lista s ornamentom.png

SPIŠ - BIO KÚPALISKO LEVOČA

TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE

CAT_HIST_HRAD.png
icon_STARS 5.0.png

BIO KÚPALISKO LEVOČSKÁ DOLINA – ide o jediné kúpalisko svojho druhu na Spiši. Patrí medzi niekoľko výnimočných kúpalísk, ktoré sa čistia prirodzeným spôsobom skalkami, rastlinami a riasami. Obklopujú ho krásne levočské vrchy s množstvom skvelých cyklotrás a turistických chodníkov. Je to miesto plné relaxu a oddychu pre celú rodinu, miesto kde môžete stráviť úžasnú dovolenku.

REGIÓN: ► SPIŠ a PIENINY

LOKALITA:

NADMORSKÁ VÝŠKA:

GPS:  ►

WEB: ►

TEL:

<poiNadmV>

<poiLokalita>

<poiPhone>

map texture

GoogleEarth

00_3d_mapka_slovensko.png
icon_HOME.png

SK.25.05.10

BIO KÚPALISKO LEVOČA

XPLÓR eSHOP

1/8

Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje?

Chcel by si doplniť značku, info alebo skúsenosti, ktoré máš z vlastnej návštevy?

POSLEDNÁ AKTUALIZÁCIA:

OTVÁRACIE DOBY

Celoročne

09:00 - 18:00

POPLATOK ZA VSTUP

4,00 €

3,00 €

zadarmo

zadarmo

Dospelí

Deti 3r - 12 r

Deti do 3r

Seniori

SPRIEVODCA


Biokúpalisko sa nachádza v rekreačnej oblasti Levočská dolina, približne 7 km od centra mesta Levoča. Najjednoduchšie sa sem dostanete autom alebo môžete zvoliť aj ekologickejší dopravný prostriedok bicykel. V okolí Levoče sa nachádza veľké množstvo cyklotrás tak prečo po náročnej cyklotúre si neoddýchnuť v peknom biokúpalisku.


Hľadáte pravý oddych a tiež zábavu?


Nachádzajú sa tu tri bazény, ale kúpať sa dá iba v jednom. Ďalší sa používa na filtráciu a čistenie vody a posledný na rybolov. Bazén, ktorý je určený na kúpanie je rozdelený na tri časti s odlišnou hĺbkou vody, preto je vhodný na kúpanie dospelých ako aj detí. Vstup do bazéna sa začína umelou plážou a hlboký je 2 m. Detský bazén má hĺbku maximálne 90 cm a vstup do neho je protišmykový.

Objem kúpaliska je 1800 m3 a po celom okraji kúpaliska je štrková zóna. Cez tieto kamienky sa voda prečerpáva do externej biológie. Kvalitu vody a fungovanie biológie dopĺňa prevzdušňovací systém. Teplotu vody ovplyvňuje ovzdušie a tmavá fólia na dne čistiaceho bazéna. Voda sa tu pravidelne kontroluje Úradom verejného zdravotníctva.


Na tomto kúpalisku sa voda čistí prírodnými procesmi. O to sa starajú vodné rastliny, planktóny a prospešné baktérie. Toto všetko vytvára prírodný filter, ktorého výsledkom je čistá voda. Hrubé nečistoty z biokúpaliska sa odstraňujú samočistiacim filtrom a jemné prostredníctvom koreňovej sústavy rastlín a filtráciou cez štrk. Všetky rastliny, ktoré sa nachádzajú v bazéne majú nejakú funkciu. Najpoužívanejšie sú lekná a močiarne rastliny. Pôsobia aj veľmi esteticky.


Na svoje si prídu aj milovníci rybolovu. Nasadený je tu pstruh dúhový a dosádzaný je jeseter ruský a sibírsky a sivoň americký. Ako krmivo používajú jelšovku a hrúz a ryby sa tu lovia na umelé návnady. Pokiaľ máte chuť rybárčiť, dostanete v areáli všetko potrebné na lov a dokonca sa tam nachádza aj miestnosť na čistenie rýb. Na lov nie je potrebný rybársky lístok, loviť môžu aj úplný začiatočníci, personál vám pomôže.

V areáli je altánok, v ktorom si môžete rybu, ktorú chytíte aj ugrilovať. Nachádza sa tu aj pódium, na ktorom sa počas sezóny konajú rôzne hudobné podujatia spojené s grilovaním a varením gulášu.

Okrem troch vodných nádrží sa tu nachádzajú trávnaté plochy, bufety, prezliekárne, sociálne zariadenia, pieskovisko pre deti, šmýkačka, hojdačka a trampolína.

Ubytovať sa môžete v Resorte Levočská dolina, užiť si welness, lyžiarske stredisko a bowling bar. Je tu aj možnosť požičať si horský bicykel alebo e-bike.


PRE DENNÉ TIPY NA VÝLETY SLEDUJ NAŠE

 

xplor.png
  • Xplór Facebook
  • Xplór Instagram
xplor_AppStore_button.png
xplor_GPlay_button.png

MESAČNÝ NEWSLETTER XPLÓR