lista s ornamentom.png

pohronie - park snow donovaly

turistická zaujímavosť, tip na výlet, sprievodca, mapa, fotky, hodnotenia, navigácia, aktuálne počasie

.park snow donovaly
.park snow donovaly

press to zoom
.park snow donovaly
.park snow donovaly

press to zoom
1/1
icon_hist_HRAD.png

región: tekov a pohronie
lokalita:
nadmorská výška:
gps:  ►
web: ►
kontakt:

978 mnm

-

+421 48 4199 900

.virtuálna zberateľská nft minca
.xx
sk.09.07.02
pohronie - park snow donovaly
.park snow donovaly
.kovová zberateľská minca s magnetom
.park snow donovaly
sk.09.07.02
.xx
pohronie - park snow donovaly
7,40 €
icon_STARS 5.0.png

.park snow donovaly - v zime lyžiarsky rezort s najlepším vybavením pre deti, ale tiež zjazdovky pre náročnejších lyžiarov. V lete turistika, cyklistika, bobová dráha, lanovka na Novú Hoľu a ďalšie atrakcie v okolí, ktoré robia toto miesto jedno z najobľúbenejších dovolenkových destinácií pre rodiny s deťmi.

.otváracie doby

.poplatok za vstup

celoročne

lyžovanie 

voľne prístupné

09:00 - 16:0026,00 €

21,00 €

18,00 €

skipas 1-dňový:

dospelí 

študenti

deti 
00_3d_mapka_slovensko.png
00_3d_mapka_slovensko.png

.sprievodca


kde sa park snow nachádza?


tento rezort nájdete na ceste I/59 medzi Banskou Bystricou a Ružomberkom. Na vrchole horského priesmyku sa nachádza obec Donovaly a stredisko sa rozprestiera po oboch stranách cesty. Nedá sa minúť. Pre tých, ktorí radšej cestujú bez auta, dá sa sem dostať aj autobusom z Ružomberka, Banskej Bystrice ale aj vzdialenejších miest. V zime sú k dispozícii aj skibusy z viacerých miest Slovenska.


čo rezort ponúka v zime?


v zimnej sezóne najmä lyžovanie v dvoch lokalitách: Záhradište a Nová Hoľa.


záhradište je vhodné najmä pre rekreačnú klientelu a rodiny s deťmi. Nachádza sa tu 4-sedačková lanovka, niekoľko lyžiarskych vlekov a najmä najväčší detský lyžiarsky fun park na Slovensku. Reštaurácie, bufet a lyžiarska škola sú samozrejmou súčasťou.


nová hoľa ponúka lyžovanie na viacerých zjazdovkách pre náročnejších lyžiarov. Nosným zariadením je tu lanovka Telemix, ktorá kombinuje 8 miestne kabínky so 6 miestnymi sedačkami. Obľúbený v tejto lokalite je aj vlek so zjazdovkou na Patočinách.


lyžiarske terény sa nachádzajú v nadmorskej výške 915 - 1361 m.n.m., čo spolu s kvalitným technickým zasnežovaním zjazdoviek umožňuje garanciu lyžovačky počas celej zimy.


čo rezort ponúka v lete?


aj v lete je to atraktívne stredisko, vďaka výborne vybudovanej infraštruktúre a množstvu doplnkových atrakcií k turistike, cykloturistike alebo relaxu v horskom prostredí.


na príjemnú hrebeňovú turistiku s úchvatnými výhľadmi vás vyvezie v lete lanovka Telemix. Dopraví vás až na hrebeň a odtiaľ už to je len príjemná prechádzka napríklad na Zvolen - najvyšší vrchol v okolí, ktorý sa týči do výšky 1402 m.n.m.


v okolí Donovál je tiež vybudovaná bohatá sieť cykloturistických trás a v stredisku nájdete aj požičovne bicyklov, či servisné miesta na biky.


medzi ďalšie zaujímavosti v lete určite patrí minimestečko Donovalkovo, rozprávkový svet Habakuky alebo atrakcie FunArény s bobovou dráhou umiestnené priamo pri údolnej stanici lanovky na Novú Hoľu.


nová hoľa je tiež jedným z najvyužívanejších miest pre paragliding. Kurzy lietania, alebo tandemové zoskoky si môžete užiť v prípade vhodného počasia celé leto.


  • srdcomposlovensku Instagram
logo_srdcomPoSlovensku_v.9.21.png

Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje?

Chcel by si doplniť značku, info alebo skúsenosti, ktoré máš z vlastnej návštevy?

posledná aktualizácia:

29. apríla 2022, 9:20:22

.pre denné tipy na výlety sleduj naše 

facebook stránky @xplor.sk a @srdcomposlovensku

facebook skupinu @srdcomposlovensku

instagram účet @xplor.sk a @srdcomposlovensku

Pinterest nástenku Xplór