top of page
kúpele bojnice

kúpele bojnice

icon_hist_ZRÚCANINA.png

región: ponitrie a požitavie
lokalita:
nadmorská výška:
gps:  ►
web: ►
kontakt:

316 mnm

bojnice

+ 421 46 511 6362

.kúpele bojnice – sa nachádzajú v krásnom prostredí v Bojniciach, ktoré sú veľmi známou a turisticky atraktívnou oblasťou, bohatou na históriu, pamiatky, atrakcie a rekreačné možnosti.

.otváracie doby

celoročne

voľne prístupné

.poplatok za vstup

voľne prístupné

icon_HOME.png
icon_eShop.png
icon_REGMAP.png


.sprievodca


história


prvá písomná zmienka o termálnych prameňoch je z roku 1113 a vtedy sa už používali na liečebné účely. Kúpele a Bojnický hrad boli v minulosti vlastníctvom Matúša Čáka, potom Korvínovcov, Thurzovcov a Pálffyovcov. V 16. storočí vybudoval Thurzo kúpele, z toho obdobia sú aj prvé písomné zmienky o nich. Kúpele v 17.storočí prestaval gróf Pálffy. Začiatkom 20.storočia ich zrekonštruoval gróf Ján Pálfy. Neskôr ich vlastnil svetoznámy výrobca obuvi Baťa. Štatút kúpeľného mesta získali bojnické kúpele v roku 1959 a odvtedy ponúkajú služby a liečebné procedúry klientom zo Slovenska, ale aj zo zahraničia.


kúpele sú obklopené ihličnatými a listnatými lesmi, kvôli tomu majú také dobré klimatické podmienky. Nachádzajú sa tu teplé liečivé pramene a jeden z najstarších a samozrejme najkrajších kúpeľných parkov na Slovensku. Pacientom je k dispozícii sedem hypertermálnych a izotermálnych bazénov, vodoliečebné procedúry, elektroliečba, manipulačná liečba chrbtice, akupunktúra, kyslíková terapia a pobyt v soľnej jaskyni. Základom všetkých týchto liečebných procedúr je voda s 9 prameňov s hydrouhličitanovou a vápenato – horečnatou vodou s teplotou 28 - 52°C.


v kúpeľoch sa liečia choroby pohybového ústrojenstva, ženské choroby, choroby z povolania, obličiek a močových ciest a nervové choroby. Ponúkajú sa tu aj redukčno-ozdravné pobyty pre ľudí s nadváhou, akratoterma zlepšuje látkovú výmenu a imunologické reakcie v bunkách. V areáli sa nachádzajú dva vonkajšie a tri vnútorné bazény s teplou vodou, saunový svet a fitnes. V kúpeľnom areáli sa nachádza 9 liečebných domov.


liečebný dom Lysec je novopostavený a štýlovo zariadený a poskytuje komfortné ubytovanie v 135 tich dvojlôžkových izbách a apartmánoch. Má vlastnú recepciu, jedáleň, kaviareň, nádherný park, terasu a kompletnú balneoterapiu.


s liečebným domom Mier je prepojený spojovacou chodbou pre lepší komfort pacientov. Má vnútorný a vonkajší bazén, vlastné wellness a liečebné centrum.

V areáli sa okrem nich nachádza aj liečebný dom Baník, ktorý poskytuje kompletnú liečebnú balneoterapiu.

Nachádza sa tu aj liečebný dom Lux, má liečebné a rehabilitačné centrum, soľnú jaskyňu, kúpeľné procedúry, hotelové wellness, krytý relaxačný bazén, masáže a relax centrum.


liečebný dom Slávia disponuje liečebným a rehabilitačným centrom, kúpeľnými procedúrami, fitnes a wellness centrom.

Liečebný dom Gabriela má liečebné a rehabilitačné centrum, soľnú jaskyňu, kúpeľné procedúry, fitnes a wellness centrum.


liečebný dom Tribeč má vlastné wellness, liečebné a rehabilitačné centrum a soľnú jaskyňu.


v liečebnom dome Zobor sa nachádzajú kúpeľné procedúry, liečebné a rehabilitačné centrum. fitness, wellness a masáže.


posledným liečebným domom je Kľak, v ktorom sú kúpeľné procedúry, wellness, liečebné a rehabilitačné centrum, soľná jaskyňa a fitness.


zaujímavosti a tipy


v okolí máte možnosť navštíviť Bojnický zámok, zoologickú záhradu alebo kúpalisko Čajka, taktiež kalváriu.


.pre denné tipy na výlety sleduj naše 

facebook stránky @xplor.sk a @srdcomposlovensku

facebook skupinu @srdcomposlovensku

instagram účet @xplor.sk a @srdcomposlovensku

Pinterest nástenku Xplór

Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje?

Chcel by si doplniť značku, info alebo skúsenosti, ktoré máš z vlastnej návštevy?

posledná aktualizácia:

24. novembra 2022, 10:45:43

bottom of page