top of page
kaštieľ horovce

kaštieľ horovce

icon_hist_ZRÚCANINA.png

región: považie
lokalita:
nadmorská výška:
gps:  ►
web: ►
kontakt:

262 mnm

-

+421 32 16 186

.kaštieľ horovce – v lone krásnej prírody dedinky Horovce nemôžete prehliadnuť mohutný 3-poschodový kaštieľ. Aj keď vstup do neho je v súčasnosti nemožný, stojí za to pokochať pohľadom na krásnu stavbu a prejsť sa v okolitom parku.

.otváracie doby

.poplatok za vstup

celoročne 

kaštieľ

park 


neprístupný

voľne prístupnývoľne prístupné

icon_HOME.png
icon_eShop.png
icon_REGMAP.png


.sprievodca


súčasnosť


kaštieľ sa nachádza na miernej vyvýšenine v severnej časti obce Horovce v okrese Púchov. V súčasnosti je pre verejnosť uzatvorený, pretože je súkromným vlastníctvom, stále však máte čo obdivovať. Návštevníkov určite zaujme renesančná doska umiestnená nad hlavným vchodom, na ktorej sú erby rodiny Madočányiovcov a letopočet vzťahujúci sa k stavbe. Samotný park nachádzajúci sa v okolí, má 4 hektáre a turistom poskytne dokonalý relax v lone prírody.


história


počiatky kaštieľa v Horovciach siahajú až do roku 1312, kedy ho začal stavať Juraj Póka zo skaly až po prvé poschodie. Zvyšok zanechal svojim potomkom. Kaštieľ bol v tej dobe postavený ako polopevnosť, čo v tom čase aj plnilo svoj účel a dokázal odolať častým nájazdom. V roku 1594 bolo postavené druhé poschodie v renesančnom štýle. V kaštieli chýbala kaplnka, a tak ju v roku 1797 dal pristavať Gašpar Madočányi. Ďalšia významná prestavba kaštieľa prebehla ešte v 20. storočí.


v rokoch 1968 – 1999 slúžil kaštieľ ako detská ozdravovňa. Od roku 1999 bol uzatvorený. V roku 2004 bol predaný a odvtedy vystriedal viacero súkromných majiteľov.


.pre denné tipy na výlety sleduj naše 

facebook stránky @xplor.sk a @srdcomposlovensku

facebook skupinu @srdcomposlovensku

instagram účet @xplor.sk a @srdcomposlovensku

Pinterest nástenku Xplór

Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje?

Chcel by si doplniť značku, info alebo skúsenosti, ktoré máš z vlastnej návštevy?

posledná aktualizácia:

21. novembra 2022, 19:34:55

bottom of page