Search Results

Pro „CELORO��NE“ bylo nalezeno 743 výsledků.

 • KAŠTIEĽ KRUŠOVCE

  Neskôr v roku 1906 bol kaštieľ prestavaný do dnešnej podoby. Zaujímavé je okolie Krušoviec s neďalekým rekreačným strediskom Duchonka, vodnou nádržou Nemečky, Topoľčianskym Pre obec je hodnotný aj park o rozlohe 6,5 ha, ktorý s kaštieľom tvorí jeden vzácne harmonický celok. i dvojvežovým riešením predstavuje jednu z najvýznamnejších sakrálnych stavieb románskeho obdobia v celom širokom regióne i na celom Slovensku.

 • NEOGOTICKÝ KAŠTIEĽ GALANTA | Xplór #srdcomPoSlovensku

  , NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE Neogotický kaštieľ Galanta Považie Neogotický kaštieľ Galanta Považie 1 Kniežací rod Esterházy vlastnil nemalé majetky po celom území Rakúska, Maďarska a Slovenska. Neogotický kaštieľ sa nachádza v areáli mestského parku na Ul. Parková. V roku 2012 vzniklo Občianske združenie Neogotický kaštieľ v Galante, nezisková organizácia, ktorá začala intenzívne pracovať na obnove dlhodobo nevyužitej pamiatky.

 • KAŠTIEĽ BEŠEŇOVÁ

  majetkom a jeho interiéry nie sú prístupné verejnosti. 1/8 NAHLÁSENIE ÚDAJOV Našiel si chybu, prípadne neaktuálne POSLEDNÁ AKTUALIZÁCIA: 27. mája 2021, 23:03:01 OTVÁRACIE DOBY nesprístupnené Celoročne POPLATOK ZA VSTUP Vlkolínec - je najzachovalejší a najkompletnejší celok pôvodných ľudových stavieb na Slovensku.

 • GOTICKÝ KOSTOL ŠTÍTNIK

  - GOTICKÝ KOSTOL ŠTÍTNIK PREDREGISTRÁCIA PREDAJA ► 1/8 NAHLÁSENIE ÚDAJOV Našiel si chybu, prípadne neaktuálne Obyvatelia sa od začiatku venovali ťažbe nerastov, najmä železnej rude, ktorú aj spracovávali. storočí bol Štítnik zaradený medzi hlavné strediská železiarskej výroby nielen na Gemeri, ale aj v celom sanatórium na liečenie chorôb dýchacích ciest, v súčasnosti sa však v jaskyni choroby dýchacích ciest neliečia Hrad zo 14. storočia, ktorý sa nachádza nad obcou Krásnohorské Podhradie neďaleko Rožňavy.

 • HERLIANSKY GEJZÍR | Xplór #srdcomPoSlovensku

  Predpokladaný čas erupcie je dobré si overiť vopred na stránke obce, aby ste sa nepreviezli nadarmo a Je aktívny nepretržite. Zaujímavosti Gejzír je prírodný úkaz, ktorý bol aktivovaný človekom. Na rozdiel od klasických horúcich gejzírov ich nevyvoláva horúca vodná para, ale oxid uhličitý. V roku 1869 už minerálne pramene nestačili na kúpeľnú liečbu. Prvá erupcia sa objavila o dva roky neskôr z hĺbky 172 metrov, a bola vysoká 4 metre.

 • JELENÍ VODOPÁD

  v REGIÓNE XPLÓR TIP JELENÍ VODOPÁD - pôvabný vodopád, patrí k najväčším lákadlám Čutkovskej doliny neďaleko VEĽKÁ FATRA - JELENÍ VODOPÁD PREDREGISTRÁCIA PREDAJA ► 1/8 NAHLÁSENIE ÚDAJOV Našiel si chybu, prípadne neaktuálne Jelení vodopád je v poradí siedmou zastávkou náučného chodníka „Známa neznáma“ Čutkovská dolina. Vďaka neďalekému lyžiarskemu stredisku na Malinom Brde ide o turisticky veľmi zaujímavú oblasť. Vlkolínec - je najzachovalejší a najkompletnejší celok pôvodných ľudových stavieb na Slovensku.

