lista s ornamentom.png

turistická zaujímavosť, tip na výlet, sprievodca, mapa, fotky, hodnotenia, navigácia, aktuálne počasie

pieniny - chodník korunami stromov

icon_HOME.png

sk.19.00.56

chodnik-korunami-stromov-bachledova-dolina

icon_STARS 5.0.png
.chodník korunami stromov
.chodník korunami stromov

press to zoom
.chodník korunami stromov
.chodník korunami stromov

press to zoom
1/1
icon_hist_HRAD.png

región: spiš a pieniny
lokalita:
nadmorská výška:
gps:  ►
web: ►
kontakt:

1131 mnm

-

+421 52 44 98 101

icon_hist_HRAD.png
.virtuálna minca xplór nft
#47/99
.47
sk.19.00.56
pieniny - chodník korunami stromov
.chodník korunami stromov

.chodník korunami stromov - v srdci Pienin, priamo v Bachledovej doline je vytvorené unikátne dielo. Trasa s dĺžkou 600 m postavená priamo v korunách stromov. Z chodníka môžete vidieť lesy Spišskej magury a celého národného parku. Na jednotlivých stanovištiach sú rozmiestnené aj edukatívne tabuľky, kde sa môžete dozvedieť o miestnej faune a flóre rôzne zaujímavosti. Nič podobné na Slovensku nenájdete, a tak sa pripravte na zážitok, na ktorý sa oplatí vystáť si rad.

.otváracie doby

apríl - jún

júl - september

október - marec

09:00 - 17:00

09:00 - 19:00

09:00 - 16:00

.poplatok za vstup

9,00 €

7,00 €

7,00 €

dospelí

dieťa 3r-14r

seniori, zťp

00_3d_mapka_slovensko.png
00_3d_mapka_slovensko.png

.sprievodca


prístup


po vzore ostatných susedných krajín sa konečne aj Slováci odhodlali vybudovať chodník v korunách stromov. Od spustenia prevádzky je o návštevu chodníka obrovský záujem. Prvé týždne museli turisti čakať hodiny v radoch, aby si mohli vychutnať adrenalínový zážitok v prírode.


na atraktivite mu prispieva aj bezbariérový prístup. Ak by ste mali záujem aj o pešiu turistiku, dostanete sa sem aj pešo. Z Bachledovej doliny vedie 2,6 km dlhý chodník cez les s prevýšením 300m. Pohodlne sa však odveziete sedačkovou lanovkou priamo zo Ždiaru. Pešie chodníky nie sú vhodné pre kočíky a invalidné vozíky, preto je vhodné využiť lanovku alebo kyvadlovú dopravu.


hlavný prístup je z Bachledovej doliny, vedie tam odbočka z hlavnej cesty medzi Ždiarom a Tatranskou Kotlinou. Stačí sledovať smerové tabule do strediska BACHLEDKA Ski & Sun. Dobrý prístup je tiež z obce Malá Franková, kde sa odstavné parkovisko nachádza priamo pod svahom Furmanec. Touto trasou sa viete vyhnúť kolónam pred parkoviskom. Vedie sem cesta s odbočkou pri kostole. Z Malej Frankovej vedie kilometrový chodník cez lúku s miernym prevýšením k vyhliadke.


tip: ak chcete zaparkovať čo najbližšie k chodníku musíte si ráno privstať.


unikátny výhľad


na chodníku dlhom 600m sa nachádza 6 zastávok, 3 sú náučné a 3 zábavné, vhodné najmä pre deti. Chodník je vystavaný z 1000 metrov kubických dreva a je podopieraný 120 stromami.


chodník plynulo prechádza do špirály, ktorá je 32 metrov nad zemou. Na vrchu vás bude čakať vyhliadková terasa, ktorá tou povestnou čerešničkou na torte. Ako na dlani sa budú pred vami rozprestierať Belianske Tatry, Zamagurie, Tri Koruny a TANAP.


pre najodvážnejších je unikátnym lákadlom je aj suchý tobogán, ktorým sa môžete vrátiť z vyhliadkovej veže. 67 metrov dlhý tobogán je v prevádzke od jesene 2017 .


tipy na záver


počasie je tu nevyspytateľné, a tak netreba podceňovať výber vhodného oblečenia. Už v jeseni vás môže zastihnúť nepríjemný chladný vietor, ktorý vás bude sprevádzať celou cestou.


ak sa chystáte veľká skupinka, je možnosť objednať si sprievodcu. Pri vstupe sa dajú požičať aj turistické nosiče, prípadne kočíky a invalidný vozík.


  • srdcomposlovensku Instagram
logo_srdcomPoSlovensku_v.9.21.png

Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje?

Chcel by si doplniť značku, info alebo skúsenosti, ktoré máš z vlastnej návštevy?

posledná aktualizácia:

18. novembra 2021, 20:11:06

.pre denné tipy na výlety sleduj naše 

facebook stránky @xplor.sk a @srdcomposlovensku

facebook skupinu @srdcomposlovensku

instagram účet @xplor.sk a @srdcomposlovensku

Pinterest nástenku Xplór