lista s ornamentom.png

POHRONIE - PARK SNOW DONOVALY

TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE

00_3d_mapka_slovensko.png
00_3d_mapka_slovensko.png
Park Snow Donovaly
Park Snow Donovaly

Park Snow Donovaly
Park Snow Donovaly

1/1
icon_STARS 5.0.png

PARK SNOW DONOVALY - v zime lyžiarsky rezort s najlepším vybavením pre deti, ale tiež zjazdovky pre náročnejších lyžiarov. V lete turistika, cyklistika, bobová dráha, lanovka na Novú Hoľu a ďalšie atrakcie v okolí, ktoré robia toto miesto jedno z najobľúbenejších dovolenkových destinácií pre rodiny s deťmi.

REGIÓN: ► TEKOV a POHRONIE 

LOKALITA:

NADMORSKÁ VÝŠKA:

GPS:  ►

WEB: ►

TEL:

978 mnm

-

+421 48 4199 900

icon_HOME.png

SK.09.07.02

PARK SNOW DONOVALY

icon_hist_HRAD.png
icon_hist_HRAD.png
VIRTUÁLNA MINCA XPLÓR NFT
#47/99
.47
SK.09.07.02
POHRONIE - PARK SNOW DONOVALY
Park Snow Donovaly
1/8
xplor_AppStore_button.png
xplor_GPlay_button.png

Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje?

Chcel by si doplniť značku, info alebo skúsenosti, ktoré máš z vlastnej návštevy?

POSLEDNÁ AKTUALIZÁCIA:

20. mája 2021, 22:50:02

OTVÁRACIE DOBY

Celoročne

Lyžovanie 

prístupné

09:00 - 16:00


POPLATOK ZA VSTUP


26,00 €

21,00 €

18,00 €

Skipas 1-dňový:

dospelí 

študenti

deti 


SPRIEVODCA 


Kde sa Park Snow nachádza?


Tento rezort nájdete na ceste I/59 medzi Banskou Bystricou a Ružomberkom. Na vrchole horského priesmyku sa nachádza obec Donovaly a stredisko sa rozprestiera po oboch stranách cesty. Nedá sa minúť. Pre tých, ktorí radšej cestujú bez auta, dá sa sem dostať aj autobusom z Ružomberka, Banskej Bystrice ale aj vzdialenejších miest. V zime sú k dispozícii aj skibusy z viacerých miest Slovenska.


Čo rezort ponúka v zime?


V zimnej sezóne najmä lyžovanie v dvoch lokalitách: Záhradište a Nová Hoľa.

Záhradište je vhodné najmä pre rekreačnú klientelu a rodiny s deťmi. Nachádza sa tu 4-sedačková lanovka, niekoľko lyžiarskych vlekov a najmä najväčší detský lyžiarsky fun park na Slovensku. Reštaurácie, bufet a lyžiarska škola sú samozrejmou súčasťou.

Nová Hoľa ponúka lyžovanie na viacerých zjazdovkách pre náročnejších lyžiarov. Nosným zariadením je tu lanovka Telemix, ktorá kombinuje 8 miestne kabínky so 6 miestnymi sedačkami. Obľúbený v tejto lokalite je aj vlek so zjazdovkou na Patočinách.

Lyžiarske terény sa nachádzajú v nadmorskej výške 915 - 1361 m.n.m., čo spolu s kvalitným technickým zasnežovaním zjazdoviek umožňuje garanciu lyžovačky počas celej zimy.


Čo rezort ponúka v lete?


Aj v lete je to atraktívne stredisko, vďaka výborne vybudovanej infraštruktúre a množstvu doplnkových atrakcií k turistike, cykloturistike alebo relaxu v horskom prostredí.

Na príjemnú hrebeňovú turistiku s úchvatnými výhľadmi vás vyvezie v lete lanovka Telemix. Dopraví vás až na hrebeň a odtiaľ už to je len príjemná prechádzka napríklad na Zvolen - najvyšší vrchol v okolí, ktorý sa týči do výšky 1402 m.n.m.

V okolí Donovál je tiež vybudovaná bohatá sieť cykloturistických trás a v stredisku nájdete aj požičovne bicyklov, či servisné miesta na biky.

Medzi ďalšie zaujímavosti v lete určite patrí minimestečko Donovalkovo, rozprávkový svet Habakuky alebo atrakcie FunArény s bobovou dráhou umiestnené priamo pri údolnej stanici lanovky na Novú Hoľu.

Nová Hoľa je tiež jedným z najvyužívanejších miest pre paragliding. Kurzy lietania, alebo tandemové zoskoky si môžete užiť v prípade vhodného počasia celé leto.


PRE DENNÉ TIPY NA VÝLETY SLEDUJ NAŠE

 

SCREENS_4_AppleStore&GooglePlay.png