 • RÍMSKY NÁPIS TRENČÍN | Xplór #srdcomPoSlovensku

  Elizabeth, môžete vidieť malú, ale historicky obrovsky významnú pamiatku mesta Trenčín vytesanú pred neuveriteľnými Boli ničivé a dlhotrvajúce, ale Rím dokázal vždy nejako odolať a vytlačiť protivníkov za hranice. V roku 172 sa začala vojenská výprava proti Germánom, ktorú viedol cisár Marcus Aurelius a v ktorej neskôr V poslednom roku vojny 179 n. l. boli rímski vojaci rozmiestnení po celom území. Maximianus, legát II. légie pomocnej.“ Zaujímavosť Meno veliteľa, ktorý dal vytesať nápis do skaly, nebolo

 • VRŠATSKÉ BRALÁ BIELE KARPATY | Xplór #srdcomPoSlovensku

  moravsko-slovenských hraniciach nájdete úžasnú krajinu plnú prírodných výtvorov, nálezísk, prírodných pamiatok, neopísateľnej fauny a flóry a chýbať nemôže ani typické kopaničiarske osídlenie s pôvodnou ľudovou architektúrou. POVAŽIE - VRŠATSKÉ BRALÁ PREDREGISTRÁCIA PREDAJA ► 1/8 NAHLÁSENIE ÚDAJOV Našiel si chybu, prípadne neaktuálne Určite neobíďte prírodné pamiatky ako Haluzickú tiesňavu, vrch Krasín neďaleko Dolnej Súče alebo Turecký určite využijete veľké množstvo turistických trás, kde jednoznačne najzaujímavejšou je trasa po takmer celom

 • PLTE NA VÁHU STREČNO

  FATRA - PLTE NA VÁHU STREČNO PREDREGISTRÁCIA PREDAJA ► 1/8 NAHLÁSENIE ÚDAJOV Našiel si chybu, prípadne neaktuálne V minulosti najnebezpečnejší úsek na Váhu je dnes prakticky jediným úsekom, ktorý nenarušila industrializácia Podáva výklad o celom splavovanom úseku.

 • KALVÁRIA BOJNICE

  Je skrytá v lesíku, v príjemnom prostredí s vôňou borovíc, stvorená na krátku prechádzku po celom dni VSTUP bezplatný Vstup objavuj&spoznaj REGIÓN PONITRIE ► NAHLÁSENIE ÚDAJOV Našiel si chybu, prípadne neaktuálne Zaujímavé je, že prvé zastavenie začína rovno pri ceste, takže nemôžete to prehliadnuť. Výjavy zo zastavení boli maľované v kaplnkách na plechu, neznámym ľudovým umelcom, ale pri oprave ich Kedysi dávno nebol tak kopec, kadiaľ vedie kalvária zarastený a tak ju bolo vidieť z diaľky.

 • JAKUBOVIANSKY VODOPÁD

  Ponúka nenáročnú a pohodlnú vychádzku vhodnú aj pre deti. doliny a odtiaľ na okolité štíty Západných Tatier. 1/8 NAHLÁSENIE ÚDAJOV Našiel si chybu, prípadne neaktuálne Neďaleké rekreačné stredisko Studená dolina ponúka ubytovanie a stravovanie pre turistov, hromadné zájazdy Múzeum liptovskej dediny – Pribylina, stojí neďaleko vstupu do Račkovej doliny. Vlkolínec - je najzachovalejší a najkompletnejší celok pôvodných ľudových stavieb na Slovensku.

 • KAŠTIEĽ TOVÁRNIKY

  Kaštieľ bol neskôr barokovo prestavaný. Za túto dobu nahromadil veľké majetky po celom Uhorsku a najviac toho vlastnil na území dnešného Slovenska Kaštieľ neskôr prešiel rukami viacerých majiteľov. dobytý a vypálený, po upokojení situácie opätovne zrekonštruovaný a v priebehu nasledujúcich storočí neustále Najstaršia zmienka o ňom je z roku 1285, dnešná podoba však pochádza až z v neskorobarokovej prestavby

 • KAŠTIEĽ LIPTOVSKÁ ŠTIAVNICA

  It Kaštieľ Liptovská Štiavnica Kaštieľ Liptovská Štiavnica 1/1 KAŠTIEĽ LIPTOVSKÁ ŠTIAVNICA - pôvodne neskoro renesančný, opevnený, neskôr barokovo upravený kaštieľ so 4 vežičkami, pochádza zo 17. storočia. POSLEDNÁ AKTUALIZÁCIA: 12. júna 2021, 10:35:22 OTVÁRACIE DOBY neprístupné Celoročne POPLATOK ZA VSTUP Pár tipov pre turistov v okolí Vlkolínec - je najzachovalejší a najkompletnejší celok pôvodných ľudových Múzeum liptovskej dediny – Pribylina, stojí neďaleko vstupu do Račkovej doliny.

 • GALÉRIA UMELCOV SPIŠA SPIŠSKÁ NOVÁ VES | Xplór #srdcomPoSlovensku

  UMELCOV SPIŠA SPIŠSKÁ NOVÁ VES PREDREGISTRÁCIA PREDAJA ► 1/8 NAHLÁSENIE ÚDAJOV Našiel si chybu, prípadne neaktuálne POSLEDNÁ AKTUALIZÁCIA: 23. júna 2021, 14:41:17 OTVÁRACIE DOBY Utorok - Piatok Nedeľa 09:00 - 16:30 11 stala súčasťou medzinárodného Google Art Project, ktorého prioritou je sprostredkovať umelecké diela na celom