top of page

región: novohrad a podpoľanie
lokalita:
nadmorská výška:
gps:  ►
web: ►
kontakt:

504 mnm

-

+421 48 419 22 15

.rebrík do neba dúbravica - stojí pri obci Dúbravica už niekoľko rokov. Je vysoký asi 5 metrov, nie o nič opretý a tak naozaj budí dojem, akoby bol rebríkom do neba. Podľa svojho tvorcu predstavuje „skratku do neba“. Zaujímavá atrakcia najmä pre deti, ale hravo udrží aj dospelých. Je to zaujímavý pocit mať „hlavu v oblakoch“. Už ste vyskúšali dotknúť sa z neho oblohy?

.otváracie doby

.poplatok za vstup

voľne prístupné

celoročne

voľne prístupné

rebrík do neba dúbravica

rebrík do neba dúbravica

icon_hist_ZRÚCANINA.png
icon_HOME.png
icon_eShop.png
icon_REGMAP.png


.sprievodca


ako sa dá ku rebríku dostať ?


rebrík do neba sa týči uprostred lúk za obcou Dúbravica v smere na Banskú Bystricu, od ktorej je vzdialený necelých 20 kilometrov. Zo Zvolena to bude približne rovnako. Ak pôjdete autom, tak najlepšie je zaparkovať v jej strede obce, pri autobusovej zástavke. Tu nájdete aj mapu obce s rozmiestnením jednotlivých zaujímavostí.


v strede obce kúsok od kostola sa nachádza zrúcanina kaštieľa. Ku zrúcanine kaštieľa je od zastávky asi 200 metrov. V súčasnosti je zrúcanina v zúfalom stave. Nad kaštieľom sa vypína Rozhľadňa, vedie k nej chodník okolo neho. Sú z nej nádherné výhľady na Nízke Tatry.

Rebrík do neba sa nachádza na druhej strane obce. Na kopci oproti rozhľadni.


čo všetko môžete na rebríku a jeho okolí vidieť ?


tento rebrík je vlastne socha, ktorú vytvoril Matej Rosmány. Má 5 metrov ktoré sú nad zemou a 2 metra pod ňou. Rebrík sa nachádza na kopci uprostred lúk a ponúka krásne výhľady na Dúbravicu, Ponickú Hutu, Poníky a v prípade jasného počasia sa dá dovidieť až na hrebene Nízkych Tatier.


pár tipov pre turistov v okolí


drevený artikulárny kostol v hronseku - evanjelický kostol. Stojí 17 km západne od Dúbravice.


harmanecká jaskyňa - kvapľová jaskyňa v Kremnických vrchoch a Starohorských vrchoch pri Harmanci. Harmanecká jaskyňa sa nachádza v Kremnických vrchoch, 16 km na severozápad od Banskej Bystrice, neďaleko obce Harmanec, na severnom svahu vrchu Kotolnica, Je to približne 30 km severozápadne od Dúbravice


bystrianska jaskyňa - 47 km severovýchodne od Dúbravice, je najväčšou jaskyňou južnej strany Nízkych Tatier. Nachádza sa v Bystrianskom krase v južnej časti Národného parku Nízke Tatry, pri obci Bystrá. Bola objavená v roku 1923.


.pre denné tipy na výlety sleduj naše 

Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje?

Chcel by si doplniť značku, info alebo skúsenosti, ktoré máš z vlastnej návštevy?

posledná aktualizácia:

12. marca 2023, 9:28:47

bottom of page