Search Results

Bylo nalezeno 225 výsledků pro „HISTORICKA_BUDOVA“

 • HISTORICKÉ MOSTY V KRÁSNE

  KYSUCE - HISTORICKÉ MOSTY V KRÁSNE TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE REGIÓN: KYSUCE ► LOKALITA: NADMORSKÁ VÝŠKA: GPS: ► WEB: ► TEL: 49.36501, 18.83570 zilinskyTuristickyKraj.sk/historicke_mostyKrasno 397 mnm - +421 41 562 2338 ► MAPA ► REGIÓN KYSUCE ► SK.12.00.03 HISTORICKÉ MOSTY V KRÁSNE XPLÓR eSHOP PRESKÚMAJ VHODNÉ PRE DETI VHODNÉ PRE SENIOROV MESTSKÁ TURISTIKA JEDNODUCHÁ TURISTIKA MOST NÁRODNÁ KULT PAMIATKA SOCHA RIEKA NA BICYKEL TOP v REGIÓNE XPLÓR TIP - v meste Krásno nad Kysucou môžete obdivovať dva historické mosty.

 • NAPOLEONSKÉ KÚPELE PIEŠŤANY | Xplór #srdcomPoSlovensku

  Ide o prízemnú budovu s obdĺžnikovým pôdorysom. Tieto dve budovy boli dokončené v roku 1862. Všetky tri budovy neskôr prešli prestavbou a modernizáciou – najstaršia budova v roku 1922, Napoleon II o rok neskôr a v tretej sa dnes nachádza Klub pacientov spolu s kaviarňou a terasou. Mesto v roku 1813 zasiahla ničivá povodeň, kedy ťažko poškodila murovanú budovu. Povráva sa, že mala byť budova opravená do roka, ale literatúra uvádza, že stavba bola v roku 1821 zbúraná a nahradená novou, klasicistickou budovou.

 • NÁDVORIE EURÓPY KOMÁRNO | Xplór #srdcomPoSlovensku

  Stačí zájsť do Komárna a pokochať sa jedinečným stavebným komplexom budov viac ako 45 európskych krajín a regiónov. Na celkovej rozlohe 6 500 m2 nájdete viac ako 40 budov, ktoré reprezentujú rôznu architektúru a slohy. Sú tu napríklad budovy z Írska, Islandu, Grónska, Talianska, Vatikánu či Transylvánie. Budovu, ktorá tu stála už v 17. storočí a využívali ju v r. 1800 – 1827 ako mestské divadlo a neskôr ako synagógu. Samotné budovy nachádzajúce sa na námestí sú doplnené sochami panovníkov a historických osobností.

 • MÚZEUM TRNAVA | Xplór #srdcomPoSlovensku

  Expozície múzea sú umiestnené vo viacerých budovách a tak parkovanie je dostupné aj na parkovisku Dolnopotočná, odkiaľ sú všetky budovy múzea dostupné v okruhu 300 metrov. Budova kláštorného komplexu patrila reholi až do roku 1782, kedy cisár Jozef II. zrušil rád klarisiek a zoštátnil ju. Budova sa stala všeobecnou vojenskou nemocnicou do roku 1850, neskôr nemocnicou pre psychicky chorých vojakov. V súčasnosti tvorí kláštorný komplex budova s dvomi nádvoriami a kostol. Budova sa začala stavať na mieste prízemného meštianskeho domu v roku 1996.

 • DÔSTOJNÍCKY PAVILÓN KOMÁRNO | Xplór #srdcomPoSlovensku

  PODUNAJSKO - DÔSTOJNÍCKY PAVILÓN KOMÁRNO TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE Dôstojnícky pavilón Komárno Podunajsko Dôstojnícky pavilón Komárno Podunajsko 1/1 VHODNÉ PRE DETI VHODNÉ PRE SENIOROV MESTSKÁ TURISTIKA HIST BUDOVA KNIŽNICA TOP v REGIÓNE XPLÓR TIP – jedna z najväčších a najkrajších kultúrno-historických pamiatok mesta Komárno. Súčasnosť Pavilón patrí medzi najhodnotnejšie budovy mesta. V dnešnej dobe budovu a jej priestory využívajú rôzne inštitúcie – úrad, univerzita, knižnica, reštaurácia, bary, polícia a ďalšie. Ide o dvojpodlažnú budovu a vďaka vežiam pripomína menšiu pevnosť. Práve počas jeho panovania bola táto budova postavená.

