Search Results

Bylo nalezeno 554 výsledků pro „JEDNODUCHA_TURISTIKA“

 • REGIÓN KOŠICE, ABOV a SLANSKÉ VRCHY | Xplór - #srdcomPoSK

  Michala Urbanova veža Štátne divadlo Župný dom Biskupský palác Barkóciho palác Jakabov palác Stará radnica Levočský dom Miklušova väznica kostolov lyžiarskom stredisku Jahodná zoologická záhrada Kavečanoch Na turistiku sú zaujímavé a . Izra je z hľadiska turistiky nádherným miestom, ktoré láka milovníkov horskej turistiky i rekreantov vyhľadávajúcich oddych pri vode.

 • REGIÓN SLOVENSKÝ RAJ | Xplór - #srdcomPoSK

  REGIÓN SLOVENSKÝ RAJ TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE XPLÓR eSHOP PRESKÚMAJ REGIÓN SLOVENSKÝ RAJ krasových planín tiesňav vodopádov jaskýň pešiu turistiku cykloturistiku je považovaný za jednu z najkrajších prírodných oblastí Slovenska. Najnavštevovanejšími roklinami sú , , pokračovaním ktorého je pomenovaná po priekopníkovi turistiky v Slovenskom raji a sprístupňovania jeho roklín prof.

 • VELKÝ KRIVÁŇ

  MALÁ FATRA - VELKÝ KRIVÁŇ TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE Veľký Kriváň Malá Fatra Veľký Kriváň Malá Fatra 1/1 VHODNÉ PRE DETI VHODNÉ PRE SENIOROV HORSKÁ TURISTIKA SO PSOM VRCH TOP na SLOVENSKU XPLÓR TIP – je najvyšším vrchom Malej Fatry. VEĽKÝ KRIVÁŇ NÁRODNÝ PARK TURISTIKA PRÍRODA VÝHĽAD MALÁ FATRA a RAJECKÁ DOLINA REGIÓN: ► LOKALITA: NADMORSKÁ VÝŠKA: GPS: ► WEB: ► TEL: 49.18749, 19.03088 terchova.sk/vystup_velkyKrivan 1 709 mnm - +421 903 793 100 ► MAPA ► REGIÓN MALÁ FATRA ► SK.07.00.04 VELKÝ KRIVÁŇ 1/8 XPLÓR eSHOP PRESKÚMAJ map texture GoogleEarth MAPA SLOVENSKO ► Love It Love It Love It 11x HISTORICKÉ i P 4x KULTÚRNE a TECHNICKÉ i P 2x PRÍRODNÉ i P 2x ŠPORTOVÉ i P Bratislavský hrad Slnečné jazerá senec Pieskovec Sandberg Bratislavský hrad 1/18 NAHLÁSENIE ÚDAJOV Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje? Za začiatok organizovanej turistiky v Malej Fatre sa považuje založenie Prírodovedeckého spolku v Žiline v roku 1879, ktorý podnikal vychádzky do Súľovských skál a do Vrátnej.

 • GADERSKÁ DOLINA

  VEĽKÁ FATRA - GADERSKÁ DOLINA TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE Gaderská dolina Veľká Fatra Gaderská dolina Veľká Fatra 1/1 VHODNÉ PRE DETI VHODNÉ PRE SENIOROV JEDNODUCHÁ TURISTIKA NÁUČNÝ CHODNÍK ÚDOLIE TOP na SLOVENSKU XPLÓR TIP – leží v Národnom parku Veľká Fatra a považuje sa za najkrajšiu dolinu plnú botanických skvostov. POSLEDNÁ AKTUALIZÁCIA: 27. apríla 2021, 18:31:03 OTVÁRACIE DOBY Celoročne prístupné POPLATOK ZA VSTUP bezplatný Vstup objavuj&spoznaj REGIÓN TURIEC ► SPRIEVODCA Gaderská dolina je vhodná na horskú turistiku s výstupmi na vrchy Tlstá a Ostrá, alebo na príjemnú prechádzku v dolnej časti doliny či cykloturistiku. Turistika Vstupnou bránou do doliny je obec Blatnica, ktorá leží 15 kilometrov južne od Martina a 13 kilometrov severne od Turčianskych Teplíc. Ak hľadáte dlhšiu turistiku môžete sa vybrať k Čertovej bráne, ktorou prejdete na koniec doliny.

 • KLÁŠTOR PODOLÍNEC | Xplór #srdcomPoSlovensku

  SPIŠ - KLÁŠTOR PODOLÍNEC TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE Kláštor Podolínec Kláštor Podolínec 1/1 VHODNÉ PRE DETI VHODNÉ PRE SENIOROV MESTSKÁ TURISTIKA CELOROČNE KLÁŠTOR TOP v REGIÓNE XPLÓR TIP NÁRODNÁ KULT PAMIATKA BAROK HISTÓRIA PARK REGIÓN: SPIŠ a PIENINY ► LOKALITA: NADMORSKÁ VÝŠKA: GPS: ► WEB: ► TEL: map texture GoogleEarth MAPA SLOVENSKO ► ► MAPA ► REGIÓN SPIŠ a PIENINY ► SK.25.00.06 KLÁŠTOR PODOLÍNEC XPLÓR eSHOP PRESKÚMAJ 1/8 Love It Love It Love It 11x HISTORICKÉ i P 4x KULTÚRNE a TECHNICKÉ i P 2x PRÍRODNÉ i P 2x ŠPORTOVÉ i P Bratislavský hrad Slnečné jazerá senec Pieskovec Sandberg Bratislavský hrad 1/18 NAHLÁSENIE ÚDAJOV Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje?

