lista s ornamentom.png

POVAŽIE - KÚPEĽNÝ OSTROV PIEŠŤANY

TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE

Kúpeľný ostrov Piešťany Hlohovec
Kúpeľný ostrov Piešťany Hlohovec

Kúpeľný ostrov Piešťany Hlohovec
Kúpeľný ostrov Piešťany Hlohovec

1/1
icon_STARS 5.0.png

KÚPELE PIEŠŤANY – v minulosti boli obľúbenou destináciou európskych monarchov, umelcov i politikov. Lákali rakúskeho cisára Karola I., politika Jana Masaryka, indických maharadžov, arabských šejkov aj filmové hviezdy. V súčasnosti poskytujú svoje služby návštevníkom a záujemcom o liečivú vodu a bahno. Ročne absolvuje liečebné kúry približne 50 tisíc hostí nielen zo Slovenska, ale aj z Česka, USA, Izraela, zo Spojených arabských emirátov, či Ruska.

REGIÓN: ► POVAŽIE 

LOKALITA:

NADMORSKÁ VÝŠKA:

GPS:  ►

WEB: ►

TEL:

167 mnm

PIEŠŤANY

+421 33 771 9621

icon_HOME.png

SK.05.04.01

KÚPEĽNÝ OSTROV PIEŠŤANY

00_3d_mapka_slovensko.png
00_3d_mapka_slovensko.png
icon_hist_HRAD.png
icon_hist_HRAD.png
VIRTUÁLNA MINCA XPLÓR NFT
#47/99
.47
SK.05.04.01
POVAŽIE - KÚPEĽNÝ OSTROV PIEŠŤANY
Kúpeľný ostrov Piešťany Hlohovec
1/8
xplor_AppStore_button.png
xplor_GPlay_button.png

Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje?

Chcel by si doplniť značku, info alebo skúsenosti, ktoré máš z vlastnej návštevy?

POSLEDNÁ AKTUALIZÁCIA:

16. mája 2021, 15:06:12

OTVÁRACIE DOBY

Celoročne 

prístupné

POPLATOK ZA VSTUP

bezplatný

Vstup

SPRIEVODCA


Liečivá voda vyvierajúca z desiatich termálnych prameňov obsahuje sírovodík a minerálne látky. Hovorí sa, že liečivé účinky prameňov objavili rímske légie. Kone Rimanov boli po dlhej a namáhavej ceste unavené a nemohli pokračovať ďalej. Vojaci si oddýchli na rozbahnenej lúke pri Váhu. Po tomto oddychu vraj neobyčajne svieži pokračovali ďalej.

Svetoznáme sa stali, keď ich Adam Trajan spomenul vo svojej básni v roku 1642, v ktorej oslávil ich liečivé účinky. Preto hlavný prameň nesie jeho meno. Rozvoj kúpeľov je spätý s rodinou Winterovcov, ktorá ich zmodernizovala. Na začiatku 20. storočia tu vyrástli v secesnom štýle kúpeľný hotel Thermia Palace s budovou balneoterapie Irma.


Čo všetko ponúkajú kúpele?


Na kúpeľnom ostrove sa nachádza šesť kúpeľných hotelových komplexov, dva priamo v centre mesta. Pre všetky hotelové komplexy sú k dispozícií tri liečebné kúpeľné domy, ktoré poskytujú ako medicínske, tak aj preventívne, či relaxačné liečebné procedúry. Okrem relaxu ponúka ostrov príležitosti pre športové aktivity. K dispozícií je 9-jamkové golfové ihrisko s tenisovými kurtmi, vonkajšie termálne kúpalisko Eva s ihriskami na plážový volejbal. Ponuku trávenia voľného času dopĺňa bohatý celoročný kultúrny program spoločenského centra. Prekrásny kúpeľný park je ideálny na prechádzky, počas ktorých sa môžete občerstviť v kaviarňach a reštauráciách. Rovnako môžete obdivovať tri termálne jazierka, pričom každé z nich má odlišnú skladbu rastlín i živočíchov. Z rastlín sú v jazierkach zastúpené rôzne druhy lekien a lotosov, puškvorec a kosatec. V blízkom okolí rastie bambus. Okraje zdobia rôzne okrasné kvety. Neďaleko sa vypína vysoké ginko dvojlaločné a iné exotické druhy drevín.

Každoročne prvý júnový víkend otvárajú v Piešťanoch kúpeľnú sezónu. Jej súčasťou je i tradičné slávnostné požehnanie prameňov na Kúpeľnom ostrove a následný sprievod mestom. Trojdňové otvorenie letnej sezóny však patrí k najväčším spoločenským udalostiam roka v meste a okolí. Letnú kúpeľnú sezónu v takejto podobe otvorili v Piešťanoch prvýkrát v roku 1992.

PRE DENNÉ TIPY NA VÝLETY SLEDUJ NAŠE

 

SCREENS_4_AppleStore&GooglePlay.png