top of page
zelená voda nové mesto nad váhom

zelená voda nové mesto nad váhom

icon_hist_ZRÚCANINA.png

región: považie
lokalita:
nadmorská výška:
gps:  ►
web: ►
kontakt:

178 mnm

nové mesto nad váhom

+421 908 424 504

.zelená voda nové mesto nad váhom – je významným rekreačným strediskom vyhľadávaným našimi a zahraničnými turistami. Je ideálnym miestom na rodinnú dovolenku, kde si nájdu svoje aktivity deti i dospelí. Má vynikajúcu dostupnosť a aj preto je miestom konania rôznych kultúrnych podujatí a festivalov.

.otváracie doby

.poplatok za vstup

letné mesiace 

09:00 - 18:00

2,00 €

1,00 €

1,00 €

1,00 €

1,00 €

zadarmo

vstupné 

dospelí

deti 

seniori

ZŤP

deti do 3r

icon_HOME.png
icon_eShop.png
icon_REGMAP.png


.sprievodcaprístup k zelenej vode


zelená voda sa nachádza len 2 km od Nového Mesta nad Váhom. Preto je tu dobrá dostupnosť autom, autobusom alebo vlakom. V areáli nájdete viacero parkovísk aj platené, ale aj bezplatné parkovanie.


čo všetko tu nájdete?


stredisko sa postupne vyvíjalo a začali tu vznikať upravené pláže, postavili sa chatky, hotel a penzióny. Stravovanie je zabezpečené početnými reštauráciami, rýchlym občerstvením a sezónnymi stánkami. Vzhľadom na výbornú polohu a dobrú dostupnosť je stredisko centrom rôznych kultúrnych podujatí a festivalov, ktoré majú niekoľkoročnú tradíciu. Stredisko ponúka aj široké športové vyžitie, nájdete tu ihriská na tenis, futbal, volejbal, minigolf, na vode môžete využiť kajaking, windsurfing alebo si požičať vodný bicykel alebo čln. Cyklisti tu zas nájdu množstvo vybudovaných cyklostrás.


na odpočinok a relax sú k dispozícii dve pláže. Jedna platená a jedna neplatená. Na plážach nájdete aj sprchy a toalety. Využiť však môžete aj množstvo malých tajných pláží a zákutí, kde nájdete dokonalý relax. Aj vášniví rybári si tu prídu na svoje. Turisti tu zas nájdu vhodné ubytovanie pre ich potulky pamiatkami, ktorých je v okolí neúrekom, napr. Hrad Beckov, Tematín, Čachtice, Trenčiansky hrad a množstvo pamiatok len v 2 km vzdialenom Novom Meste nad Váhom.


vznik


rekreačné stredisko Zelená voda vzniklo v 50. – 60. rokoch minulého storočia, kedy sa tu ťažil štrk a vznikali postupne jazerá, tzv. bagroviská, ktoré sa časom spojili do jedného veľkého. Vzhľadom na svoju vynikajúcu polohu bolo stredisko už v minulosti navštevované nielen ľuďmi z blízkeho okolia, ale postupne sa chýr o Zelenej vode rozšíril aj do zahraničia. V súčasnosti tu môžeme bežne vidieť karavány z Holandska, Švédska či Českej republiky..pre denné tipy na výlety sleduj naše 

facebook stránky @xplor.sk a @srdcomposlovensku

facebook skupinu @srdcomposlovensku

instagram účet @xplor.sk a @srdcomposlovensku

Pinterest nástenku Xplór

Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje?

Chcel by si doplniť značku, info alebo skúsenosti, ktoré máš z vlastnej návštevy?

posledná aktualizácia:

28. novembra 2022, 14:24:59

bottom of page