lista s ornamentom.png

PODUNAJSKO - SLOVAKIA RING

TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE

Slovakia Ring Žitný ostrov
Slovakia Ring Žitný ostrov

Slovakia Ring Žitný ostrov
Slovakia Ring Žitný ostrov

1/1
icon_STARS 5.0.png

SLOVAKIA RING - prvý auto-motodróm na Slovensku, ktorý vznikol ako reakcia na absenciu kvalitného výcvikového a testovacieho zariadenia v Slovenskej republike. Areál SLOVAKIA RING prináša okrem profesionálneho motoršportu aj jedinečnú šancu zdokonaliť vodičské schopnosti pretekárov, vyskúšať si rýchlu jazdu, precvičiť techniku, vychutnať si radosť zo slobody za volantom. Pre mladé talenty je okruh ideálnym miestom na pretekársky tréning a súťaženie. SLOVAKIA RING začína písať novodobú históriu motorizmu na Slovensku. Toto univerzálne a profesionálne motoristické zariadenie je pilotným a dlhodobo jediným svojho druhu na území Slovenskej republiky.

REGIÓN: ► PODUNAJSKO

LOKALITA:

NADMORSKÁ VÝŠKA:

GPS:  ►

WEB: ►

TEL:

114 mnm

-

+421 917 544 227

00_3d_mapka_slovensko.png

map texture

GoogleEarth

00_3d_mapka_slovensko.png
icon_HOME.png

SK.04.00.21

SLOVAKIA RING

icon_prir_ZAUJÍMAVOSŤ.png
icon_hist_HRAD.png
VIRTUÁLNA MINCA XPLÓR NFT
#47/99
.47
SK.04.00.21
PODUNAJSKO - SLOVAKIA RING
Slovakia Ring Žitný ostrov
1/8
xplor_AppStore_button.png
xplor_GPlay_button.png

Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje?

Chcel by si doplniť značku, info alebo skúsenosti, ktoré máš z vlastnej návštevy?

POSLEDNÁ AKTUALIZÁCIA:

15. mája 2021, 15:25:58

OTVÁRACIE DOBY

Celoročne

zavisí od podujatia

POPLATOK ZA VSTUP

zavisí od podujatia

Vstupné 

SPRIEVODCA 


Ako sa dá k Slovakia Ringu dostať a čo sa dá v jeho okolí vidieť ?


Severozápadne od Dunajskej Stredy je po 5 km odbočka na Slovakia Ring, od ktorej ste po približne 4 km na mieste. Po ľavej strane uvidíte celú dráhu. Na jej severnej strane, hneď pri pretekárskom okruhu, stojí nové Vojenské múzeum. Na jeho južnej strane, hneď vedľa príjazdovej cesty, nájdete nový zábavný areál Malkia.


Čo všetko môžete v okolí dráhy vidieť ?


Vojenské Múzeum - nové múzeum a stála expozícia vojenskej historickej techniky sa nachádza severne pri areáli pretekárskeho okruhu SLOVAKIA RING. Návštevníci tu môžu obdivovať už múzejné kusy výzbroje prevažne česko-slovenskej ľudovej armády. Na obdiv je vystavená pásová a kolesová technika v podobe tankov T34, T55, T72, vozidiel Tatra 813, KRAZ 255, húfnic, diel, kanónov, obrnených transportérov, ale aj stíhačiek či bojových vrtuľníkov. Vybrané modely techniky sú v perfektnom stave a stále funkčné aj pre prípadné jazdy.

Malkia Park - nový zábavný areál je miestom, kde nájdete množstvo zaujímavých a vzácnych zvierat a kde si môže oddýchnuť a zabaviť sa celá rodina. Brány Malkia Parku v Orechovej Potôni sa prvýkrát otvorili v roku 2016. Meno má podľa prvej zachránenej levice Malkia. V jazyku „swahilli“ znamená toto meno kráľovná, a keďže lev je kráľom zvierat, môžeme Malkia Park vo voľnom preklade nazývať kráľovským parkom. Zvieratá, ktoré tam našli útočisko, sa väčšinou v zajatí už narodili a preto by vo voľnej prírode neprežili.

Svoj nový domov v parku našli zástupcovia mnohých rodov mačkovitých šeliem levy, tigre, leopardy, jaguáre, rysy, pumy, gepardy. Vzácny hosť parku je samička leoparda snežného menom Hima, ktorá je jediná svojho druhu na Slovensku. Zblízka si môžete pozrieť gibony, malpy a lemury, papagáje, surikaty či korytnačky. Pohladiť a nakŕmiť môžete kopytníky zebry, ťavu, somáriky, ovce, kozy, lamy, zajačiky, kengury, hodvábničky a pávy.


PRE DENNÉ TIPY NA VÝLETY SLEDUJ NAŠE

 

SCREENS_4_AppleStore&GooglePlay.png