lista s ornamentom.png

PONITRIE - ROZHĽADŇA ČAJKA V OBLAKOCH

TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE

Rozhľadňa Čajka v oblakoch
Rozhľadňa Čajka v oblakoch

Rozhľadňa Čajka v oblakoch
Rozhľadňa Čajka v oblakoch

1/1
icon_STARS 5.0.png

ROZHĽADŇA ČAJKA V OBLAKOCH  - unikátna vyhliadková veža vysoká 30 metrov, ideálna pre rodiny s deťmi, ktoré si z nej vychutnajú čarokrásny výhľad na široké okolie a uvidia majestátny Bojnický zámok z vtáčej perspektívy. Deti zaujmú viaceré zábavné adrenalínové zariadenia ako aj tobogán, ktorým sa môžu spustiť z vrcholu veže.

REGIÓN: ► PONITRIE a POŽITAVIE

LOKALITA:

NADMORSKÁ VÝŠKA:

GPS:  ►

WEB: ►

TEL:

500 mnm

BOJNICE

+421 951 130 178

icon_HOME.png

SK.07.04.07

ROZHĽADŇA ČAJKA V OBLAKOCH

icon_hist_HRAD.png
icon_hist_HRAD.png
VIRTUÁLNA MINCA XPLÓR NFT
#47/99
.47
SK.07.04.07
PONITRIE - ROZHĽADŇA ČAJKA V OBLAKOCH
Rozhľadňa Čajka v oblakoch
00_3d_mapka_slovensko.png
00_3d_mapka_slovensko.png
1/8
xplor_AppStore_button.png
xplor_GPlay_button.png

OTVÁRACIE DOBY

Celoročne

sprístupnené

POPLATOK ZA VSTUP

bezplatný

Vstup

Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje?

Chcel by si doplniť značku, info alebo skúsenosti, ktoré máš z vlastnej návštevy?

POSLEDNÁ AKTUALIZÁCIA:

23. mája 2021, 10:35:37

SPRIEVODCA


Ako sa dá ku rozhľadni dostať ?


Prístupová cesta k veži je pohodlná a nenáročná pre deti aj starších. Ide o približne 15 minútovú prechádzku od autokempingu Bojnice. Návštevníci môžu využiť aj trasu od bojnickej Kalvárie a po žltej turistickej značke až k novej vyhliadke.


Čo všetko môžete z rozhľadne v okolí uvidieť ?


Rozhľadňa v Bojniciach je bezbarierová, vhodná pre kočíky aj pre ľudí na vozíku. Je postavená z oceľovej konštrukcie a dreva. V jej bezprostrednej blízkosti sa nachádzajú preliezky a malá šmolkovská dedinka plná farebných hríbikových domčekov. Z vrcholu sú nádherné výhľady na okolitú prírodu, Bojnice, Prievidzu, Nováky, v pozadí možno vidieť pohoria Vtáčnik, Ždiar a Kremnické vrchy.


Pár tipov pre turistov v okolí


Zámok Bojnice - romantický zámok, leží na západnom okraji mesta Bojnice. Zámok je viditeľný z väčšej časti horného Ponitria.


Zoo Bojnice - je najstaršou a najnavštevovanejšou zoologickou záhradou na Slovensku. Pre verejnosť bola otvorená 1. apríla 1955. Areál zoo sa nachádza v rekreačnom prostredí kúpeľného mesta Bojnice.


Kaštieľ Uhrovec - renesančný kaštieľ postavený nad obcou Uhrovec v 15. storočí. Neskôr bol viackrát prestavaný. Je známy jednou z najvýznamnejších knižníc svojej doby, nazývanou po majiteľoch Zayovská, ktorá obsahovala viac ako 20.000 zväzkov. Zayovský kaštieľ v Uhrovci a jeho lesopark sú vedené ako naša kultúrna pamiatka.


Pri ceste ku kaštieľu pôjdete okolo expozície trenčianskeho múzea a to Rodného domu Ľudovíta Štúra a Alexandra Dubčeka, našej Národnej kultúrnej pamiatky. Expozícia umiestnená v dome od roku 1965 zachytáva životné osudy, dielo a odkaz Ľudovíta Štúra, mysliteľa a politika, spoluzakladateľa spisovnej slovenčiny. O 106 rokov po Ľudovítovi Štúrovi sa v tom istom dome narodil aj Alexander Dubček, významný európsky politik. Časť expozície je venovaná aj jeho životu a dielu.


Čachtický hrad - tajomný, legendami preslávený vďaka grófke Alžbete Báthoryovej, ktorá tu údajne mučila mladé dievčatá. Hrad vznikol v prvej polovici 13. storočia a plnil strážnu funkciu západnej časti Uhorska. Už od počiatku bol vybudovaný ako mohutná pevnosť a nikdy sa nestal prepychovým sídlom. V súčasnosti je Čachtický hrad zrúcanina, ktorá si zachovala časti pôvodného opevnenia.


PRE DENNÉ TIPY NA VÝLETY SLEDUJ NAŠE

 

SCREENS_4_AppleStore&GooglePlay.png