top of page

.otváracie doby

.poplatok za vstup

celoročne

lyžovanie 

voľne prístupné

09:00 - 16:0026,00 €

21,00 €

18,00 €

skipas 1-dňový:

dospelí 

študenti

deti 


región: tekov a pohronie
lokalita:
nadmorská výška:
gps:  ►
web: ►
kontakt:

978 mnm

-

+421 48 4199 900

.park snow donovaly - v zime lyžiarsky rezort s najlepším vybavením pre deti, ale tiež zjazdovky pre náročnejších lyžiarov. V lete turistika, cyklistika, bobová dráha, lanovka na Novú Hoľu a ďalšie atrakcie v okolí, ktoré robia toto miesto jedno z najobľúbenejších dovolenkových destinácií pre rodiny s deťmi.

park snow donovaly

icon_hist_ZRÚCANINA.png
park snow donovaly
icon_HOME.png
icon_eShop.png
icon_REGMAP.png


.sprievodca


kde sa park snow nachádza?


tento rezort nájdete na ceste I/59 medzi Banskou Bystricou a Ružomberkom. Na vrchole horského priesmyku sa nachádza obec Donovaly a stredisko sa rozprestiera po oboch stranách cesty. Nedá sa minúť. Pre tých, ktorí radšej cestujú bez auta, dá sa sem dostať aj autobusom z Ružomberka, Banskej Bystrice ale aj vzdialenejších miest. V zime sú k dispozícii aj skibusy z viacerých miest Slovenska.


čo rezort ponúka v zime?


v zimnej sezóne najmä lyžovanie v dvoch lokalitách: Záhradište a Nová Hoľa.


záhradište je vhodné najmä pre rekreačnú klientelu a rodiny s deťmi. Nachádza sa tu 4-sedačková lanovka, niekoľko lyžiarskych vlekov a najmä najväčší detský lyžiarsky fun park na Slovensku. Reštaurácie, bufet a lyžiarska škola sú samozrejmou súčasťou.


nová hoľa ponúka lyžovanie na viacerých zjazdovkách pre náročnejších lyžiarov. Nosným zariadením je tu lanovka Telemix, ktorá kombinuje 8 miestne kabínky so 6 miestnymi sedačkami. Obľúbený v tejto lokalite je aj vlek so zjazdovkou na Patočinách.


lyžiarske terény sa nachádzajú v nadmorskej výške 915 - 1361 m.n.m., čo spolu s kvalitným technickým zasnežovaním zjazdoviek umožňuje garanciu lyžovačky počas celej zimy.


čo rezort ponúka v lete?


aj v lete je to atraktívne stredisko, vďaka výborne vybudovanej infraštruktúre a množstvu doplnkových atrakcií k turistike, cykloturistike alebo relaxu v horskom prostredí.


na príjemnú hrebeňovú turistiku s úchvatnými výhľadmi vás vyvezie v lete lanovka Telemix. Dopraví vás až na hrebeň a odtiaľ už to je len príjemná prechádzka napríklad na Zvolen - najvyšší vrchol v okolí, ktorý sa týči do výšky 1402 m.n.m.


v okolí Donovál je tiež vybudovaná bohatá sieť cykloturistických trás a v stredisku nájdete aj požičovne bicyklov, či servisné miesta na biky.


medzi ďalšie zaujímavosti v lete určite patrí minimestečko Donovalkovo, rozprávkový svet Habakuky alebo atrakcie FunArény s bobovou dráhou umiestnené priamo pri údolnej stanici lanovky na Novú Hoľu.


nová hoľa je tiež jedným z najvyužívanejších miest pre paragliding. Kurzy lietania, alebo tandemové zoskoky si môžete užiť v prípade vhodného počasia celé leto.


.pre denné tipy na výlety sleduj naše 

facebook stránky @xplor.sk a @srdcomposlovensku

facebook skupinu @srdcomposlovensku

instagram účet @xplor.sk a @srdcomposlovensku

Pinterest nástenku Xplór

Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje?

Chcel by si doplniť značku, info alebo skúsenosti, ktoré máš z vlastnej návštevy?

posledná aktualizácia:

25. novembra 2022, 14:56:33

bottom of page