top of page

.otváracie doby

.poplatok za vstup

celoročne

voľne prístupné

voľne prístupné

región: tekov a pohronie
lokalita:
nadmorská výška:
gps:  ►
web: ►
kontakt:

629 mnm

nová baňa

+421 911 961 699

.rozhľadňa háj nová baňa - na Slovensku je momentálne okolo 150 verejne prístupných rozhľadní. Viacero je ich už zaniknutých, viaceré sú naplánované, alebo už je rozbehnutá výstavba nových. Každá rozhľadňa ponúka pohľady na svoje okolie, takže ak chcete spoznať Slovensko, treba sa z nich postupne naň pozrieť zo všetkých. Rozhľadňa Háj patrí medzi najkrajšie vyhliadkové lokality v okolí Novej Bane. Ponúka výhľad na takmer celú Novú Baňu, ale tiež Štiavnické vrchy, Pohronský Inovec či Vtáčnik. Bola otvorená v roku 2017.

rozhľadňa háj nová baňa

icon_hist_ZRÚCANINA.png
rozhľadňa háj nová baňa
icon_HOME.png
icon_eShop.png
icon_REGMAP.png


.sprievodca


ako sa dá ku rozhľadni dostať a čo všetko môžete v jej a okolí vidieť ?


od autobusovej a železničnej stanice z mesta Nová Baňa po žltej turistickej značke. Náučný chodník začína v lokalite Zvonička, pokračuje cez Červenú skalu, Havraniu skalu, Háj a Kohútovo. Rozhľadňa sa nachádza na trase Náučného chodníka Zvonička, na zástavke č. 4 - HÁJ . Je vybudovaná z prírodných materiálov. Okrem dreva bol na jej stavbu použitý ryolitový kameň, ktorý je pre toto územie typický. Ťažil sa v neďalekom kameňolome. Vyhliadka je vysoká 21 metrov, má tri vyhliadkové poschodia. Najvyššie, s vystúpenou podlahou do všetkých strán, sa nachádza vo výške 12 metrov.


pár tipov pre turistov v okolí


počúvadlianske jazero - je jazero umelého pôvodu, nachádzajúce sa v okolí Banskej Štiavnice pri obci Počúvadlo, 30 km východne od Rozhľadne Háj, kde patrí medzi najnavštevovanejšie lokality. Rozprestiera sa na ploche 12 ha a je obľúbeným letným ale aj zimným rekreačným strediskom chatárov, turistov, detských táborov a miestom kultúrnych podujatí..pre denné tipy na výlety sleduj naše 

facebook stránky @xplor.sk a @srdcomposlovensku

facebook skupinu @srdcomposlovensku

instagram účet @xplor.sk a @srdcomposlovensku

Pinterest nástenku Xplór

Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje?

Chcel by si doplniť značku, info alebo skúsenosti, ktoré máš z vlastnej návštevy?

posledná aktualizácia:

25. novembra 2022, 14:54:05

bottom of page