top of page
bobrovecké plesá

bobrovecké plesá

icon_hist_ZRÚCANINA.png

región: orava a západné tatry
lokalita:
nadmorská výška:
gps:  ►
web: ►
kontakt:

1 496 mnm

-

+421 44 559 6501

.bobrovecké plesá - dve plesá Biele Bobrovecké pleso a Čierne Bobrovecké pleso v južnej časti Západných Karpát na konci Bobroveckej doliny, pod sedlom Pálenica 1573 m.

.otváracie doby

.poplatok za vstup

voľne prístupné

uzávera

jún - okt

nov - máj

voľne prístupné

icon_HOME.png
icon_eShop.png
icon_REGMAP.png


.sprievodca 


ako sa dá ku plesám dostať ?


východiskom túr k Bobroveckým plesám môže byť Jalovec alebo Zuberec. Okolo plies vedie značkovaný turistický chodník. Dolinou vedie žltá turistická značka do sedla Pálenica, v hlavnom hrebeni Západných Tatier. Zo Zuberca sú plesá po turistickej značke vzdialené približne 4km.


bobrovecká dolina, ktorá vedie popod Sivý vrch až k Brestovej je dlhá asi 5 km. Preteká ňou Poliansky potok. Údolie je ľadovcového pôvodu.


najväčšie z plies je Biele pleso nachádzajúce sa južne od sedla Pálenica. Je okolo 80 metrov dlhé a 20 metrov široké. Hĺbka je niečo vyše metra a je obkolesené porastom kosodreviny.


pár tipov pre turistov v okolí


sivý vrch - s vrcholom 1805 m, je výrazný a skalnatý vrchol na hlavnom hrebeni Západných Tatier. Tvoria ho vápence a dolomity. Z vrcholu je zaujímavý kruhový rozhľad.


baníkov - s vrcholom 2178 m, je najvyšší vrch v hlavnom hrebeni Západných Tatier. Nachádza sa nad Žiarskou, Roháčskou, Bobroveckou a Jaloveckou dolinou.


smutné sedlo - s vrcholom 1965 m, výrazný turistický bod v hlavnom hrebeni Západných Tatier. Sedlo je významným turistickým bodom. Cez sedlo turisti uskutočňujú mnohé výlety do oblasti Roháčov, najmä na Ostrý Roháč, Plačlivé, Volovec, Tri kopy, Hrubú Kopu a Baníkov.


šarafiový vodopád - K známym vodopádom Západných Tatier a lákadlám liptovskej prírody patrí kaskádovitý ľadovcový Šarafiový vodopád nachádzajúci sa v Žiarskej doline. Vodopád vytvára Šarafiový potok stekajúci po južnom úbočí vrchu Príslop.


roháčske plesá - Veľké, Druhé, Tretie a Horné Roháčske pleso, skupina štyroch Roháčskych plies pospájaných Roháčskym potokom, v prekrásnom prostredí Roháčskej doliny. Patria medzi najobľúbenejšie turistické trasy v Západných Tatrách. 


podľa povesti ich pred mnohými a mnohými rokmi vyplakala žena, ktorá stratila muža a dvoch synov. Plakala tak dlho, až vytvorila štyri plesá, ale sa aj sama premenila na prírodný útvar, na vrch Plačlivé.


.pre denné tipy na výlety sleduj naše 

Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje?

Chcel by si doplniť značku, info alebo skúsenosti, ktoré máš z vlastnej návštevy?

posledná aktualizácia:

23. apríla 2023, 12:02:43

bottom of page