lista s ornamentom.png

TATRY - SLAVKOVSKÝ ŠTÍT

TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE

icon_HOME.png

SK.17.00.27

SLAVKOVSKÝ ŠTÍT

REGIÓN: ► TATRY 

LOKALITA:

NADMORSKÁ VÝŠKA:

GPS:  ►

WEB: ►

TEL:

2452 mnm

VYSOKÉ TATRY

+421 911 333 466

icon_STARS 5.0.png

SLAVKOVSKÝ ŠTÍT - turisticky obľúbený rozložitý štít vysoký 2452 m n. m. vo Vysokých Tatrách nad Starým Smokovcom. Slavkovský štít je turistami vyhľadávaný vyhliadkový štít, jeho názov vychádza z materskej obce Veľký Slavkov. Jeho hrebeň oddeľuje Velickú a Veľkú Studenú dolinu. Je jedným z najvyšších zdolateľných vrchov bez použitia horského vodcu alebo horolezeckej techniky.

Slavkovský štít
Slavkovský štít

Slavkovský štít
Slavkovský štít

1/1
icon_prir_HORY.png
icon_hist_HRAD.png
VIRTUÁLNA MINCA XPLÓR NFT
#47/99
.47
SK.17.00.27
TATRY - SLAVKOVSKÝ ŠTÍT
Slavkovský štít
00_3d_mapka_slovensko.png
00_3d_mapka_slovensko.png
1/8
xplor_AppStore_button.png
xplor_GPlay_button.png

Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje?

Chcel by si doplniť značku, info alebo skúsenosti, ktoré máš z vlastnej návštevy?

POSLEDNÁ AKTUALIZÁCIA:

13. júna 2021, 9:12:57

OTVÁRACIE DOBY

Celoročne

prístupný

POPLATOK ZA VSTUP

Vstup

bezplatný

1/28

SPRIEVODCA


Ako sa dá na Slavkovský štít dostať ?


Počiatočnými miestami túry sú Starý Smokovec, alebo Hrebienok. Na vrchol Slavkovského štítu vedie z Hrebienka modrá turistická značka. Môžete zaparkovať na troch platených záchytných parkoviskách v Starom Smokovci. Nachádzajú sa pred údolnou stanicou pozemnej lanovky na Hrebienok. Ak si chcete túru zjednodušiť, môžete použiť pozemnú lanovku zo Starého Smokovca na Hrebienok.


Počas výstupu na vrchol Slavkovského štítu sa naskytajú nádherné pohľady do Veľkej Studenej doliny so Zbojníckou chatou i všetkými jej plesami ako na dlani, Starolesnianske pleso, Sesterské plesá, Zbojnícke plesá, Sivé plesá, Dlhé pleso ale aj turisticky neprístupné Ľadové pleso, či Pusté pleso a s úchvatnými výhľadmi na okolité kopce na masív Prostredného hrotu, z vrcholu sú to potom pohľady na Bradavicu a Gerlachovský štít.


Pár tipov pre turistov v okolí


Veľká Studená dolina - 7 km dlhá, turisticky príťažlivá dolina. Ukrýva najväčší počet plies zo všetkých tatranských dolín. Studený potok preteká cez obrovské terénne zlomy a vytvára prekrásne kaskády obzvlášť pekné pri jarnom roztápaní snehu. Dolina ponúka nespočetné množstvo turistických, horolezeckých, skialpinistických a prírodovedeckých aktivít.


Vodopády a kaskády Studeného potoka - úsek Studeného potoka od sútoku Veľkého Studeného potoka z Veľkej Studenej doliny a Malého Studeného potoka z Malej Studenej doliny v tesnej blízkosti bývalej chaty Kamzík, až pod Bilíkovu chatu, kde sa vodopády končia. Vodopády sú vyhľadávaným turistickým miestom.

Ďalšie vodopády a kaskády Studeného potoka môžu turisti obdivovať po trase z Hrebienka, okolo Bilíkovej chaty až na Rainerovu chatu.


Bilíkova chata - stojí tesne pod Hrebienkom na juhovýchodnom svahu Slavkovského štítu. Je prístupná po zelenej značke z Hrebienka. Stanica lanovky je od nej vzdialená 300 metrov. Je otvorená celoročne.


Zbojnícka chata - Chata je záchrannou stanicou horskej služby, zásobujú ju nosiči. Má otvorenú kuchyňu celoročne pre všetkých návštevníkov. Chata je záchrannou stanicou horskej služby. Zbojnícka chata je oddychovým miestom pre tých, ktorí prichádzajú z Hrebienka, z Malej Studenej doliny cez Priečne sedlo, alebo z Bielovodskej doliny cez Prielom.


Sesterské plesá - tri plesá situované vo Veľkej Studenej doline v blízkosti Zbojníckej chaty.

Rainerova chata - Nachádza sa v Malej Studenej doline a dostanete sa k nej z Hrebienka zelenou značkou  približne za 20 minút. Z Hrebienka vedie pohodlný červený  turistický chodník vhodný aj pre vozičkárov. Nájdete tam malú expozíciu starého horolezeckého materiálu, rôzne typy nosičských krosien a lyží zo začiatku dvadsiateho storočia.


PRE DENNÉ TIPY NA VÝLETY SLEDUJ NAŠE

 

SCREENS_4_AppleStore&GooglePlay.png