top of page
rozhľadňa čajka v oblakoch

rozhľadňa čajka v oblakoch

icon_hist_ZRÚCANINA.png

región: ponitrie a požitavie
lokalita:
nadmorská výška:
gps:  ►
web: ►
kontakt:

500 mnm

bojnice

+421 951 130 178

.rozhľadňa čajka v oblakoch  - unikátna vyhliadková veža vysoká 30 metrov, ideálna pre rodiny s deťmi, ktoré si z nej vychutnajú čarokrásny výhľad na široké okolie a uvidia majestátny Bojnický zámok z vtáčej perspektívy. Deti zaujmú viaceré zábavné adrenalínové zariadenia ako aj tobogán, ktorým sa môžu spustiť z vrcholu veže.

.otváracie doby

celoročne

voľne prístupné

.poplatok za vstup

voľne prístupné

icon_HOME.png
icon_eShop.png
icon_REGMAP.png


.sprievodca


ako sa dá ku rozhľadni dostať ?


prístupová cesta k veži je pohodlná a nenáročná pre deti aj starších. Ide o približne 15 minútovú prechádzku od autokempingu Bojnice. Návštevníci môžu využiť aj trasu od bojnickej Kalvárie a po žltej turistickej značke až k novej vyhliadke.


čo všetko môžete z rozhľadne v okolí uvidieť ?


rozhľadňa v Bojniciach je bezbarierová, vhodná pre kočíky aj pre ľudí na vozíku. Je postavená z oceľovej konštrukcie a dreva. V jej bezprostrednej blízkosti sa nachádzajú preliezky a malá šmolkovská dedinka plná farebných hríbikových domčekov. Z vrcholu sú nádherné výhľady na okolitú prírodu, Bojnice, Prievidzu, Nováky, v pozadí možno vidieť pohoria Vtáčnik, Ždiar a Kremnické vrchy.


pár tipov pre turistov v okolí


zámok bojnice - romantický zámok, leží na západnom okraji mesta Bojnice. Zámok je viditeľný z väčšej časti horného Ponitria.


zoo bojnice - je najstaršou a najnavštevovanejšou zoologickou záhradou na Slovensku. Pre verejnosť bola otvorená 1. apríla 1955. Areál zoo sa nachádza v rekreačnom prostredí kúpeľného mesta Bojnice.


kaštieľ uhrovec - renesančný kaštieľ postavený nad obcou Uhrovec v 15. storočí. Neskôr bol viackrát prestavaný. Je známy jednou z najvýznamnejších knižníc svojej doby, nazývanou po majiteľoch Zayovská, ktorá obsahovala viac ako 20.000 zväzkov. Zayovský kaštieľ v Uhrovci a jeho lesopark sú vedené ako naša kultúrna pamiatka.


Pri ceste ku kaštieľu pôjdete okolo expozície trenčianskeho múzea a to Rodného domu Ľudovíta Štúra a Alexandra Dubčeka, našej Národnej kultúrnej pamiatky. Expozícia umiestnená v dome od roku 1965 zachytáva životné osudy, dielo a odkaz Ľudovíta Štúra, mysliteľa a politika, spoluzakladateľa spisovnej slovenčiny. O 106 rokov po Ľudovítovi Štúrovi sa v tom istom dome narodil aj Alexander Dubček, významný európsky politik. Časť expozície je venovaná aj jeho životu a dielu.


čachtický hrad - tajomný, legendami preslávený vďaka grófke Alžbete Báthoryovej, ktorá tu údajne mučila mladé dievčatá. Hrad vznikol v prvej polovici 13. storočia a plnil strážnu funkciu západnej časti Uhorska. Už od počiatku bol vybudovaný ako mohutná pevnosť a nikdy sa nestal prepychovým sídlom. V súčasnosti je Čachtický hrad zrúcanina, ktorá si zachovala časti pôvodného opevnenia.


.pre denné tipy na výlety sleduj naše 

facebook stránky @xplor.sk a @srdcomposlovensku

facebook skupinu @srdcomposlovensku

instagram účet @xplor.sk a @srdcomposlovensku

Pinterest nástenku Xplór

Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje?

Chcel by si doplniť značku, info alebo skúsenosti, ktoré máš z vlastnej návštevy?

posledná aktualizácia:

24. novembra 2022, 10:46:11

bottom of page