lista s ornamentom.png

SPIŠ - CHODNÍK KORUNAMI STROMOV

TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE

icon_STARS 5.0.png

CHODNÍK KORUNAMI STROMOV - v srdci Pienin, priamo v Bachledovej doline je vytvorené unikátne dielo. Trasa s dĺžkou 600 m postavená priamo v korunách stromov. Z chodníka môžete vidieť lesy Spišskej magury a celého národného parku. Na jednotlivých stanovištiach sú rozmiestnené aj edukatívne tabuľky, kde sa môžete dozvedieť o miestnej faune a flóre rôzne zaujímavosti. Nič podobné na Slovensku nenájdete, a tak sa pripravte na zážitok, na ktorý sa oplatí vystáť si rad.

REGIÓN: ► SPIŠ a PIENINY

LOKALITA:

NADMORSKÁ VÝŠKA:

GPS:  ►

WEB: ►

TEL:

<poiNadmV>

<poiLokalita>

<poiPhone>

map texture

GoogleEarth

00_3d_mapka_slovensko.png
icon_HOME.png

SK.27.00.07

CHODNÍK KORUNAMI STROMOV

XPLÓR eSHOP

1/8
icon_hist_HRAD.png

Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje?

Chcel by si doplniť značku, info alebo skúsenosti, ktoré máš z vlastnej návštevy?

POSLEDNÁ AKTUALIZÁCIA:

OTVÁRACIE DOBY

Apríl - Jún

Júl - September

Október - Marec

09:00 - 17:00

09:00 - 19:00

09:00 - 16:00

POPLATOK ZA VSTUP

9,00 €

7,00 €

7,00 €

Dospelí

Dieťa 3r-14r

Seniori, ZŤP

SPRIEVODCA


Prístup


Po vzore ostatných susedných krajín sa konečne aj Slováci odhodlali vybudovať chodník v korunách stromov. Od spustenia prevádzky je o návštevu chodníka obrovský záujem. Prvé týždne museli turisti čakať hodiny v radoch, aby si mohli vychutnať adrenalínový zážitok v prírode.

Na atraktivite mu prispieva aj bezbariérový prístup. Ak by ste mali záujem aj o pešiu turistiku, dostanete sa sem aj pešo. Z Bachledovej doliny vedie 2,6 km dlhý chodník cez les s prevýšením 300m. Pohodlne sa však odveziete sedačkovou lanovkou priamo zo Ždiaru. Pešie chodníky nie sú vhodné pre kočíky a invalidné vozíky, preto je vhodné využiť lanovku alebo kyvadlovú dopravu.


Hlavný prístup je z Bachledovej doliny, vedie tam odbočka z hlavnej cesty medzi Ždiarom a Tatranskou Kotlinou. Stačí sledovať smerové tabule do strediska BACHLEDKA Ski & Sun. Dobrý prístup je tiež z obce Malá Franková, kde sa odstavné parkovisko nachádza priamo pod svahom Furmanec. Touto trasou sa viete vyhnúť kolónam pred parkoviskom. Vedie sem cesta s odbočkou pri kostole. Z Malej Frankovej vedie kilometrový chodník cez lúku s miernym prevýšením k vyhliadke.

Tip: ak chcete zaparkovať čo najbližšie k chodníku musíte si ráno privstať.


Unikátny výhľad


Na chodníku dlhom 600m sa nachádza 6 zastávok, 3 sú náučné a 3 zábavné, vhodné najmä pre deti. Chodník je vystavaný z 1000 metrov kubických dreva a je podopieraný 120 stromami.

Chodník plynulo prechádza do špirály, ktorá je 32 metrov nad zemou. Na vrchu vás bude čakať vyhliadková terasa, ktorá tou povestnou čerešničkou na torte. Ako na dlani sa budú pred vami rozprestierať Belianske Tatry, Zamagurie, Tri Koruny a TANAP.

Pre najodvážnejších je unikátnym lákadlom je aj suchý tobogán, ktorým sa môžete vrátiť z vyhliadkovej veže. 67 metrov dlhý tobogán je v prevádzke od jesene 2017 .


Tipy na záver


Počasie je tu nevyspytateľné, a tak netreba podceňovať výber vhodného oblečenia. Už v jeseni vás môže zastihnúť nepríjemný chladný vietor, ktorý vás bude sprevádzať celou cestou.

Ak sa chystáte veľká skupinka, je možnosť objednať si sprievodcu. Pri vstupe sa dajú požičať aj turistické nosiče, prípadne kočíky a invalidný vozík.


PRE DENNÉ TIPY NA VÝLETY SLEDUJ NAŠE

 

xplor.png
  • Xplór Facebook
  • Xplór Instagram
xplor_AppStore_button.png
xplor_GPlay_button.png

MESAČNÝ NEWSLETTER XPLÓR