top of page

.otváracie doby

.poplatok za vstup

celoročne

voľne prístupné

bezplatný


10,00 €

20,00 €

50,00 €

vstup

požičanie výstroje

4 hodiny

celý deň

kaucia

región: tekov a pohronie
lokalita:
nadmorská výška:
gps:  ►
web: ►
kontakt:

1 161 mnm

-

+421 917 815 259

.ferrata skalka - najlepšie lezecké miesto na Slovensku s nádhernými výhľadmi na okolie, ktoré pre nadšencov prírody vybudovalo mesto Kremnica. Ide o turistickú lokalitu s vybudovanými lezeckými trasami „ferratami“, visutým mostom aj lanovou sieťou.

ferrata skalka

icon_hist_ZRÚCANINA.png
ferrata skalka
icon_HOME.png
icon_eShop.png
icon_REGMAP.png


.sprievodca


ako sa dá k ferate dostať ?


obľúbená turistická lokalita Skalka sa nachádza medzi mestami Banská Bystrica a Kremnica. Vedie sem množstvo turistických trás. Najlepší prístup na ferratu Skalka je od Relax centra Skalka, kde sa nachádza záchytné verejné parkovisko.


čo všetko môžete v lokalite Skalka všetko vidieť ?


„ferraty“ sú zaistené lezecké trasy, kde sa istíte pomocou pevného oceľového lana, ktoré vás sprevádza celú cestu. Na jednom mieste je týchto lezeckých ciest až šesť, Zostupovka, Tibetský most, Výzva určená pre skúsených lezcov, Trubačova veža, Mini a Jánošíkova diera, ktorá je určená pre malých a nových lezcov.


via ferrata Komín je najdlhší visutý via ferratový most na Slovensku, ktorý je dlhý 78 metrov a visí medzi bralami miestami až 45 metrov nad terénom. Most je určený pre ľudí, ktorí nemajú strach z výšok. Môžu byť na ňom naraz max 2 ľudia, povinná je ferratová výstroj a vhodná pevná obuv. Neodporúča sa na most vstupovať pri námraze alebo silnom vetre.


via ferrata Komín je visutý most, aký inde na Slovensku nenájdete. Nachádza sa v exponovanom teréne s nutnosťou použitia špeciálnych ferratových setov. Tie sú k dispozícii na zapožičanie v Relax centre na Skalke, ktoré ponúka pre všetkých návštevníkov via ferraty Komín možnosť požičania špeciálneho výstroja. Via ferratový set je povinnou výbavou, bez ktorej je vstup zakázaný. Deti od 10 rokov môžu absolvovať via ferratové cesty len v sprievode dospelej osoby.


lanová sieť je realizovaná na mieste, kde sa vystupuje z mosta. Je vertikálna a padá do hĺbky 37 metrov.


pár tipov pre turistov v okolí


mestské opevnenie kremnica - historické jadro mesta Kremnica ohraničuje mohutný 5 až 7 metrov vysoký kamenný múr. Ide o opevnenie ktoré je prepojené s opevnením mestského hradu. Mestský fortifikačný systém Kremnice sa zachoval takmer v pôvodnom stave. Z pôvodných 3 brán opevnenia zostala však už len 1.


mestský hrad v kremnici - tvorí súbor stavieb zo 14. a 15. storočia chránený dvojitým opevnením, na ktorý sa napája mestské opevnenie. Dominantou areálu je kostol sv. Kataríny. Nájdete tu múzeum mincí a medailí, ktoré patrí pod národnú banku Slovenska.


mincovňa kremnica - ktorá vznikla po udelení privilégií mestu Kremnica v roku 1328, je jedným z najstarších nepretržite vyrábajúcich podnikov na svete. Pýši sa nepretržitou 700 ročnou výrobou. Expozícia Mincovne Kremnica ponúka turistom možnosť prezrieť si nielen zaujímavé exponáty v novo rekonštruovaných priestoroch historickej budovy, ale tiež jedinečnú prehliadku starej raziarne mincí.


kostol sv. františka z assisi kremnica - komplex Kostola sv. Františka z Assisi a kláštora františkánov je jednou z dominánt historického kremnického námestia. Bol postavený v druhej polovici 17. storočia a radí sa medzi národné kultúrne pamiatky.


na úpätí vrchu Šturc na svahu priklonenom ku Kremnici, sa nachádza kalvária, ktorá spolu s Areálom Mestského hradu tvorí hlavné dominanty mesta Kremnica. Krížovú cestu tvorí 14 kaplniek spolu s kostolom sv. Kríža. Vyhliadka na Kalvárii ponúka krásne pohľady na okolité vrchy a historické mesto.


.pre denné tipy na výlety sleduj naše 

facebook stránky @xplor.sk a @srdcomposlovensku

facebook skupinu @srdcomposlovensku

instagram účet @xplor.sk a @srdcomposlovensku

Pinterest nástenku Xplór

Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje?

Chcel by si doplniť značku, info alebo skúsenosti, ktoré máš z vlastnej návštevy?

posledná aktualizácia:

25. novembra 2022, 14:49:22

bottom of page