lista s ornamentom.png

VEĽKÁ FATRA - OSTREDOK

TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE

Ostredok Veľká Fatra
Ostredok Veľká Fatra

Ostredok Veľká Fatra
Ostredok Veľká Fatra

1/1
icon_STARS 5.0.png

OSTREDOK - je najvyšší vrch Veľkej Fatry, leží v hlavnom hrebeni Veľkej Fatry a je zaujímavý tým, že má až dva vrcholy hlavný južný a nižší severný , ktoré sú blízko seba a s rozdielom výšky len približne 3 metre. Obidva sú hladké a strmé, v zime na nich hrozí nebezpečie padania lavín. Či v lete či v zime je Odstredok turisticky veľmi obľúbený a hojne navštevovaný.

REGIÓN: ► TURIEC a VEĽKÁ FATRA

LOKALITA:

NADMORSKÁ VÝŠKA:

GPS:  ►

WEB: ►

TEL:

1596 mnm

-

+421 917 505 968

icon_hist_KAŠTIEĽ♥PALÁC♥RADNICA.png
icon_hist_HRAD.png
VIRTUÁLNA MINCA XPLÓR NFT
#47/99
.47
SK.08.00.28
VEĽKÁ FATRA - OSTREDOK
Ostredok Veľká Fatra
00_3d_mapka_slovensko.png
00_3d_mapka_slovensko.png
1/8
xplor_AppStore_button.png
xplor_GPlay_button.png

Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje?

Chcel by si doplniť značku, info alebo skúsenosti, ktoré máš z vlastnej návštevy?

POSLEDNÁ AKTUALIZÁCIA:

18. mája 2021, 22:26:25

OTVÁRACIE DOBY

Celoročne

prístupné

POPLATOK ZA VSTUP

bezplatný

Vstup 

SPRIEVODCA 


Ako sa dá na Ostredok dostať ?


Na vrchol vedie veľké množstvo značených turistických chodníkov s rôznou dobou výstupu. Niektoré začínajú v obci Liptovské Revúce, konkrétne v časti Vyšná Revúca, ďalšie vedú z Blatnice, Necpál i zo Starých Hôr. Vrcholom Odstredka prechádza aj 49 km dlhá Veľkofatranská magistrála, ktorá je vyznačená červenou turistickou značkou.


Čo všetko môžete v okolí Odstredka vidieť ?


Odstredok a obidva jeho vrcholy poskytujú panoramatické kruhové výhľady, najmä na Vysoké, Nízke i Západné Tatry, Kremnické vrchy, Malú Fatru, ako aj na okolité veľkofatranské vrcholy.


Pár tipov pre turistov v okolí.


Vlkolínec, pamiatka UNESCO - podhorská osada, pamiatková rezervácia ľudovej architektúry tvorená typickými zrubovými objektami stredoeurópskeho typu pri Ružomberku.


Chleb - s vrcholom 1645 m, tretí najvyšší vrch Malej Fatry. Nachádza sa v Krivánskej časti pohoria v jej hlavnom hrebeni, približne 8 km južne od Terchovej.


Baranec - s vrcholom 2184 m, tretí v rebríčku najvyšších vrchov v Západných Tatrách. Samostatný masív je pre svoju dominanciu nad Liptovskou kotlinou nazývaný Štít Liptova.


Bystrá - s vrcholom 2248 m je najvyšším vrchom Západných Tatier. Vypína sa nad troma dolinami: Račkovou dolinou ktorá vedie na juhozápad, Bystrou dolinou, vedúcou od vrcholu na juh a Kamenistou dolinou smerujúcou na juhovýchod.


Veľký Kriváň - s vrcholom 1708 m, najvyšší vrch pohoria Malá Fatra. Nachádza sa na hlavnom hrebeni Krivánskej časti Malej Fatry.


Plačlivé - s vrcholom 2125 m, nazývaný aj Plačlivô, je jeden z menej známych vrcholov Západných Tatier, ležiaci v hrebeni medzi vrcholmi Baníkov a Ostrý Roháč. Plačlivô sa v minulosti nazývalo aj Plačlivý Roháč.


Brestovská jaskyňa - 4 km od obce Zuberec. Národná prírodná pamiatka leží v nadmorskej výške 867 m n. m. a patrí medzi najvýznamnejšie jaskyne na Orave a v Západných Tatrách.


Ďumbier - s vrcholom 2045 m najvyšší vrch Nízkych Tatier. Nachádza sa v hlavnom hrebeni pohoria medzi Krúpovou hoľou a Štiavnicou. Leží približne 15 km severne od Brezna, na území Národného parku Nízke Tatry.


Sivý vrch - s vrcholom 1805 m, je výrazný a skalnatý vrchol na hlavnom hrebeni Západných Tatier. Z vrcholu je zaujímavý kruhový rozhľad na široké okolie.


PRE DENNÉ TIPY NA VÝLETY SLEDUJ NAŠE

 

SCREENS_4_AppleStore&GooglePlay.png