lista s ornamentom.png

VEĽKÁ FATRA - HRABOVSKÁ DOLINA

TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE

Hrabovská dolina Veľká Fatra
Hrabovská dolina Veľká Fatra

Hrabovská dolina Veľká Fatra
Hrabovská dolina Veľká Fatra

1/1
icon_STARS 5.0.png

HRABOVSKÁ DOLINA - ponúka široké možnosti vyžitia, či už hľadáte relax, alebo aktívnu dovolenku v lone prírody. Nachádza sa len pár minút jazdy autom z centra Ružomberka. Rodiny s deťmi do prírody láka zábavnou formou Medvedia cesta. Lanový park ponúka dávku adrenalínu a nové psychické sily vám dodajú prechádzky lesom alebo okolo jazera.

REGIÓN: ► TURIEC a VEĽKÁ FATRA

LOKALITA:

NADMORSKÁ VÝŠKA:

GPS:  ►

WEB: ►

TEL:

541 mnm

-

+421 915 888 014

icon_hist_KAŠTIEĽ♥PALÁC♥RADNICA.png
icon_hist_HRAD.png
VIRTUÁLNA MINCA XPLÓR NFT
#47/99
.47
SK.08.00.33
VEĽKÁ FATRA - HRABOVSKÁ DOLINA
Hrabovská dolina Veľká Fatra
00_3d_mapka_slovensko.png
00_3d_mapka_slovensko.png
1/8
xplor_AppStore_button.png
xplor_GPlay_button.png

Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje?

Chcel by si doplniť značku, info alebo skúsenosti, ktoré máš z vlastnej návštevy?

POSLEDNÁ AKTUALIZÁCIA:

18. mája 2021, 22:26:31

OTVÁRACIE DOBY

Celoročne

prístupné

POPLATOK ZA VSTUP

bezplatný

Vstup 

SPRIEVODCA 


Hrabovská dolina ponúka možnosti pre oddych či aktívnu dovolenku pre všetkých – rodiny s deťmi, dvojice i partie ľudí. Hrabovo sa nachádza v doline národného parku Veľká Fatra, len pár minút od centra Ružomberku.


Náučné chodníky


Náučný chodník Medvedia cesta ponúka rodinám s deťmi pohyb, zábavu i poučenie. V rámci nenáročnej trojkilometrovej pešej túry sa návštevníci môžu zastaviť na siedmich stanovištiach a získať základné informácie o medveďovi hnedom a jeho zvykoch. Náučný chodník sa začína pri priehrade v Hrabovskej doline a pomyselný koniec je pod masívom Sidorovo pri tunajšej farme s domácimi zvieratami. Okrem textových a informačných tabúľ tvoria trasu fototapety, medvedí bunker, lavička, lezecká atrakcia či medvedia kúpeľňa. Chodník naučí ľudí správať sa v lese, akceptovať a vnímať medveďa.

Druhý náučný chodník vedie okolo Hrabovskej vodnej nádrže. Je ideálny na prechádzky a pozorovanie prírodných scenérií Veľkej Fatry. Na stanovištiach s tabuľami si môžete precvičiť znalosti z okolitej fauny a flóry.

Športovo vyžiť sa môžete na kyslíkovej trase, ktorá meria 1,3 kilometra a pozostáva zo šiestich stanovísk s rôznymi drevenými cvičebnými prekážkami, na ktorých sa dajú precvičiť jednotlivé partie tela. Inštalované sú šikmá rebrina, kladina, bradlá, lavica na posilnenie brušných svalov či prekážky na preskakovanie. Pri každej prekážke nájdete popis správneho cvičenia.


Nebudete sa nudiť v lete ani v zime


Pravú vodácku atmosféru a romantiku zažijete na člnkoch. Počas veslovania môžete z člnku pozorovať pstruhy a kaprov. Hrabovo je aj populárna lokalita pre rybolov a po úhrade turistického poplatku si ryby môžete zachytať aj vy.

Okolité kopce poskytujú pre vyznávačov horskej cyklistky  ideálne podmienky na cyklotúry rôznej úrovne. Na dolnom Liptove sa nachádza takmer 500 kilometrov značených cyklotrás, 12 cyklotrás sa nachádza priamo v okolí mesta Ružomberok. Obľúbenou cyklotrasou je spojnica Hrabovskej a Čutkovskej doliny.

V Hrabove budete mať čo robiť aj v zime. Keď Hrabovská vodná nádrž dostatočne zamrzne, korčuľovanie na nej bude jedna báseň. Tiež si v nej môžete vychutnať plávanie ako ľadoví medvedi. Rozprávkovú jazdu na sánkach zažijete na boboch i lopári z Malina Brda po ceste cez lúky a les smerom nad kalváriu a do Hrabova. Lyžovačku pre rodiny s deťmi ponúka Malino Brdo s najdlhšou takmer 4 km zjazdovkou. Nájdete tu sedačkovú lanovku a množstvo vlekov.

Vy a vaše deti môžete vyskúšať aj troška adrenalínu. Navštívte Tanzániu - lanový park. Ak máte viac odvahy tak skúste ZipLine - zjazd na lane. Alebo aquazorbing - po vodnej hladine chodíte vo veľkej nafúknutej priehľadnej guli.


PRE DENNÉ TIPY NA VÝLETY SLEDUJ NAŠE

 

SCREENS_4_AppleStore&GooglePlay.png