top of page
kaštieľ kočovce

kaštieľ kočovce

icon_hist_ZRÚCANINA.png

región: považie
lokalita:
nadmorská výška:
gps:  ►
web: ►
kontakt:

182 mnm

-

+421 905 22 72 55

.kaštieľ kočovce – hľadáte ideálne miesto priam stvorené na romantickú prechádzku? Alebo skôr milujete kone a jazdu na nich? Kaštieľ spĺňa všetky vaše predstavy a ponúka aj niečo viac.

.otváracie doby

.poplatok za vstup

celoročne 

kaštieľ

park 


neprístupný

voľne prístupnývoľne prístupné

icon_HOME.png
icon_eShop.png
icon_REGMAP.png


.sprievodcahistória


pôvodne barokový kaštieľ bol postavený v roku 1730 Jurajom Prílesným. O 150 rokov neskôr bol prestavaný do romantického štýlu Gejzom Rakovským a počas rokov 1883-84 tu bol tiež vybudovaný obrovský park, ktorý ho obklopuje. Kaštieľ je tvorený jednopodlažnou trojkrídlovou budovou s otvorenou predsieňou, ktorá sa nachádza pred hlavným vchodom.


súčasnosť


od roku 1967 je kaštieľ aj park v užívaní Stavebnej fakulty Slovenskej technickej univerzity v Bratislave. Kaštieľ slúži ako učebno-rekreačné zariadenie. Konajú sa tu rôzne konferencie, semináre, súťaže a v parku aj svadobné obrady a hostiny. Od roku 2012 je vedľa kaštieľa sprístupnený aj druhý objekt – tzv. Regionálne centrum technického vzdelávania, ktorý ponúka ubytovanie a technické zabezpečenie až pre 80 hostí.

Areál ponúka tiež bohaté športové vyžitie. Milovníci koní a jazdectva si tu prídu na svoje v neďalekej stajni. Pre postihnuté detičky ponúkajú možnosť hipoterapie a každý rok sa tu koná Deň otvorených dverí pre deti s postihnutím. V auguste sa zas stalo tradíciou organizovanie Považského jazdeckého pohára v parkúrovom skákaní.


tí, ktorí sa zas radi prechádzajú, môžu využiť obrovský park plný vzácnych drevín. Od roku 2014 je záujemcom sprístupnený historicko-prírodovedný náučný chodník s názvom Deväť zastavení na Rakovského chodníku, ktorý začína v obci, pokračuje cez park a končí v skalnej pivnici, ktorá bola kedysi vychýrenou vínnou pivnicou.

.pre denné tipy na výlety sleduj naše 

facebook stránky @xplor.sk a @srdcomposlovensku

facebook skupinu @srdcomposlovensku

instagram účet @xplor.sk a @srdcomposlovensku

Pinterest nástenku Xplór

Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje?

Chcel by si doplniť značku, info alebo skúsenosti, ktoré máš z vlastnej návštevy?

posledná aktualizácia:

21. novembra 2022, 19:32:16

bottom of page