lista s ornamentom.png

POHRONIE - CHATEAU BELÁ

TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE

00_3d_mapka_slovensko.png
00_3d_mapka_slovensko.png
Chateau Belá
Chateau Belá

Chateau Belá
Chateau Belá

1/1
icon_STARS 5.0.png

CHATEAU BELÁ - barokový zámok v meste Belá, v roku 2007 zrekonštruovaný. Je prestavaný na hotel obklopený udržiavanou záhradou a ponúka dobrú reštauráciu a vináreň.

REGIÓN: ► TEKOV a POHRONIE 

LOKALITA:

NADMORSKÁ VÝŠKA:

GPS:  ►

WEB: ►

TEL:

189 mnm

-

+421 36 7577 600

icon_hist_HRAD.png
icon_hist_HRAD.png
VIRTUÁLNA MINCA XPLÓR NFT
#47/99
.47
SK.09.00.02
POHRONIE - CHATEAU BELÁ
Chateau Belá
1/8
xplor_AppStore_button.png
xplor_GPlay_button.png

Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje?

Chcel by si doplniť značku, info alebo skúsenosti, ktoré máš z vlastnej návštevy?

POSLEDNÁ AKTUALIZÁCIA:

11. júna 2021, 15:12:20

OTVÁRACIE DOBY

Celoročne

prístupné

POPLATOK ZA VSTUP

bezplatný

Vstup

SPRIEVODCA


Ako sa dá ku bývalému zámku dostať ? Trochu z histórie


Château Béla sa nachádza v malebnej dedinke Belá na južnom Slovensku, neďaleko hraníc s Maďarskom. Belá sa nachádza iba 10 km od mesta Štúrovo a stredovekého mesta „Esztergom“ v Maďarsku.

Kaštieľ prežil viac ako 250 rokov búrlivej histórie, vojny a požiare, plienenia tureckých armád. Mal rôznych majiteľov, ale až posledných 30 rokov mu dalo zabrať a bol totálne zničený. Po vojne obsadili objekt sovietski vojaci, neskôr slúžil na rôzne účely poľnohospodárska škola, väznica pre politických väzňov, a napokon aj veľkosklad domácich potrieb.


V reštitúciách prejavila záujem o majetok vnučka posledného majiteľa, grófka Ilona s manželom Matthiasom von Krockow. Kaštieľ spolu s priľahlými pozemkami odkúpili od štátu a v roku 2008 otvorila jeho brány v podobe hotela. Vo veľkom areáli kaštieľa Château Béla sa nachádza priestranný anglický park s 3 jazierkami, fontánou, bylinkovou a zeleninovou záhradkou a záhradou s kvetmi.


Pár tipov pre turistov v okolí


Château Béla sa nachádza v blízkosti Štúrova a Ostrihomu. Navštívte neďaleké mesto „Esztergom“ v Maďarsku s jeho mnohými pamiatkami.


Hvezdáreň Hurbanovo - V historickom parku v centre Hurbanova na juhu Slovenska sa nachádza najstaršia a najznámejšia slovenská hvezdáreň. Hurbanovo patrí na našom území medzi miesta s najväčším počtom slnečných dní v roku, čo predurčilo odborné zameranie hvezdárne na výskum Slnka. Hvezdáreň je prístupná verejnosti, aj večer a ponúka atraktívne pozorovanie nočnej oblohy.


Pivovar Hurbanovo - hovoria Vám niečo značky Zlatý bažant, Corgoň, Kelt, Martiner, Gemer, ..? Chcete si pozrieť prvý pivovar vo východnej Európe, ktorý začal s využívaním plechovkového balenia, ktoré bolo otestované v náročných, extrémnych podmienkach ako súčasť výstroja slovenských himalájskych horolezcov? Pivovar, teraz už Heineken Slovensko, je v súčasnostinajväčšou potravinárskou spoločnosťou na Slovensku. Môžete si ho pozrieť počas Dňa otvorených dverí, ktorý sa organizuje každý rok na jeseň, alebo po objednaní sa na prehliadku Hurbanovskej pivnej cesty. Milovníci zlatého moku si určite prídu na svoje.


PRE DENNÉ TIPY NA VÝLETY SLEDUJ NAŠE

 

SCREENS_4_AppleStore&GooglePlay.png