top of page
tiesňava suchá belá

región: slovenský raj
lokalita:
nadmorská výška:
gps:  ►
web: ►
kontakt:

954 mnm (max)

-

+421 53 442 2010

.tiesňava suchá belá - Ak hľadáte primerane náročnú trasu, ktorá by dôstojne reprezentovala národný park Slovenský Raj, ste na správnom mieste. Najkrajšia a najjednoduchšia trasa s prevýšením 455m ponúka 3 a pol hodinovú cestu romantickými roklinami, ktoré zvládnu aj väčšie deti.

.otváracie doby

celoročne

voľne prístupné

.poplatok za vstup

voľne prístupné

tiesňava suchá belá

icon_hist_ZRÚCANINA.png
icon_HOME.png
icon_eShop.png
icon_REGMAP.png


.sprievodca


trasa


čakať vás bude trasa plná rebríkov, ktorá by vás určite nemala odradiť. Paradoxom túry na Suchú Belú je aj prechod korytom potoka. Nemali by ste podceniť nepremokavú obuv, aby sa vaša túra nezmenila na výstup na mokrú Suchú Belú. Ak budete opatrný a nebudete preceňovať vlastné sily terén, budete si vykračovať po rebríkoch ako po schodoch. Túru začnite na parkovisku pri Podlesku.


1 typ: pokračovať od parkoviska smer Vrch Suchej Belej po zelenej značke. Od rozcestníka pokračujete po žltej smerom k Pod Vtáčím hrbom. Späť k Podlesku sa dostanete po červenej značke.


2 typ: taká istá trasa ale s požičaním bicykla, ktorým by ste sa zviezli dole k Podlesku cca za 20 minút. Cestu si treba dobre zvážiť, nakoľko terén je hrboľatý a naberá rýchly spád. Pre dobrodružné športové typy to môže byť príjemné spestrenie výletu. Bicykel je možné vrátiť na východiskovom bode túry.


história


prvá zmienka o Suchej Belej pochádza po výstupe skupiny pod vedením profesora M.Rotha už v roku 1900. O 8 rokov neskôr bol chodník už značený a v roku 1910 bolo možné prejsť celou roklinou bez problémov.

.pre denné tipy na výlety sleduj naše 

Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje?

Chcel by si doplniť značku, info alebo skúsenosti, ktoré máš z vlastnej návštevy?

posledná aktualizácia:

25. marca 2023, 18:52:22

bottom of page