top of page
tri kopy

tri kopy

icon_hist_ZRÚCANINA.png

región: orava a západné tatry
lokalita:
nadmorská výška:
gps:  ►
web: ►
kontakt:

2136 mnm

-

+421 903 548 080

.tri kopy sú malebný skalnatý  trojvrchol, nachádzajúci sa na hlavnom hrebeni Roháčov, medzi Smutným vrchom a vrcholom Hrubé kopy. Je obľúbeným turistickým cieľom, najmä počas babieho leta kedy je počasie teplé a ustálené a nehrozia búrky. Ak trpíš závratmi z výšok, túto túru radšej vynechaj.

.otváracie doby

.poplatok za vstup

voľne prístupné

uzávera

jún - okt

nov - máj

voľne prístupné

icon_HOME.png
icon_eShop.png
icon_REGMAP.png


.sprievodca


Tri kopy sa nachádzajú vo výške 2 154 m n.m.. Sú výrazný a ľahko identifikovateľný skalný útvar Západných Tatier. Prechod ním je fyzicky aj technicky veľmi náročný. Tento skalny útvar je zložený z troch samostaných vrcholov, ktoré sú od seba vzdialené asi 5 minút, odtiaľ je aj názov Tri kopy. Najvyšší má výšku 2154 m n. m., stredný je vysoký 2 152 m n. m. a najnižší z nich meria 2 136 m n. m.. Zo všetkých troch vrcholov sú nádherné výhľady na obe strany Tatier, Liptov aj na Oravu. Výstup na Tri kopy je možné absolvovať ako okruh, takže máš na výber dva východiskové body. Prvý, tzv. Liptovský  okruh,  je zo  Žiarskej doliny cez Smutné sedlo na Tri Kopy a späť cez Baníkov do Žiarskej doliny. Druhý, tzv. Oravský okruh, začína v Roháčskej doline cez Roháčskej plesá na Tri Kopy a späť cez Baníkov, Roháčske plesá do Roháčskej doliny.


.Po ceste je niekoľko zdrojov, kde si vieš doplniť vodu, takže si nemusíš brať veľké zásoby z domu. Cestu späť si vieš uľahčiť zapožičaním kolobežky na parkovisku pred Žiarskou chatou.


pár tipov pre turistov v oblasti západných tatier


brestovská jaskyňa - vzdušnou čiarou 7 km od Salatínu, 4 km od obce Zuberec. Národná prírodná pamiatka leží v nadmorskej výške 867 m n. m. a patrí medzi najvýznamnejšie jaskyne na Orave a v Západných Tatrách.


ostrý roháč - s vrcholom 2087 m, je jeden z najznámejších vrcholov Západných Tatier, ležiaci v hrebeni tvorenom vrcholmi Baníkov, Plačlivé a Volovec.


plačlivé - s vrcholom 2125 m, nazývaný aj Plačlivô je jeden z menej známych vrcholov Západných Tatier, ležiaci v hrebeni medzi vrcholmi Baníkov a Ostrý Roháč. Plačlivô sa v minulosti nazývalo aj Plačlivý Roháč.


baníkov - s vrcholom 2178 m, je najvyšší vrch v hlavnom hrebeni Západných Tatier. Nachádza sa nad Žiarskou, Roháčskou, Bobroveckou a Jaloveckou dolinou.


baranec - s vrcholom 2184 m, čo ho radí na tretie miesto v rebríčku najvyšších vrchov v Západných Tatrách. Samostatný masív je pre svoju dominanciu nad Liptovskou kotlinou nazývaný Štít Liptova.


Sivý vrch - s vrcholom 1805 m, je výrazný a skalnatý vrchol na hlavnom hrebeni Západných Tatier. Tvoria ho vápence a dolomity. Z vrcholu je zaujímavý kruhový rozhľad.

.pre denné tipy na výlety sleduj naše 

Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje?

Chcel by si doplniť značku, info alebo skúsenosti, ktoré máš z vlastnej návštevy?

posledná aktualizácia:

23. apríla 2023, 12:02:27

bottom of page