 • HISTORICKÁ RADNICA | Xplór #srdcomPoSlovensku

  Stará radnica stojí na Hlavnej ulici 59 neďaleko budovy Štátneho divadla. Terajšia radničná budova bola postavená v rokoch 1779 až 1780. Dnes budovu mesto využíva na reprezentačné účely. V prízemí budovy sa nachádza pobočka mestského informačného centra. Spievajúca fontána - masívna rane baroková budova kostola je najcennejším barokovým objektom Košíc.

 • SPIŚSKÉ DIVADLO SPIŠSKÁ NOVÁ VES | Xplór #srdcomPoSlovensku

  Veľmi pekná romanticky pôsobiaca budova so štyrmi nárožnými vežičkami, ktoré sú ukončené helmicami. Na Slovensku sa zachovalo len osem takýchto historicky cenných budov. Strechu ukončuje labuť sediaca na lýre, ktorá označuje časť budovy, kde je divadlo. Celá budova je bohato zdobená. Koncertná sieň sa nachádza v strede budovy.

 • MESTSKÁ RADNICA KOMÁRNO | Xplór #srdcomPoSlovensku

  PODUNAJSKO - MESTSKÁ RADNICA KOMÁRNO TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE Mestská radnica Komárno Podunajsko Mestská radnica Komárno Podunajsko 1/1 VHODNÉ PRE DETI VHODNÉ PRE SENIOROV MESTSKÁ TURISTIKA HIST BUDOVA RADNICA TOP v REGIÓNE XPLÓR TIP - reprezentatívna neorenesančná budova historickej komárňanskej radnice je dominantou Námestia gen. Po požiari v roku 1848 budovu opäť zrenovovali, ale už ju bolo nutné zväčšiť, preto v roku 1875 ju o poschodie nadstavali a dostala novú strážnu vežu, čím vznikla radnica v podobe, v akej ju poznáme dnes. Budova aj v súčasnosti slúži ako sídlo mestského úradu. Komárno na svojom Nádvorí Európy umiestnilo viac ako štyri desiatky budov, postavených v mierke jedna ku jednej, ktoré reprezentujú architektúru a stavebné slohy typické pre temer všetky európske štáty. Obdivovať, prípadne aj porovnávať je možné budovy z Walesu, Vatikánu, Írska, Talianska, Transylvánie, Islandu či Grónska. 100 metrov južne od námestia môžete vidieť Dôstojnícky pavilón, 200 metrov západne môžete navštíviť Podunajské múzeum v Komárne.

 • MESTSKÁ RADNICA BARDEJOV | Xplór #srdcomPoSlovensku

  ŠARIŠ - MESTSKÁ RADNICA BARDEJOV TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE Mestská Radnica Bardejov Mestská Radnica Bardejov 1/1 VHODNÉ PRE DETI VHODNÉ PRE SENIOROV MESTSKÁ TURISTIKA TIP PRE ZLÉ POČASIE RADNICA TOP na SLOVENSKU XPLÓR TIP je goticko-renesančná mestská radnica, a je jednou z najdôležitejších budov v centre Bardejova. Budovu majster síce dostaval, no Rolandovu sochu nestihol vraj z dôvodu, že viac času trávil v krčme ako na stavbe. Majstra to nahnevalo a na znak nespokojnosti zakomponoval do budovy radnice menšiu sochu Rolanda. Nakoniec sa aj socha riadneho rytiera Rolanda dostala na budovu a nájdeme ju na severnom štíte radnice. Aj majster Alexander zohral dôležitú úlohu pri architektúre budovy.

 • STARÁ RADNICA | Xplór #srdcomPoSlovensku

  Budova bratislavskej Starej radnice medzi Hlavným a Primaciálnym námestím prešla zložitým stavebným vývojom. História Historická budova patrí medzi najstaršie budovy v Bratislave. Budovu v gotickom štýle postavili v ako výsledok spojenia viacerých susedných domov (Pawerov a Ungerov dom). Ako mestská radnica sa budova používala od do neskorého . Používala sa aj ako depozitár zbrojnice a mestský archív. 15. storočí 15. storočia 19. storočia väzenie mincovňa obchodov osláv Budova postupne prešla mnohými zmenami a rozšíreniami, hlavne rekonštrukciou v štýle v roku po poškodení zemetrasením.