 • REGIÓN TEKOV a POHRONIE | Xplór - #srdcomPoSK

  Na svoje si v tekovskom regióne prídu aj vyznávači športov a turistiky. To všetko je zasadené do krásnej prírodnej krajiny so skvelými podmienkami na pešiu turistiku, cykloturistiku a lyžovanie.

 • ŽDIAR | Xplór #srdcomPoSlovensku

  SPIŠ - ŽDIAR TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE Ždiar Ždiar 1/1 VHODNÉ PRE DETI VHODNÉ PRE SENIOROV MESTSKÁ TURISTIKA CELOROČNE SKANZEN TOP v REGIÓNE XPLÓR TIP – leží v chránenom území Tanapu a v dvoch prírodných rezerváciách v Goliasovej a Belianskych Tatrách. Turistika Vyznávači pešej turistiky si tiež prídu na svoje.

 • JÁNOŠÍKOVE DIERY

  MALÁ FATRA - JÁNOŠÍKOVE DIERY TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE Jánošíkove Diery Malá Fatra Jánošíkove Diery Malá Fatra 1/1 VHODNÉ PRE DETI VHODNÉ PRE SENIOROV JEDNODUCHÁ TURISTIKA SO PSOM ROKLINA TOP na SLOVENSKU XPLÓR TIP – sú jedným z najatraktívnejších turistických chodníkov v Malej Fatre. JÁNOŠÍKOVE DIERY NÁRODNÝ PARK TURISTIKA VÝHĽAD POTOK MALÁ FATRA a RAJECKÁ DOLINA REGIÓN: ► LOKALITA: NADMORSKÁ VÝŠKA: GPS: ► WEB: ► TEL: 49.249634, 19.073635 janosikove-diery.sk 567 mnm - +421 911 569 532 ► MAPA ► REGIÓN MALÁ FATRA ► SK.07.00.02 JÁNOŠÍKOVE DIERY 1/8 XPLÓR eSHOP PRESKÚMAJ map texture GoogleEarth MAPA SLOVENSKO ► Love It Love It Love It 11x HISTORICKÉ i P 4x KULTÚRNE a TECHNICKÉ i P 2x PRÍRODNÉ i P 2x ŠPORTOVÉ i P Bratislavský hrad Slnečné jazerá senec Pieskovec Sandberg Bratislavský hrad 1/18 NAHLÁSENIE ÚDAJOV Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje? Turistiku začnite v časti Biely Potok za hotelom Diery po modrej značke, ktorou sa dostanete do Ostrvného s nádherným skalnatým kaňonom.

 • LANOVKA NA CHLEB VRÁTNA

  MALÁ FATRA - LANOVKA NA CHLEB VRÁTNA TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE Lanovka na Chleb Vrátna Malá Fatra Lanovka na Chleb Vrátna Malá Fatra 1/1 VHODNÉ PRE DETI VHODNÉ PRE SENIOROV JEDNODUCHÁ TURISTIKA HORSKÁ TURISTIKA LANOVKA TOP na SLOVENSKU XPLÓR TIP – je atrakciou, ktorá umožňuje turistom navštevovať prírodu počas celého roka. V lete turistika v zime lyžovačka Lanovka sa nachádza priamo pri Chate Vrátna.

 • JÁNSKA DOLINA

  BRATISLAVSKÝ HRAD SK.01.01.02.47 # 47/99 reg.01.Bratislava lok.01.Bratislava gps.48.1421_17.1002 vyd.05.2021 ​ virtuálna zberateľská minca► XPLÓR eSHOP REGIÓN: LIPTOV a NÍZKE TATRY sever ► LOKALITA: NADMORSKÁ VÝŠKA: GPS: ► WEB: ► TEL: 49.01488, 19.67386 janskaDolina.sk 737 mnm - +421 903 227 221 VHODNÉ PRE DETI VHODNÉ PRE SENIOROV JEDNODUCHÁ TURISTIKA SO PSOM ÚDOLIE NÁRODNÝ PARK PRÍRODA JASKYŇA KÚPALISKO TOP na SLOVENSKU XPLÓR TIP Jánska dolina Nízke Tatry Sever Jánska dolina Nízke Tatry Sever 1/1 Love It Love It Love It - nepochybne patrí medzi najkrajšie a najdlhšie doliny Nízkych Tatier. Je skvelým východiskom pre pešiu turistiku, ale aj pre výlety do blízkeho okolia. Jánska dolina poskytuje svojim návštevníkom veľa možností na výlety, prechádzky, turistiku do okolia a na Ďumbier a susedné vrchy, hrebeňové túry, ale aj športové, rekreačné a voľnočasové aktivity: lyžovanie zjazdové alebo bežecké, cykloturistiku, beh, speleo, entomologické, výtvarné a fotografické hobby a ďalšie.

