Search Results

Pro „HRAD“ bylo nalezeno 597 výsledků.

 • HRAD STREČNO

  NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE Hrad Strečno Malá Fatra Hrad Strečno Malá Fatra 1/1 VHODNÉ PRE DETI VHODNÉ PRE SENIOROV JEDNODUCHÁ TURISTIKA TIP PRE ZLÉ POČASIE HRAD TOP na SLOVENSKU XPLÓR TIP HRAD STREČNO – Najlepší prístup na hrad je priamo z tejto obce. Prejdete cez obec smerom k hradu. O hrade Prvá písomná zmienka priamo o hrade pochádza z roku 1384. Aby sa hrad nestal opäť útočiskom povstalcov prikázal cisár hrad zničiť.

 • HRAD DÚBRAVICA

  v REGIÓNE XPLÓR TIP ZRÚCANINA KOPEC Love It Love It Love It Hrad Dúbravica Hrad Dúbravica 1/1 REGIÓN História O vzniku hradu sa toho veľa nevie. Rod Dúbravický vlastnil hrad až do konca 18.storočia Z hradu sa dnes zachovala len jeho zrúcanina. Neskôr hrad doplnil ďalší objekt. K hradu samozrejme patrili aj hospodárske budovy, ale tie neboli umiestnené v areáli hradu, ale nepravidelne

 • LEVICKÝ HRAD

  , AKTUÁLNE POČASIE Levický hrad Pohronie Levický hrad Pohronie 1/1 VHODNÉ PRE DETI VHODNÉ PRE SENIOROV MESTSKÁ TURISTIKA HRAD TOP v REGIÓNE XPLÓR TIP LEVICKÝ HRAD - je dominantou mesta Levice, v súčasnosti Auto môžete zaparkovať pri parku pri Levickom hrade. Počas veľkého požiaru mesta bol hrad poškodený. Odvtedy vraj blúdi po hrade a hľadá svojich blízkych.

 • HRAD REVIŠTE

  , AKTUÁLNE POČASIE Hrad Revište Pohronie Hrad Revište Pohronie 1/1 VHODNÉ PRE DETI VHODNÉ PRE SENIOROV VIDIEK JEDNODUCHÁ TURISTIKA HRAD TOP v REGIÓNE XPLÓR TIP HRAD REVIŠTE - sa nachádza nad mestskou časťou 1/37 SPRIEVODCA Prístup na hrad Hrad Revište, ako väčšina hradov sa nachádza na kopci takže stúpaniu Záchrana hradu Revište Hrad v súčasnosti spravuje Združenie na záchranu Revištského hradu. História hradu Hrad pochádza z 13. storočia a vystriedal niekoľko majiteľov.

 • HRAD LIKAVA

  PRÍRODA VÝHĽAD TOP v REGIÓNE XPLÓR TIP Love It Love It Love It Hrad Likava Liptov Hrad Likava Liptov 1/1 HRAD LIKAVA - je opradený mnohými legendami. Pravidelne sa tu konajú Likavské hradné dni. Túra na hrad je skôr len takou prechádzkou. Všetko zariadenie hradu bolo údajne prevezené na Oravský hrad. Pozornosť hradu venovali aj niekoľkí dokumentaristi. Hrad sa spomína i v tvorbe Sama Chalupku.

 • HRAD SITNO

  , AKTUÁLNE POČASIE HRAD A ROZHĽADŇA NA SITNE – hrad postavený na najvyššom vrchu Štiavnických vrchov, JEDNODUCHÁ TURISTIKA VHODNÉ PRE SENIOROV VHODNÉ PRE DETI Hrad Sitno Hrad Sitno 1/1 REGIÓN: ► HONT a Odvtedy je hrad v ruinách. Súčasný stav hradu Z ruín hradu, ktoré možno pozorovať, sa dá usúdiť, že hrad sa skladal z dvoch častí Hradné múry sú v súčasnosti zakonzervované a na hrade prebiehajú niektoré opravy, ktoré svedčia o tom

 • HRAD ŠOMOŠKA

  PREDAJA ► HRAD ŠOMOŠKA - nie veľmi veľký, ale zato kúzelný hrad postavený na slovensko – maďarských v REGIÓNE XPLÓR TIP VÝHĽAD GOTIKA Love It Love It Love It Hrad Šomoška Hrad Šomoška 1/1 REGIÓN: ► NOVOHRAD Na prvý pohľad sa zdá, že hrad patrí Maďarsku. Napriek tomu je hrad na slovenskej strane hraníc. Na kopci stál hrad hrad. Hrad Šomoška. Rákociho, nadišli posledné dni hradu. Hrad pre možné útočisko povstalcov bol vyhodený do vzduchu.

