väznený legendárny zbojnícky kapitán a ľudový hrdina Juraj Jánošík. Expozícia s jánošíkovskou tematikou s názvom "Jánošíkovské tradície v Liptove a na Slovensku" bola v kaštieli prístupná do roku 1997. Po reštitúciách sa presunula do priestorov Múzea Janka Kráľa a kaštieľ sa stal pre verejnosť uzatvorený.


Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva umiestnené v bývalom jezuitskom kláštore. Ide o   jediné múzeum svojho druhu na Slovensku s expozíciami Kras a jaskyne Slovenska a Chránená príroda Slovenska. Návštevu múzea môžete ukončiť na rozhľadni múzea, pozrieť si panorámu okolitých hôr ale aj starobylé dominanty mesta.


Evanjelický kostol s kapacitou 1700 miest na sedenie, ktorý patrí k najväčším evanjelickým kostolom na Slovensku.


Synagóga postavená v roku 1846 je jedna z najväčších a najštýlovejších na Slovensku s bohato zdobeným secesným interiérom. Na západnej galérii synagógy je inštalovaná výstava o histórii židovskej komunity, ktorá vyše dvoch storočí spolutvorila dejiny mesta.


Liptovské múzeum sídli v historických priestoroch budovy Čierneho orla. V expozícii poľovníctva a rybárstva na Liptove vás prevedie dejinami poľovníctva a rybárstva na Liptove od stredoveku až po súčasnosť.


PRE DENNÉ TIPY NA VÝLETY SLEDUJ NAŠE

 

SCREENS_4_AppleStore&GooglePlay.png