 • RENESANČNÁ RADNICA LEVOČA | Xplór #srdcomPoSlovensku

  SPIŠ - RENESANČNÁ RADNICA LEVOČA TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE Renesančná radnica Levoča Renesančná radnica Levoča 1/1 VHODNÉ PRE DETI VHODNÉ PRE SENIOROV MESTSKÁ TURISTIKA HISTORICKÁ BUDOVA RADNICA TOP v REGIÓNE XPLÓR TIP – nachádza sa uprostred námestia Majstra Pavla v mestskej pamiatkovej rezervácii. POSLEDNÁ AKTUALIZÁCIA: 29. apríla 2021, 15:49:54 OTVÁRACIE DOBY celoročne 09:00 - 17:00 POPLATOK ZA VSTUP 5,00 € 4,00 € 3,00 € 4,00 € Dospelí Študenti Deti 6r - 18r Seniori objavuj&spoznaj REGIÓN SPIŠ a PIENINY ► SPRIEVODCA Najzaujímavejšou a najviac navštevovanou budovou v Levoči je mestská radnica. Budova prešla niekoľkými prestavbami a dnešný výsledok je z konca 19. storočia. Budova mestskej radnice je úzkym koridorom spojená so strechou s renesančnou vežou, ktorá bola postavená v druhej polovici 17. storočia a vtedy slúžila ako zvonica.

 • KAŠTIEĽ PLÁŠŤOVCE

  BRATISLAVSKÝ HRAD SK.01.01.02.47 # 47/99 reg.01.Bratislava lok.01.Bratislava gps.48.1421_17.1002 vyd.05.2021 ​ virtuálna zberateľská minca► XPLÓR eSHOP PRESKÚMAJ REGIÓN: HONT a BANSKÁ ŠTIAVNICA ► LOKALITA: NADMORSKÁ VÝŠKA: GPS: ► WEB: ► TEL: 48.160912, 18.976580 plastovce.sk/pamatihodnosti 155 mnm - +421 36 28 50 140 VHODNÉ PRE DETI VHODNÉ PRE SENIOROV MESTSKÁ TURISTIKA HISTORICKÁ PAMIATKA KAŠTIEĽ NÁRODNÁ KULT PAMIATKA BAROK TOP v REGIÓNE XPLÓR TIP HISTORICKÁ BUDOVA PARK Kaštieľ Plášťovce Kaštieľ Plášťovce 1/1 Love It Love It Love It - je kaštieľ v obci Plášťovce neďaleko mesta Šahy v okrese Levice, v Nitrianskom kraji. Je to dvojpodlažná budova v tvare písmena U so stredným rizalitom, zakončeným trojuholníkovým štítom. Chodba v severnej časti budovy, dnes používanej ako cirkevná škola je valená klenba s lunetami. Interiér budovy bol zrekonštruovaný koncom 20. storočia a od roku 2000 ju využíva cirkevná škola.

 • KLÁŠTOR BZOVÍK

  Románsky dvojvežový kostol spolu s kláštornou budovou a rajským dvorom bol jednou z našich najvýznamnejších románskych stavieb. Samotný kláštor pozostával z románskeho dvojvežového kostola so sakristiou, kláštornej budovy a rajskej záhrady. Budova bola často terčom nájazdov, čo sa podpísalo aj na jej stave. Pristaval obranné bašty, budovy pre vojakov a hospodárske budovy.

 • POHRONSKÉ MÚZEUM NOVÁ BAŇA

  POHRONSKÉ MÚZEUM HISTORICKÁ BUDOVA EXPOZÍCIA VÝSTAVA NÁMESTIE REGIÓN: TEKOV a POHRONIE ► LOKALITA: NADMORSKÁ VÝŠKA: GPS: ► WEB: ► TEL: 48.423894, 18.639969 pohronskeMuzeum.sk 236 mnm NOVÁ BAŇA +421 45 685 5178 map texture GoogleEarth MAPA SLOVENSKO ► ► MAPA ► REGIÓN TEKOV a POHRONIE ► SK.10.02.02 POHRONSKÉ MÚZEUM NOVÁ BAŇA 1/8 XPLÓR eSHOP PRESKÚMAJ Love It Love It Love It 11x HISTORICKÉ i P 4x KULTÚRNE a TECHNICKÉ i P 2x PRÍRODNÉ i P 2x ŠPORTOVÉ i P Bratislavský hrad Slnečné jazerá senec Pieskovec Sandberg Bratislavský hrad 1/18 NAHLÁSENIE ÚDAJOV Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje? História radnice a múzea Budova bývalej radnice, dnes sídlo Pohronského múzea, bola postavená v 14.storočí, niekedy okolo roku 1353. Preto pravdepodobne bola aj táto budova postavená v zmysle tohto nariadenia ako kráľovský dom. Budova je dnes zapísaná v zozname kultúrnych pamiatok. Pod budovou sa zasa nachádzajú podzemné chodby, takzvané mestské katakomby.