top of page
kúpeľný ostrov piešťany

kúpeľný ostrov piešťany

icon_hist_ZRÚCANINA.png

región: považie
lokalita:
nadmorská výška:
gps:  ►
web: ►
kontakt:

167 mnm

piešťany

+421 33 771 9621

.kúpeľný ostrov piešťany – v minulosti boli obľúbenou destináciou európskych monarchov, umelcov i politikov. Lákali rakúskeho cisára Karola I., politika Jana Masaryka, indických maharadžov, arabských šejkov aj filmové hviezdy. V súčasnosti poskytujú svoje služby návštevníkom a záujemcom o liečivú vodu a bahno. Ročne absolvuje liečebné kúry približne 50 tisíc hostí nielen zo Slovenska.

.otváracie doby

.poplatok za vstup

celoročne

voľne prístupné

voľne prístupné

icon_HOME.png
icon_eShop.png
icon_REGMAP.png


.sprievodcaliečivá voda vyvierajúca z desiatich termálnych prameňov obsahuje sírovodík a minerálne látky. Hovorí sa, že liečivé účinky prameňov objavili rímske légie. Kone Rimanov boli po dlhej a namáhavej ceste unavené a nemohli pokračovať ďalej. Vojaci si oddýchli na rozbahnenej lúke pri Váhu. Po tomto oddychu vraj neobyčajne svieži pokračovali ďalej.


svetoznáme sa stali, keď ich Adam Trajan spomenul vo svojej básni v roku 1642, v ktorej oslávil ich liečivé účinky. Preto hlavný prameň nesie jeho meno. Rozvoj kúpeľov je spätý s rodinou Winterovcov, ktorá ich zmodernizovala. Na začiatku 20. storočia tu vyrástli v secesnom štýle kúpeľný hotel Thermia Palace s budovou balneoterapie Irma.


čo všetko ponúkajú kúpele?


na kúpeľnom ostrove sa nachádza šesť kúpeľných hotelových komplexov, dva priamo v centre mesta. Pre všetky hotelové komplexy sú k dispozícií tri liečebné kúpeľné domy, ktoré poskytujú ako medicínske, tak aj preventívne, či relaxačné liečebné procedúry. Okrem relaxu ponúka ostrov príležitosti pre športové aktivity. K dispozícií je 9-jamkové golfové ihrisko s tenisovými kurtmi, vonkajšie termálne kúpalisko Eva s ihriskami na plážový volejbal. Ponuku trávenia voľného času dopĺňa bohatý celoročný kultúrny program spoločenského centra. Prekrásny kúpeľný park je ideálny na prechádzky, počas ktorých sa môžete občerstviť v kaviarňach a reštauráciách. Rovnako môžete obdivovať tri termálne jazierka, pričom každé z nich má odlišnú skladbu rastlín i živočíchov. Z rastlín sú v jazierkach zastúpené rôzne druhy lekien a lotosov, puškvorec a kosatec. V blízkom okolí rastie bambus. Okraje zdobia rôzne okrasné kvety. Neďaleko sa vypína vysoké ginko dvojlaločné a iné exotické druhy drevín.


každoročne prvý júnový víkend otvárajú v Piešťanoch kúpeľnú sezónu. Jej súčasťou je i tradičné slávnostné požehnanie prameňov na Kúpeľnom ostrove a následný sprievod mestom. Trojdňové otvorenie letnej sezóny však patrí k najväčším spoločenským udalostiam roka v meste a okolí. Letnú kúpeľnú sezónu v takejto podobe otvorili v Piešťanoch prvýkrát v roku 1992.

.pre denné tipy na výlety sleduj naše 

facebook stránky @xplor.sk a @srdcomposlovensku

facebook skupinu @srdcomposlovensku

instagram účet @xplor.sk a @srdcomposlovensku

Pinterest nástenku Xplór

Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje?

Chcel by si doplniť značku, info alebo skúsenosti, ktoré máš z vlastnej návštevy?

posledná aktualizácia:

21. novembra 2022, 19:56:10

bottom of page