lista s ornamentom.png

turistická zaujímavosť, tip na výlet, sprievodca, mapa, fotky, hodnotenia, navigácia, aktuálne počasie

spiš - thermal park vrbov

icon_STARS 5.0.png
.thermal park vrbov
.thermal park vrbov

press to zoom
.thermal park vrbov
.thermal park vrbov

press to zoom
1/1
icon_hist_HRAD.png

región: spiš a pieniny
lokalita:
nadmorská výška:
gps:  ►
web: ►
kontakt:

650 mnm

-

+421 52 426 12 33

icon_hist_HRAD.png
.virtuálna minca xplór nft
#47/99
.47
sk.19.00.18
spiš - thermal park vrbov
.thermal park vrbov

.thermal park vrbov - areál termálneho kúpaliska sa nachádza 7 km od Kežmarku. Voda, ktorá sa tu nachádza, patrí medzi najliečivejšie v strednej Európe. Má priaznivý účinok na liečbu dvanástich ochorení a je vhodná aj na pitie.

.otváracie doby

celoročne

09:00 - 22:00

.poplatok za vstup


16,50 €

14,00 €


12,50 €

10,00 €

thermal zóna

dospelí

zľavnený

thermal leto

dospelí

zľavnený


00_3d_mapka_slovensko.png
00_3d_mapka_slovensko.png

.sprievodca


vyviera z hĺbky vyše 2000 metrov a dosahuje teplotu 59°C, čo ju predurčuje na liečbu pohybového aparátu. V thermal parku sa nachádza desať bazénov, z ktorých štyri sú detské. Teplota v týchto bazénoch je od 26°C až do 38°C. Kúpalisko je otvorené počas celého roka a veľmi často ho navštevujú športovci, kvôli regenerácii.


geotermálna voda s obsahom dôležitých minerálnych látok má skvelý liečebný účinok. Pokiaľ sa potrebujete uvoľniť, zrelaxovať svoje telo a dušu, ste na správnom mieste. Určite k tomu prispejú trysky tečúcej vody a thajské masáže „Orchid“. Po skvelom oddychu a relaxe je Vám k dispozícii bar s občerstvením alebo koliba, kde sa môžete najesť a taktiež hotel Flipper, ktorý sa nachádza v areáli.


thermal park ponúka ubytovanie v bungalovoch v dvojposteľových izbách, ale pokiaľ chcete stanovať , v areáli je možnosť kempovania za skvelé ceny. Do vonkajších bazénov sa dostanete cez sklenenú budovu.


počas zimy je v thermal parku k dispozícii päť bazénov, z toho dva sú sedacie s prúdmi tečúcej vody, jeden je prieplavový bazén s masážnymi tryskami. Pre plavcov je tu 35 metrový plavecký bazén a deti sa môžu vyblázniť v detskom bazéne „Lienka“, ktorý má 32°C.


thermal park Vrbové je vhodný úplne pre každého návštevníka, ktorý chce stráviť peknú dovolenku v prírode. Keďže je tam možnosť širokého vyžitia, je vhodný pre strávenie dovolenky nielen pre rodiny s deťmi, ale aj pre seniorov.


pár tipov na záver


v blízkosti thermal parku sa nachádza lovný rybník. Tu si môžete zakúpiť denný alebo týždenný lístok na rybárčenie a uloviť kapra, sumca, šťuku, zubáča a pleskáča.


pokiaľ máte radi turistiku, vyberte sa do neďalekého národného parku Slovenský raj, určite nezabudnite navštíviť Beliansku jaskyňu, vodopády studeného potoka alebo históriou opradené mesto Kežmarok.


  • srdcomposlovensku Instagram
logo_srdcomPoSlovensku_v.9.21.png

Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje?

Chcel by si doplniť značku, info alebo skúsenosti, ktoré máš z vlastnej návštevy?

posledná aktualizácia:

15. novembra 2021, 10:28:10

.pre denné tipy na výlety sleduj naše 

facebook stránky @xplor.sk a @srdcomposlovensku

facebook skupinu @srdcomposlovensku

instagram účet @xplor.sk a @srdcomposlovensku

Pinterest nástenku Xplór