top of page
roklina piecky

región: slovenský raj
lokalita:
nadmorská výška:
gps:  ►
web: ►
kontakt:

937 mnm

-

+421 53 442 20 10

.roklina piecky - vápencová tiesňava v severozápadnej časti Národného parku Slovenský Raj, neďaleko hrabušickej osady Píla na potoku Píľanka. Jedna z nádherných roklín Slovenského raja, najtichšia zo siedmich tiesňav dostala názov Piecky, ktorý je vytvorený  podľa tvaru skalných výklenkov, ktoré sú podobné peciam. Prejdite  sa cez vodopády ktoré potok postupne vytvoril, Veľký vodopád, Terasový vodopád a vodopád Kaskády.

.otváracie doby

celoročne

voľne prístupné

.poplatok za vstup

voľne prístupné

roklina piecky

icon_hist_ZRÚCANINA.png
icon_HOME.png
icon_eShop.png
icon_REGMAP.png


.sprievodca


ako sa dá ku „Pieckam“ dostať ?


prístup do tiesňavy Piecky je z hrabušickej osady Píla, vzdialenej od Hrabušíc 7 km. Na konci osady je rázcestník za ktorým sa rozdeľujú chodníky do tiesňav Piecky a na roklinu Veľký sokol.

Prechod roklinou dlhou 4 km je možný aj z Podlesku smerom hore po žltej značke, zabezpečený je pomocou rebríkov a stúpačiek a trvá 2 hodiny. Ide sa stále hore korytom potoka Píľanka Strednými Pieckami, s výstupom hore najvyšším rebríkom v Slovenskom raji.  Nad Veľkým vodopádom sa na dlhom úseku prechádza po sústave drevených rebríkov nad Kaskádovými vodopádmi.


pár tipov pre turistov v okolí.


levoča - 25 km severovýchodne od Piecok. Levoča je zapísaná na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Nájdete tu mnohé pamiatky ako napríklad kostol sv. Jakuba zo 14. storočia, ktorý patrí medzi najvýznamnejšie sakrálne stavby na Slovensku. V jeho interiéri sa nachádza najvyšší neskorogotický drevený oltár na svete, vyrobený v dielni slávneho Majstra Pavla z Levoče.


spišská kapitula - 36 km východne od Piecok, súčasť mesta Spišské Podhradie. Pamiatka UNESCO označovaná, aj ako „Slovenský Vatikán“.  V 11. storočí stál neďaleko Spišskej Kapituly kláštor, založený pravdepodobne benediktínmi.


spišský hrad  - 45 km východne pri Spišskom Podhradí. Zrúcanina hradu, ktorá sa rozprestiera na Spišskom hradnom vrchu a tvorí dominantu širokého okolia na hlavnom cestnom ťahu spájajúcom východoslovenské regióny Spiš a Šariš. Svojou rozlohou viac ako 4 hektáre je to jeden z najväčších hradných komplexov na Slovensku.


dobšinská ľadová jaskyňa - 42 km severne od Levoče, neďaleko baníckeho mestečka Dobšiná v Národnom parku Slovenský raj. Dobšinská ľadová jaskyňa je najväčšia zaľadnená jaskyňa na Slovensku.


belianska jaskyňa - je jediná sprístupnená jaskyňa vo Vysokých Tatrách. Nachádza sa 48 km severozápadne od Levoče v Tatranskom národnom parku, vo východnej časti Národnej prírodnej rezervácie Belianske Tatry. Leží v oblasti severného svahu Kobylieho vrchu pri osade Tatranská Kotlina.


.pre denné tipy na výlety sleduj naše 

Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje?

Chcel by si doplniť značku, info alebo skúsenosti, ktoré máš z vlastnej návštevy?

posledná aktualizácia:

25. marca 2023, 18:52:22

bottom of page