top of page
jelení vodopád

jelení vodopád

icon_hist_ZRÚCANINA.png

región: turiec a veľká fatra
lokalita:
nadmorská výška:
gps:  ►
web: ►
kontakt:

874 mnm

-

+421 949 328 006

.jelení vodopád - pôvabný vodopád, patrí k najväčším lákadlám Čutkovskej doliny neďaleko Ružomberka, v Národnom parku Veľká Fatra.

.otváracie doby

.poplatok za vstup

celoročne

voľne prístupné

voľne prístupné

icon_HOME.png
icon_eShop.png
icon_REGMAP.png


.pre denné tipy na výlety sleduj naše 

facebook stránky @xplor.sk a @srdcomposlovensku

facebook skupinu @srdcomposlovensku

instagram účet @xplor.sk a @srdcomposlovensku

Pinterest nástenku Xplór

.sprievodca


ako sa dá ku vodopádu dostať ?


jelení vodopád je v poradí siedmou zastávkou náučného chodníka „Známa neznáma“ Čutkovská dolina. Začiatok trasy začína pri asfaltovom parkovisku v Čutkovskej doline.


čo všetko môžete v jeho okolí vidieť ?


vodopád s výškou 24 metrov sa nachádza na Jeleňom potoku, skladá sa z kaskád, najkrajšia je jeho horná časť a hlavne na jar alebo po veľkom daždi keď má dostatočné množstvo vody. V prednej časti vodopádu je kvôli náročnejšiemu terénu na výstup vytvorených 84 schodov.


pár tipov pre turistov v okolí.


čutkovský travertín - nazývaný aj Červená skala, zaujímavý prírodný útvar, prístupný po náučnom chodníku vedúcom Čutkovskou dolinou. Predstavuje 5. zastávku tohto chodníka.


vodná nádrž hrabovo - v krásnej Hrabovskej doline, v bezprostrednej blízkosti mesta Ružomberok, nádrž pôvodne vybudovaná pre zásobovanie bavlnárskych závodov. Dnes sa využíva na rekreačné účely, člnkovanie aj rybolov. Vďaka neďalekému lyžiarskemu stredisku na Malinom Brde ide o turisticky veľmi zaujímavú oblasť.


priehrada liptovská mara - obľúbené letovisko milovníkov vodných športov a raj rybárov. Pre tých ktorí chcú pocítiť liečivú silu minerálnych vôd, je v okolí niekoľko termálnych kúpalísk, Tatralandia, Bešeňová alebo Lúčky.


vlkolínec - je najzachovalejší a najkompletnejší celok pôvodných ľudových stavieb na Slovensku. Ide o skanzen s drevenou architektúrou horských a podhorských oblastí.


Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje?

Chcel by si doplniť značku, info alebo skúsenosti, ktoré máš z vlastnej návštevy?

posledná aktualizácia:

24. novembra 2022, 17:56:17

bottom of page