lista s ornamentom.png

PODUNAJSKO - NÁDVORIE EURÓPY KOMÁRNO

TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE

CAT_PRÍR_ZAUJÍMAVOSŤ.png
icon_STARS 5.0.png

NÁDVORIE EURÓPY – ak vás zaujíma európska architektúra a chcete ju vidieť a zažiť pokope na jednom mieste, vôbec nemusíte cestovať ďaleko. Stačí zájsť do Komárna a pokochať sa jedinečným stavebným komplexom budov viac ako 45 európskych krajín a regiónov.

REGIÓN: ► PODUNAJSKO

LOKALITA:

NADMORSKÁ VÝŠKA:

GPS:  ►

WEB: ►

TEL:

113 mnm

KOMÁRNO

+421 35 773 0063

map texture

GoogleEarth

00_3d_mapka_slovensko.png
icon_HOME.png

SK.04.02.05

NÁDVORIE EURÓPY KOMÁRNO

XPLÓR eSHOP

1/8

Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje?

Chcel by si doplniť značku, info alebo skúsenosti, ktoré máš z vlastnej návštevy?

POSLEDNÁ AKTUALIZÁCIA:

OTVÁRACIE DOBY

Celoročne 

prístupné

POPLATOK ZA VSTUP

bezplatný

Vstup 

SPRIEVODCA 


Tento jedinečný komplex bol otvorený v roku 2000 ako predzvesť spolupatričnosti a spojenia viacerých európskych štátov, avšak pri zachovaní kultúrnej rôznorodosti Európy a jedinečnosti každej krajiny. Na celkovej rozlohe 6 500 m2 nájdete viac ako 40 budov, ktoré reprezentujú rôznu architektúru a slohy. Sú tu napríklad budovy z  Írska, Islandu, Grónska, Talianska, Vatikánu či Transylvánie.

Na nádvorie sa dostanete vstupnými bránami – Bránou sv. Štefana, Bránou Bela IV. a Bránou Márie Terézie. Zo strany vnútorného parku Zichyho paláca sa dostanete k Bráne Mateja I., ktorá je jednou z dominantných stavieb na nádvorí.

Pri prechádzke určite neobíďte tzv. Nemecký dom. Budovu, ktorá tu stála už v 17. storočí a využívali ju v r. 1800 – 1827 ako mestské divadlo a neskôr ako synagógu. Za ňou sa nachádza vyrezávaná zvonica. Samotné budovy nachádzajúce sa na námestí sú doplnené sochami panovníkov a historických osobností.

Ak si chcete trochu oddýchnuť, usaďte sa k fontáne Milénium v strede námestia, relaxujte a obdivujte sochy umiestnené okolo fontány, zobrazujúce patrónov Európy. Alebo si pozrite funkčnú kópiu studne z roku 1878, ktorá bola pôvodne na Hlavnom námestí.

Pri návšteve tohto unikátneho miesta sa budete chvíľu cítiť ako na návšteve v rôznych kútoch Európy. Nádvorie svojou zeleňou a vhodným usporiadaním budov je ideálnym miestom na prechádzky, na oddych, na obdivovanie architektúry a na spoznávanie iných kultúr a národov.


PRE DENNÉ TIPY NA VÝLETY SLEDUJ NAŠE

 

xplor.png
  • Xplór Facebook
  • Xplór Instagram
xplor_AppStore_button.png
xplor_GPlay_button.png

MESAČNÝ NEWSLETTER XPLÓR