top of page
kaštieľ a múzeum zlaté moravce

kaštieľ a múzeum zlaté moravce

icon_hist_ZRÚCANINA.png

región: ponitrie a požitavie
lokalita:
nadmorská výška:
gps:  ►
web: ►
kontakt:

197 mnm

-

+421 37 632 1470

.kaštieľ a múzeum zlaté moravce - pôvodne renesančný v súčasnosti už barokovo-klasicistický Migazziovský kaštieľ z roku 1630. Dnes v ňom sídli Mestské múzeum ktoré návštevníkov oboznamuje s prírodnými pomermi, históriou i ľudovou kultúrou regiónu. Múzeum je súčasťou Ponitrianskeho múzea v Nitre.

.otváracie doby

apr - sep

utorok - sobota
okt - mar

pondelok - piatok 


09:00 - 17:00

09:00 - 17:00

.poplatok za vstup

3,00 €

1,50 €

1,50 €

dospelí

seniori, ZŤP

študenti, žiaci

icon_HOME.png
icon_eShop.png
icon_REGMAP.png


.sprievodca


ako sa dá ku kaštieľu dostať ?


barokovo-klasicistický kaštieľ, postavený v roku 1630, patrí k najzaujímavejším dominantám mesta. Stojí na Námestí Andreja Hlinku, na jeho juhovýchodnej strane. Parkovanie je dostupné priamo na Námestí alebo pri kostole svätého Michala Archanjela necelých 150 metrov východne od kaštieľa.


čo všetko môžete v múzeu vidieť ?


exponáty múzea sú rozdelené do dvoch sekcií - prírodovednej a spoločenskovednej. Prvú sekciu tvoria paleontologické nálezy a mineralogická zbierka, obsahujúca i vzácne zlaté zrnká z oblasti horného Požitavia. V spoločenskovednom oddelení môžu návštevníci nájsť archeologické, numizmatické, etnografické a množstvo ďalších historických predmetov z Požitavia i ďalších regiónov.


v rámci spoločenskovednej expozícií sú sprístupnené i osobné predmety štúrovca Janka Kráľa, jedného z najslávnejších obyvateľov mesta Zlaté Moravce.


Pár tipov pre turistov v okolí.


hrušovský hrad - zrúcanina gotického hradu nachádzajúca sa na kremencovom vrchu Skalka nad cestou z Topoľčianok do Skýcova, 14 km severne od Zlatých Moraviec. Stavba Hrušovského hradu stavba je datovaná do obdobia po odchode Mongolov.


nitriansky hrad - je zachovalý hradný komplex v Nitre, 30 km západne od Zlatých Moraviec, ktorého dominantou je Katedrála svätého Emeráma, biskupský palác a mohutné opevnenie s vystupujúcimi bastiónmi.


oponický hrad – zrúcanina hradu stojí 52 km západne od Zlatých Moraviec nad obcou Oponice. Za zakladateľov a prvých vlastníkov hradu sa považujú Čákovci.


.pre denné tipy na výlety sleduj naše 

facebook stránky @xplor.sk a @srdcomposlovensku

facebook skupinu @srdcomposlovensku

instagram účet @xplor.sk a @srdcomposlovensku

Pinterest nástenku Xplór

Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje?

Chcel by si doplniť značku, info alebo skúsenosti, ktoré máš z vlastnej návštevy?

posledná aktualizácia:

24. novembra 2022, 10:30:16

bottom of page