lista s ornamentom.png

západné tatry - bobrovecké plesá

turistická zaujímavosť, tip na výlet, sprievodca, mapa, fotky, hodnotenia, navigácia, aktuálne počasie

icon_HOME.png

sk.11.00.35

bobrovecke-plesa

.bobrovecké plesá
.bobrovecké plesá

press to zoom
.bobrovecké plesá
.bobrovecké plesá

press to zoom
1/1
icon_hist_HRAD.png

región: orava a západné tatry
lokalita:
nadmorská výška:
gps:  ►
web: ►
kontakt:

1 496 mnm

-

+421 44 559 6501

.virtuálna zberateľská nft minca
.xx
sk.11.00.35
západné tatry - bobrovecké plesá
.bobrovecké plesá
.bobrovecké plesá
icon_STARS 5.0.png

.bobrovecké plesá - dve plesá Biele Bobrovecké pleso a Čierne Bobrovecké pleso v južnej časti Západných Karpát na konci Bobroveckej doliny, pod sedlom Pálenica 1573 m.

.otváracie doby

.poplatok za vstup

voľne prístupné

celoročne

voľne prístupné00_3d_mapka_slovensko.png
00_3d_mapka_slovensko.png

.sprievodca 


ako sa dá ku plesám dostať ?


východiskom túr k Bobroveckým plesám môže byť Jalovec alebo Zuberec. Okolo plies vedie značkovaný turistický chodník. Dolinou vedie žltá turistická značka do sedla Pálenica, v hlavnom hrebeni Západných Tatier. Zo Zuberca sú plesá po turistickej značke vzdialené približne 4km.


bobrovecká dolina, ktorá vedie popod Sivý vrch až k Brestovej je dlhá asi 5 km. Preteká ňou Poliansky potok. Údolie je ľadovcového pôvodu.


najväčšie z plies je Biele pleso nachádzajúce sa južne od sedla Pálenica. Je okolo 80 metrov dlhé a 20 metrov široké. Hĺbka je niečo vyše metra a je obkolesené porastom kosodreviny.


pár tipov pre turistov v okolí


sivý vrch - s vrcholom 1805 m, je výrazný a skalnatý vrchol na hlavnom hrebeni Západných Tatier. Tvoria ho vápence a dolomity. Z vrcholu je zaujímavý kruhový rozhľad.


baníkov - s vrcholom 2178 m, je najvyšší vrch v hlavnom hrebeni Západných Tatier. Nachádza sa nad Žiarskou, Roháčskou, Bobroveckou a Jaloveckou dolinou.


smutné sedlo - s vrcholom 1965 m, výrazný turistický bod v hlavnom hrebeni Západných Tatier. Sedlo je významným turistickým bodom. Cez sedlo turisti uskutočňujú mnohé výlety do oblasti Roháčov, najmä na Ostrý Roháč, Plačlivé, Volovec, Tri kopy, Hrubú Kopu a Baníkov.


šarafiový vodopád - K známym vodopádom Západných Tatier a lákadlám liptovskej prírody patrí kaskádovitý ľadovcový Šarafiový vodopád nachádzajúci sa v Žiarskej doline. Vodopád vytvára Šarafiový potok stekajúci po južnom úbočí vrchu Príslop.


roháčske plesá - Veľké, Druhé, Tretie a Horné Roháčske pleso, skupina štyroch Roháčskych plies pospájaných Roháčskym potokom, v prekrásnom prostredí Roháčskej doliny. Patria medzi najobľúbenejšie turistické trasy v Západných Tatrách. 


podľa povesti ich pred mnohými a mnohými rokmi vyplakala žena, ktorá stratila muža a dvoch synov. Plakala tak dlho, až vytvorila štyri plesá, ale sa aj sama premenila na prírodný útvar, na vrch Plačlivé.


  • srdcomposlovensku Instagram
logo_srdcomPoSlovensku_v.9.21.png

Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje?

Chcel by si doplniť značku, info alebo skúsenosti, ktoré máš z vlastnej návštevy?

posledná aktualizácia:

27. januára 2022, 17:10:44

.pre denné tipy na výlety sleduj naše 

facebook stránky @xplor.sk a @srdcomposlovensku

facebook skupinu @srdcomposlovensku

instagram účet @xplor.sk a @srdcomposlovensku

Pinterest nástenku Xplór