top of page

región: tatry
lokalita:
nadmorská výška:
gps:  ►
web: ►
kontakt:

1789 mnm

-

+421 911 333 466

.vodopád skok - jeden z najkrajších tatranských vodopádov, je tretím najväčším vodopádom vo Vysokých Tatrách. Jeho mohutnosť obzvlášť vyniká koncom jari a začiatkom leta pri topení snehu. Túra k vodopádu je zaujímavá aj preto, lebo ide o jednu z mála trás ktoré môžete navštíviť celoročne.

.otváracie doby

celoročne


voľne prístupné

.poplatok za vstup

voľne prístupné

vodopád skok

icon_hist_ZRÚCANINA.png
vodopád skok
icon_HOME.png
icon_eShop.png
icon_REGMAP.png

.sprievodca


ako sa dá ku vodopádu dostať ?


na Štrbské pleso je možné sa vyviezť autom, je tam k dispozícii viacej veľkých parkovísk. K vodopádu Skok vedie žltá značka vedúca priamo zo Štrbského Plesa. Výstup okolo vodopádu je zaistený reťazami a vedie po klzkých žulových platniach. V lete sa dá túra predĺžiť stále po žltej značke na Pleso nad Skokom až na Bystrú lávku a Wahlenbergove plesá.


čo všetko môžete v okolí vodopádu vidieť ?


30 m vysoký vodopád sa nachádza na rieke Mlynica v Mlynickej doline. Voda do vodopádu tečie z Plesa nad Skokom, ktoré je jeho hlavným zdrojom vody. Vodopád tvorí jedinečný prírodný skvost. Je dobre prístupný, krásne viditeľný, môžete si ako dlho chcete vychutnávať krásu padajúcej vody. Je dobre viditeľný aj zo Štrbského plesa. Miesta nad vodopádom ponúkajú pekné výhľady na Mlynickú dolinu Výlet k vodopádu je vhodný aj pre rodiny s deťmi a užijú si ho aj starší ľudia.


pár tipov pre turistov v okolí


rysy - s vrcholom 2503 m, sú jedným z najpopulárnejších vyhliadkových štítov hlavného hrebeňa Vysokých Tatier. Nachádzajú sa medzi Žabím sedlom a Váhou na slovensko-poľskej hranici.


vysoká - s vrcholom 2547 m jeden z najmohutnejších vrchov Slovenska, ležiaci vo Vysokých Tatrách. Je to v poradí šiesty najvyšší tatranský štít.


kriváň - s vrcholom 2494 je jeden z najvyšších vrchov Slovenska. Od 19. storočia je neoficiálnym symbolom slobody Slovákov a slovanskej súdržnosti.


kôprovský štít - s vrcholom 2363 m, často navštevovaný vrch s pekným kruhovým výhľadom.


sedlo pod ostrvou - vo výške 1966 m cez ktoré vedie Tatranská magistrála spájajúca Chatu pri Popradskom plese zo Sliezskym domom.


bystré sedlo - vo výške 2314 m, nazvané tak pravdepodobne liptovskými pastiermi, ktorí strmé svahy nazývali bystré.


.pre denné tipy na výlety sleduj naše 

Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje?

Chcel by si doplniť značku, info alebo skúsenosti, ktoré máš z vlastnej návštevy?

posledná aktualizácia:

27. marca 2023, 10:11:47

bottom of page