lista s ornamentom.png

TURIEC - KAŠTIEĽ DIVIAKY

TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE

CAT_HIST_KAŠTIEĽ.png
icon_STARS 5.0.png

KAŠTIEĽ DIVIAKY - šľachtický rod Tarnóczyovcov si nechal v 18. storočí vystavať menší rokokovo-klasicistický kaštieľ v obci Diviaky, ktorá je dnes mestskou časťou Turčianskych Teplíc.

REGIÓN: ► TURIEC a VEĽKÁ FATRA

LOKALITA:

NADMORSKÁ VÝŠKA:

GPS:  ►

WEB: ►

TEL:

487 mnm

-

+421 915 833 963

1/8

XPLÓR eSHOP

map texture

GoogleEarth

00_3d_mapka_slovensko.png

Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje?

Chcel by si doplniť značku, info alebo skúsenosti, ktoré máš z vlastnej návštevy?

POSLEDNÁ AKTUALIZÁCIA:

OTVÁRACIE DOBY

Celoročne

nesprístupnené

POPLATOK ZA VSTUP

zadarmo

Vstup 

SPRIEVODCA 


Ako sa dá ku kaštieľu dostať ?


Kaštieľ v Diviakoch alebo Platthyovský kaštieľ stojí v mestskej časti Turčianskych Teplíc v Diviakoch na Matičnej ulici. Druhý kaštieľ Tarnóczyovský je od neho približne 300 metrov severne na križovatke s Prievidzskou ulicou. Kaštieľ bol postavený Františkom Platy, hlavný prefekt Michala Turzu a prestavaný v polovici 18-teho storočia na renesančný opevnený kaštieľ. Tento kaštieľ bohužiaľ nie je verejnosti prístupný, funguje ako depozitné pracovisko Slovenskej národnej knižnice, jeho pôvabný zovňajšok však rozhodne stojí za pozretie.


Čo všetko môžete v kaštieli a okolí vidieť ?


Tarnóczyovský kaštieľ v Diviakoch obklopený prírodne krajinárskym parkom dnes možno obdivovať len zvonka, pretože nie je sprístupnený verejnosti.


Pár tipov pre turistov v okolí.


Gaderská dolina - najkrajšia a najvýznamnejšia dolina v turčianskej časti Veľkej Fatry, ústiaca pri obci Blatnica. Preteká ňou Gaderský potok. Nad dolinou sa týči Blatnický hrad.


Blatnická dolina - Blatnická dolina je krasová dolina na západnej strane Veľkej Fatry, jedna z najkrajších, tiahnuca sa v dĺžke 8 km, dolinou vedie upravená vozovka, ktorá je vhodná pre cykloturistov. Tak ako Gaderská dolina začína pri obci Blatnica.


Šútovský vodopád - pekná cca 2 hodinová túra k najkrajšiemu a najvyššiemu vodopádu Národného parku Malá Fatra. Nachádza sa vo výške 830 metrov nad morom v Krivánskej Malej Fatre asi 4 km severne od obce Šútovo. Z obce Šútovo je k vodopádu prístup po modrej turistickej značke.


PRE DENNÉ TIPY NA VÝLETY SLEDUJ NAŠE

 

xplor.png
  • Xplór Facebook
  • Xplór Instagram
xplor_AppStore_button.png
xplor_GPlay_button.png

MESAČNÝ NEWSLETTER XPLÓR