top of page
nádvorie európy komárno

nádvorie európy komárno

icon_hist_ZRÚCANINA.png

región: podunajsko
lokalita:
nadmorská výška:
gps:  ►
web: ►
kontakt:

113 mnm

komárno

+421 35 773 0063

.nádvorie európy komárno – ak vás zaujíma európska architektúra a chcete ju vidieť a zažiť pokope na jednom mieste, vôbec nemusíte cestovať ďaleko. Stačí zájsť do Komárna a pokochať sa jedinečným stavebným komplexom budov viac ako 45 európskych krajín a regiónov.

.otváracie doby

.poplatok za vstup

celoročne

voľne prístupné

voľne prístupné

icon_HOME.png
icon_eShop.png
icon_REGMAP.png


.pre denné tipy na výlety sleduj naše 

facebook stránky @xplor.sk a @srdcomposlovensku

facebook skupinu @srdcomposlovensku

instagram účet @xplor.sk a @srdcomposlovensku

Pinterest nástenku Xplór

.sprievodca 


tento jedinečný komplex bol otvorený v roku 2000 ako predzvesť spolupatričnosti a spojenia viacerých európskych štátov, avšak pri zachovaní kultúrnej rôznorodosti Európy a jedinečnosti každej krajiny. Na celkovej rozlohe 6 500 m2 nájdete viac ako 40 budov, ktoré reprezentujú rôznu architektúru a slohy. Sú tu napríklad budovy z  Írska, Islandu, Grónska, Talianska, Vatikánu či Transylvánie.


na nádvorie sa dostanete vstupnými bránami – Bránou sv. Štefana, Bránou Bela IV. a Bránou Márie Terézie. Zo strany vnútorného parku Zichyho paláca sa dostanete k Bráne Mateja I., ktorá je jednou z dominantných stavieb na nádvorí.


pri prechádzke určite neobíďte tzv. Nemecký dom. Budovu, ktorá tu stála už v 17. storočí a využívali ju v r. 1800 – 1827 ako mestské divadlo a neskôr ako synagógu. Za ňou sa nachádza vyrezávaná zvonica. Samotné budovy nachádzajúce sa na námestí sú doplnené sochami panovníkov a historických osobností.

Ak si chcete trochu oddýchnuť, usaďte sa k fontáne Milénium v strede námestia, relaxujte a obdivujte sochy umiestnené okolo fontány, zobrazujúce patrónov Európy. Alebo si pozrite funkčnú kópiu studne z roku 1878, ktorá bola pôvodne na Hlavnom námestí.


pri návšteve tohto unikátneho miesta sa budete chvíľu cítiť ako na návšteve v rôznych kútoch Európy. Nádvorie svojou zeleňou a vhodným usporiadaním budov je ideálnym miestom na prechádzky, na oddych, na obdivovanie architektúry a na spoznávanie iných kultúr a národov.


Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje?

Chcel by si doplniť značku, info alebo skúsenosti, ktoré máš z vlastnej návštevy?

posledná aktualizácia:

7. mája 2023, 9:51:37

bottom of page