 • PARK SNOW DONOVALY

  BRATISLAVSKÝ HRAD SK.01.01.02.47 # 47/99 reg.01.Bratislava lok.01.Bratislava gps.48.1421_17.1002 vyd.05.2021 ​ virtuálna zberateľská minca► XPLÓR eSHOP PRESKÚMAJ REGIÓN: HOREHRONIE a NÍZKE TATRY juh ► LOKALITA: NADMORSKÁ VÝŠKA: GPS: ► WEB: ► TEL: 48.878083, 19.235281 parkSnow.sk 978 mnm - +421 48 4199 900 VHODNÉ PRE DETI VHODNÉ PRE SENIOROV VIDIEK DETSKÉ ATRAKCIE LANOVKA LYŽOVANIE ŠPORT TOP na SLOVENSKU XPLÓR TIP REKREÁCIA TURISTIKA Park Snow Donovaly Nízke Tatry Juh Park Snow Donovaly Nízke Tatry Juh 1/1 Love It Love It Love It - v zime lyžiarsky rezort s najlepším vybavením pre deti, ale tiež zjazdovky pre náročnejších lyžiarov. V lete turistika, cyklistika, bobová dráha, lanovka na Novú Hoľu a ďalšie atrakcie v okolí, ktoré robia toto miesto jedno z najobľúbenejších dovolenkových destinácií pre rodiny s deťmi. Na príjemnú hrebeňovú turistiku s úchvatnými výhľadmi vás vyvezie v lete lanovka Telemix.

 • CHATA PRI ZELENOM PLESE

  TATRANSKÉ HORSKÉ CHATY - CHATA PRI ZELENOM PLESE TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE Chata pri zelenom plese Chata pri zelenom plese 1/1 VHODNÉ PRE DETI HORSKÁ TURISTIKA TURISTICKÝ CHODNÍK PRÍRODA HORSKÁ CHATA TOP na SLOVENSKU XPLÓR TIP - ľudovo nazývaná Brnčalka je horská chata nachádzajúca sa vo východnej časti Vysokých Tatier v závere doliny Zeleného plesa. Turistika Naplánovať turistiku si môžete celoročne.

 • KĽAK

  MALÁ FATRA - KĽAK TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE Kľak Malá Fatra Kľak Malá Fatra 1/1 VHODNÉ PRE DETI VHODNÉ PRE SENIOROV HORSKÁ TURISTIKA SO PSOM VRCH TOP na SLOVENSKU XPLÓR TIP – nachádza sa v pohorí Lúčanskej Malej Fatry. KĽAK NÁRODNÁ PRÍRODNÁ REZERVÁCIA PRÍRODNÁ REZERVÁCIA TURISTIKA PRÍRODA VÝHĽAD MALÁ FATRA a RAJECKÁ DOLINA REGIÓN: ► LOKALITA: NADMORSKÁ VÝŠKA: GPS: ► WEB: ► TEL: 48.9814, 18.64107 rajeckaDolina.sk/Klak 1 352 mnm - +421 917 102 079 ► MAPA ► REGIÓN MALÁ FATRA ► SK.07.00.10 KĽAK 1/8 XPLÓR eSHOP PRESKÚMAJ map texture GoogleEarth MAPA SLOVENSKO ► Love It Love It Love It 11x HISTORICKÉ i P 4x KULTÚRNE a TECHNICKÉ i P 2x PRÍRODNÉ i P 2x ŠPORTOVÉ i P Bratislavský hrad Slnečné jazerá senec Pieskovec Sandberg Bratislavský hrad 1/18 NAHLÁSENIE ÚDAJOV Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje? Tento výstup je možné absolvovať aj ako zimnú turistiku len si treba pribaliť minimálne mačky a paličky.

 • VODNÝ KOLOVÝ MLYN JELKA | Xplór #srdcomPoSlovensku

  PODUNAJSKO - VODNÝ KOLOVÝ MLYN JELKA TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE Vodný kolový mlyn Jelka Podunajsko Vodný kolový mlyn Jelka Podunajsko 1/1 VHODNÉ PRE DETI VHODNÉ PRE SENIOROV JEDNODUCHÁ TURISTIKA VIDIEK MLYN TOP v REGIÓNE XPLÓR TIP – stredoeurópska rarita, technická pamiatka, jediná svojho druhu široko ďaleko. Okrem krásnych zátiší pre milovníkom vodnej turistiky, sa tu nachádza aj vodný kolový mlyn. Práve preto je aj častým turistickým cieľom milovníkov histórie, ľudovej zručnosti, vodnej turistiky nielen zo Slovenska ale i z celej Európy.