 • HRAD HRUŠOV

  , AKTUÁLNE POČASIE Hrad Hrušov Požitavie Hrad Hrušov Požitavie 1/1 VHODNÉ PRE DETI VHODNÉ PRE SENIOROV JEDNODUCHÁ TURISTIKA SO PSOM HRAD TOP v REGIÓNE XPLÓR TIP HRAD HRUŠOV - je síce zrúcaninou, avšak veľmi O hrade kolujú rôzne povesti. Od parkoviska vás čaká nenáročná 30 minútová prechádzka smerom k hradu. História Prvá písomná zmienka o hrade pochádza z roku 1253.

 • ČIERNY HRAD

  , AKTUÁLNE POČASIE Čierny hrad Požitavie Čierny hrad Požitavie 1/1 VHODNÉ PRE DETI VHODNÉ PRE SENIOROV JEDNODUCHÁ TURISTIKA SO PSOM HRAD TOP v REGIÓNE XPLÓR TIP ČIERNY HRAD - zrúcanina hradu v pohorí Tríbeč Súčasnosť Od roku 2005 má hrad v správe OZ Čierny hrad, ktoré iniciovalo architektonicko-historický prieskum Čo je na hrade zaujímavé? Celý areál hradu je oválneho tvaru, ktorý vytvára obvodový val. Z hradu bolo v minulosti vidieť na hrady Gýmeš a Hrušov.

 • ORAVSKÝ HRAD

  Orava Oravský hrad Orava 1/1 ORAVSKÝ HRAD - táto národná kultúrna pamiatka sa nachádza na strmom vápencovom Bobrova raľa Podbiel Oravská lesná železnica Oravský hrad 1/24 SPRIEVODCA K Oravskému hradu je jednoduché Ten hrad výrazne zmodernizoval. Hrad vlastnili aj Turzovci, ktorí ho dali prestavať a opevniť. časti stredného a dolného hradu. Zaujímavý nielen zvonku Hradný priestor pozostáva z dolného, horného a stredného hradu.

 • HRAD OPONICE

  , AKTUÁLNE POČASIE Hrad Oponice Ponitrie Hrad Oponice Ponitrie 1/1 VHODNÉ PRE DETI VHODNÉ PRE SENIOROV JEDNODUCHÁ TURISTIKA NÁUČNÝ CHODNÍK HRAD TOP v REGIÓNE XPLÓR TIP OPONICKÝ HRAD – je to zrúcanina hradu Ako sa dostať k hradu? Samotný vstup do hradu je po drevenom moste. História hradu V minulosti to bol strážny hrad, ktorý bol postavený v 13. storočí na ochranu nitrianskeho

 • HRAD BLATNICA

  , AKTUÁLNE POČASIE Hrad Blatnica Turiec Hrad Blatnica Turiec 1/1 VHODNÉ PRE DETI VHODNÉ PRE SENIOROV JEDNODUCHÁ TURISTIKA NÁUČNÝ CHODNÍK HRAD TOP v REGIÓNE XPLÓR TIP HRAD BLATNICA – jeho zrúcanina sa nachádza Hrad vznikol na ochranu obchodnej cesty. História hradu Hrad vznikol v druhej polovici 13. storočia na ochranu obchodnej cesty Via magna. Dodnes vraj počuť v múroch hradu plač dieťaťa.

 • HRAD JELŠAVA

  , AKTUÁLNE POČASIE Hrad Jelšava Hrad Jelšava 1/1 VHODNÉ PRE DETI VHODNÉ PRE SENIOROV JEDNODUCHÁ TURISTIKA SO PSOM HRAD TOP v REGIÓNE XPLÓR TIP HRAD JELŠAVA - v okolí mesta Jelšava v okrese Revúca, stáli kedysi dva hrady. Čo všetko môžete na hrade a okolí vidieť ? Zrejme preto bol hrad už v roku 1453 v ruinách.

 • HRAD UHROVEC

  , AKTUÁLNE POČASIE Hrad Uhrovec Ponitrie Hrad Uhrovec Ponitrie 1/1 VHODNÉ PRE DETI VHODNÉ PRE SENIOROV JEDNODUCHÁ TURISTIKA SKRYTÝ POKLAD HRAD TOP v REGIÓNE XPLÓR TIP HRAD UHROVEC - stojí na strmom kopci POSLEDNÁ AKTUALIZÁCIA: 18. mája 2021, 16:11:28 SPRIEVODCA Trasa na hrad Uhrovec Keďže väčšina hradov Aj keď je hrad otvorený prevažne neustále, pred príjazdom vám odporúčame overiť či bude hrad otvorený Legenda Keď hrad napadli Turci, medzi vojakmi hradu Uhrovec a dvoranmi vybehla na obrannú vežu hradná