lista s ornamentom.png

PODUNAJSKO - KÚPELE PATINCE

TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE

CAT_PRÍR_ZAUJÍMAVOSŤ.png
icon_STARS 5.0.png

KÚPELE PATINCE – toto jedinečné letné termálne kúpalisko vás priláka nielen zábavným tobogánovým svetom, ale aj najvyššími nameranými teplotami na Slovensku. Prídu si tu na svoje dovolenkári, blahodárne účinky ocenia ľudia so zdravotnými problémami.

REGIÓN: ► PODUNAJSKO

LOKALITA:

NADMORSKÁ VÝŠKA:

GPS:  ►

WEB: ►

TEL:

113 mnm

-

+421 902 179 079

map texture

GoogleEarth

00_3d_mapka_slovensko.png
icon_HOME.png

SK.04.00.11

KÚPELE PATINCE

XPLÓR eSHOP

1/8

Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje?

Chcel by si doplniť značku, info alebo skúsenosti, ktoré máš z vlastnej návštevy?

POSLEDNÁ AKTUALIZÁCIA:

OTVÁRACIE DOBY

Kúpalisko 

Jún - August 


07:30 - 20:00

POPLATOK ZA VSTUP

6,00 €

3,00 €

zadarmo

dospelí

deti 1-12r

deti do 1r 


SPRIEVODCA 


Kúpalisko sa nachádza 15 kilometrov od Komárna, pri najjužnejšom mieste Slovenska, pri Patinciach. Celý areál bol vybudovaný okolo termálneho prameňa, ktorý je v hĺbke 160 – 200 m a dosahuje teplotu 27 °C. Voda v bazénoch má blahodárny vplyv na pohybové ústrojenstvo a kožné ochorenia. Aj preto toto stredisko láka už niekoľko desaťročí obrovský počet návštevníkov. Areál býva otvorený počas letnej sezóny od 7.30 do 20.00 hod.

Návštevníkom ponúka 6 vonkajších bazénov, a to plavecký, športový, detský, sedací, rekreačný a dopadový s teplotami od 27 do 33 stupňov Celzia. Milovníci adrenalínu môžu vyskúšať tobogánový svet s celkovou dĺžkou 150 m a ponúka tobogány ako Anaconda – najdlhší, Kamikaze – najprudší a Family s najširšou šmykľavkou.

Areál ponúka návštevníkom veľké množstvo aktivít. Neďaleko bazénov sa nachádza umelé jazierko s rozlohou 1,4 ha, kde si môžete požičať čln, vodné bicykle alebo zachytať ryby.

Pre milovníkov športu sú tu k dispozícii tenisové kurty, stolný tenis, golf, plážový volejbal a mnoho iného.

Dokonalý relax poskytne wellness hotela Patince, ktorý sa nachádza priamo v areáli. Ponúka vnútorné bazény, sauny, masáže, pre dámy beauty služby a rôzne druhy kúpeľov ako rašelinový, pivný, magnéziový a rôzne iné.

Patince ponúkajú aj iné druhy ubytovania, ako sú penzióny, chatky a taktiež v areáli nájdete rôzne gastronomické prevádzky s rozmanitým výberom pre každého.

PRE DENNÉ TIPY NA VÝLETY SLEDUJ NAŠE

 

xplor.png
  • Xplór Facebook
  • Xplór Instagram
xplor_AppStore_button.png
xplor_GPlay_button.png

MESAČNÝ NEWSLETTER XPLÓR