lista s ornamentom.png

POVAŽIE - KÚPEĽNÝ OSTROV PIEŠŤANY

TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE

icon_STARS 5.0.png

KÚPELE PIEŠŤANY – v minulosti boli obľúbenou destináciou európskych monarchov, umelcov i politikov. Lákali rakúskeho cisára Karola I., politika Jana Masaryka, indických maharadžov, arabských šejkov aj filmové hviezdy. V súčasnosti poskytujú svoje služby návštevníkom a záujemcom o liečivú vodu a bahno. Ročne absolvuje liečebné kúry približne 50 tisíc hostí nielen zo Slovenska, ale aj z Česka, USA, Izraela, zo Spojených arabských emirátov, či Ruska.

REGIÓN: ► POVAŽIE 

LOKALITA:

NADMORSKÁ VÝŠKA:

GPS:  ►

WEB: ►

TEL:

167 mnm

PIEŠŤANY

+421 33 771 9621

icon_HOME.png

SK.06.04.01

KÚPEĽNÝ OSTROV PIEŠŤANY

XPLÓR eSHOP

XPLÓR eSHOP

1/8

map texture

GoogleEarth

00_3d_mapka_slovensko.png
icon_hist_HRAD.png

Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje?

Chcel by si doplniť značku, info alebo skúsenosti, ktoré máš z vlastnej návštevy?

POSLEDNÁ AKTUALIZÁCIA:

OTVÁRACIE DOBY

Celoročne 

prístupné

POPLATOK ZA VSTUP

bezplatný

Vstup

SPRIEVODCA


Liečivá voda vyvierajúca z desiatich termálnych prameňov obsahuje sírovodík a minerálne látky. Hovorí sa, že liečivé účinky prameňov objavili rímske légie. Kone Rimanov boli po dlhej a namáhavej ceste unavené a nemohli pokračovať ďalej. Vojaci si oddýchli na rozbahnenej lúke pri Váhu. Po tomto oddychu vraj neobyčajne svieži pokračovali ďalej.

Svetoznáme sa stali, keď ich Adam Trajan spomenul vo svojej básni v roku 1642, v ktorej oslávil ich liečivé účinky. Preto hlavný prameň nesie jeho meno. Rozvoj kúpeľov je spätý s rodinou Winterovcov, ktorá ich zmodernizovala. Na začiatku 20. storočia tu vyrástli v secesnom štýle kúpeľný hotel Thermia Palace s budovou balneoterapie Irma.


Čo všetko ponúkajú kúpele?


Na kúpeľnom ostrove sa nachádza šesť kúpeľných hotelových komplexov, dva priamo v centre mesta. Pre všetky hotelové komplexy sú k dispozícií tri liečebné kúpeľné domy, ktoré poskytujú ako medicínske, tak aj preventívne, či relaxačné liečebné procedúry. Okrem relaxu ponúka ostrov príležitosti pre športové aktivity. K dispozícií je 9-jamkové golfové ihrisko s tenisovými kurtmi, vonkajšie termálne kúpalisko Eva s ihriskami na plážový volejbal. Ponuku trávenia voľného času dopĺňa bohatý celoročný kultúrny program spoločenského centra. Prekrásny kúpeľný park je ideálny na prechádzky, počas ktorých sa môžete občerstviť v kaviarňach a reštauráciách. Rovnako môžete obdivovať tri termálne jazierka, pričom každé z nich má odlišnú skladbu rastlín i živočíchov. Z rastlín sú v jazierkach zastúpené rôzne druhy lekien a lotosov, puškvorec a kosatec. V blízkom okolí rastie bambus. Okraje zdobia rôzne okrasné kvety. Neďaleko sa vypína vysoké ginko dvojlaločné a iné exotické druhy drevín.

Každoročne prvý júnový víkend otvárajú v Piešťanoch kúpeľnú sezónu. Jej súčasťou je i tradičné slávnostné požehnanie prameňov na Kúpeľnom ostrove a následný sprievod mestom. Trojdňové otvorenie letnej sezóny však patrí k najväčším spoločenským udalostiam roka v meste a okolí. Letnú kúpeľnú sezónu v takejto podobe otvorili v Piešťanoch prvýkrát v roku 1992.

PRE DENNÉ TIPY NA VÝLETY SLEDUJ NAŠE

 

xplor.png
  • Xplór Facebook
  • Xplór Instagram
xplor_AppStore_button.png
xplor_GPlay_button.png

MESAČNÝ NEWSLETTER XPLÓR