top of page
rozhľadňa soblahov trenčín

rozhľadňa soblahov trenčín

icon_hist_ZRÚCANINA.png

región: považie
lokalita:
nadmorská výška:
gps:  ►
web: ►
kontakt:

365 mnm

trenčín

+421 907 712 417

.rozhľadňa soblahov trenčín  – tento 9,5 metra vysoký drevený domček ako z rozprávky, ponúka svojim návštevníkom nielen neskutočné výhľady na okolité mestá, dedinky, kopce a vrchy, ale aj relax a oddych na lavičkách pod jej zastrešenou časťou.

.otváracie doby

.poplatok za vstup

celoročne

voľne prístupné

voľne prístupné

icon_HOME.png
icon_eShop.png
icon_REGMAP.png


.sprievodcanachádza sa v nadmorskej výške 365 m n. m. Táto úžasná drevená stavba bola postavená v roku 2015. Zásluhu na jej výstavbe má združenie Spolok priateľov Soblahova a financovaná bola výhradne zo súkromných zdrojov. Privíta vás na širokej krásnej lúke povyše cintorína, v časti obce, ktorá sa nazýva Dúbravky. Po nej dostala rozhľadňa aj pomenovanie. Stojí na mieste niekdajšej lesnej železničky Trenčín – Selec. Samotná stavba je postavená z dreva a vysoká 9,5 metra, má dve podlažia. V spodnej časti nájdete zastrešené posedenie.


trasy


dostanete sa k nej dvoma cestami. Prvá je veľmi nenáročná a krátka, trvá asi 10 minút priamo z obce Soblahov. Zvládnete to aj so športovým kočíkom. Odparkovať môžete pri Soblahovskom cintoríne, odtiaľ je to už len kúsok.


alebo môžete zvoliť dlhšiu, ale o to príjemnejšiu trasu, ktorá vedie priamo z Trenčína. Prejdete cez lesopark Brezina, okolo vojenského objektu a ocitnete sa priamo na lúke, kde už na vás čaká drevený „domček“ s neskutočnými výhľadmi.


aj pre milovníkov dvojkolesových tátošov máme vynikajúcu správu. Máte možnosť využiť cyklotrasu z Trenčína do Selca, od ktorej je to priam na skok.


výhľady


keď vystúpite na vrchol, nebudete vedieť, kam sa skôr pozerať. Naskytne sa vám krásny výhľad na Soblahov, Trenčiansku Turnú, Mníchovu Lehotu, Trenčín a Nové Mesto nad Váhom. Okolité pohoria Bielych Karpát, Považského Inovca a Strážovských vrchov vytvárajú dokonalú scenériu a zanechajú vo vás príjemné spomienky a pocity.


.pre denné tipy na výlety sleduj naše 

facebook stránky @xplor.sk a @srdcomposlovensku

facebook skupinu @srdcomposlovensku

instagram účet @xplor.sk a @srdcomposlovensku

Pinterest nástenku Xplór

Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje?

Chcel by si doplniť značku, info alebo skúsenosti, ktoré máš z vlastnej návštevy?

posledná aktualizácia:

21. novembra 2022, 20:16:38

bottom of page