lista s ornamentom.png

ZÁPADNÉ TATRY - BOBROVECKÉ PLESÁ

TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE

icon_HOME.png

SK.11.00.35

BOBROVECKÉ PLESÁ

REGIÓN: ► ORAVA a ZÁPADNÉ TATRY

LOKALITA:

NADMORSKÁ VÝŠKA:

GPS:  ►

WEB: ►

TEL:

1 496 mnm

-

+421 44 559 6501

Bobrovecké plesá Západné Tatry
Bobrovecké plesá Západné Tatry

Bobrovecké plesá Západné Tatry
Bobrovecké plesá Západné Tatry

1/1

BOBROVECKÉ PLESÁ - dve plesá Biele Bobrovecké pleso a Čierne Bobrovecké pleso v južnej časti Západných Karpát na konci Bobroveckej doliny, pod sedlom Pálenica 1573 m.

icon_STARS 5.0.png
icon_hist_HRAD.png
00_3d_mapka_slovensko.png
00_3d_mapka_slovensko.png
icon_hist_HRAD.png
VIRTUÁLNA MINCA XPLÓR NFT
#47/99
.47
SK.11.00.35
ZÁPADNÉ TATRY - BOBROVECKÉ PLESÁ
Bobrovecké plesá Západné Tatry
1/8
xplor_AppStore_button.png
xplor_GPlay_button.png

Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje?

Chcel by si doplniť značku, info alebo skúsenosti, ktoré máš z vlastnej návštevy?

POSLEDNÁ AKTUALIZÁCIA:

12. júna 2021, 10:03:12

OTVÁRACIE DOBY

prístupné

Celoročne

POPLATOK ZA VSTUP

bezplatný

Vstup

SPRIEVODCA


Ako sa dá ku plesám dostať ?


Východiskom túr k Bobroveckým plesám môže byť Jalovec alebo Zuberec. Okolo plies vedie značkovaný turistický chodník. Dolinou vedie žltá turistická značka do sedla Pálenica, v hlavnom hrebeni Západných Tatier. Zo Zuberca sú plesá po turistickej značke vzdialené približne 4km.


Bobrovecká dolina, ktorá vedie popod Sivý vrch až k Brestovej je dlhá asi 5 km. Preteká ňou Poliansky potok. Údolie je ľadovcového pôvodu.

Najväčšie z plies je Biele pleso nachádzajúce sa južne od sedla Pálenica. Je okolo 80 metrov dlhé a 20 metrov široké. Hĺbka je niečo vyše metra a je obkolesené porastom kosodreviny.


Pár tipov pre turistov v okolí


Sivý vrch - s vrcholom 1805 m, je výrazný a skalnatý vrchol na hlavnom hrebeni Západných Tatier. Tvoria ho vápence a dolomity. Z vrcholu je zaujímavý kruhový rozhľad.

Baníkov - s vrcholom 2178 m, je najvyšší vrch v hlavnom hrebeni Západných Tatier. Nachádza sa nad Žiarskou, Roháčskou, Bobroveckou a Jaloveckou dolinou.


Smutné sedlo - s vrcholom 1965 m, výrazný turistický bod v hlavnom hrebeni Západných Tatier. Sedlo je významným turistickým bodom. Cez sedlo turisti uskutočňujú mnohé výlety do oblasti Roháčov, najmä na Ostrý Roháč, Plačlivé, Volovec, Tri kopy, Hrubú Kopu a Baníkov.


Šarafiový vodopád - K známym vodopádom Západných Tatier a lákadlám liptovskej prírody patrí kaskádovitý ľadovcový Šarafiový vodopád nachádzajúci sa v Žiarskej doline. Vodopád vytvára Šarafiový potok stekajúci po južnom úbočí vrchu Príslop.


Roháčske plesá - Veľké, Druhé, Tretie a Horné Roháčske pleso, skupina štyroch Roháčskych plies pospájaných Roháčskym potokom, v prekrásnom prostredí Roháčskej doliny. Patria medzi najobľúbenejšie turistické trasy v Západných Tatrách. Podľa povesti ich pred mnohými a mnohými rokmi vyplakala žena, ktorá stratila muža a dvoch synov. Plakala tak dlho, až vytvorila štyri plesá, ale sa aj sama premenila na prírodný útvar, na vrch Plačlivé.


PRE DENNÉ TIPY NA VÝLETY SLEDUJ NAŠE

 

SCREENS_4_AppleStore&GooglePlay.png