Search Results

Bylo nalezeno 187 výsledků pro „KAŠTIEĽ“

 • KAŠTIEĽ MOŠOVCE

  Patrí medzi kaštiele, ktoré svojou transformáciou žijú dodnes. Noc 14. februára 1963 sa zapísala do histórie kaštieľa. Interiér kaštieľa Objekt kaštieľa má blokový charakter. Vstupné časti kaštieľa sú riešené vo veľkolepom štýle. Pri výstavbe nového kaštieľa údajne dali Révaiovci zo starého kaštieľa rozobrať poschodie z dôvodu že si neželali aby sluhovia bývali v ich panských komnatách.

 • KAŠTIEĽ KRASŇANY

  Okolo kaštieľa bola vodná priekopa. Zároveň začali s výstavbou nového kaštieľa s ústredným nádvorím. Kaplnka kaštieľa je zasvätená patrónke obce, svätej Monike. Pôvodne túto kaplnku pristavili ku kaštieľu od severnej strany v 18. storočí a zasvätili Ježišovej matke, Márii. Hovorí sa, že v areáli kaštieľa je zakopaný zlatý koč.

 • KAŠTIEĽ DIVIAKY

  TURIEC - KAŠTIEĽ DIVIAKY TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE Kaštieľ Diviaky Turiec Kaštieľ Diviaky Turiec 1/1 VHODNÉ PRE DETI VHODNÉ PRE SENIOROV VIDIEK KAŠTIEĽ TOP v REGIÓNE XPLÓR TIP - šľachtický rod Tarnóczyovcov si nechal v 18. storočí vystavať menší rokokovo-klasicistický kaštieľ v obci Diviaky, ktorá je dnes mestskou časťou Turčianskych Teplíc. POSLEDNÁ AKTUALIZÁCIA: 27. apríla 2021, 18:33:12 OTVÁRACIE DOBY Celoročne nesprístupnené POPLATOK ZA VSTUP zadarmo Vstup objavuj&spoznaj REGIÓN TURIEC ► SPRIEVODCA Ako sa dá ku kaštieľu dostať ? Kaštieľ v Diviakoch alebo Platthyovský kaštieľ stojí v mestskej časti Turčianskych Teplíc v Diviakoch na Matičnej ulici. Kaštieľ bol postavený Františkom Platy, hlavný prefekt Michala Turzu a prestavaný v polovici 18-teho storočia na renesančný opevnený kaštieľ. Čo všetko môžete v kaštieli a okolí vidieť ?

 • KAŠTIEĽ OKOLIČNÉ

  Členovia rodu Okoličáni patrili k dôležitým hodnostárom v kraji, súdili Jánošíka, postavili v Okoličnom okrem kaštieľa aj jedinečný kostol, ktorý sa dnes považuje za jednu z najkvalitnejších stavieb neskorej gotickej architektúry na Slovensku. Ku kaštieľu je výborná dopravná dostupnosť, tak ako od Liptovského Mikuláša, tak aj od Liptovského Jána. Čo všetko môžete v kaštieli a okolí vidieť ? V dnešnej dobe je kaštieľ opustený. Oproti kaštieľa sa nachádza historický kostol. s.

 • KAŠTIEĽ KRUŠOVCE

  Pôvodne bol ku kaštieľu prístup po impozantnom otvorenom schodisku, ktoré však už neexistuje. POSLEDNÁ AKTUALIZÁCIA: 27. apríla 2021, 18:19:41 OTVÁRACIE DOBY Celoročne nesprístupnené POPLATOK ZA VSTUP bezplatný Vstup Park objavuj&spoznaj REGIÓN PONITRIE ► SPRIEVODCA Ako sa dá ku kaštieľu dostať ? Čo všetko môžete v kaštieli a okolí vidieť ? Pre obec je hodnotný aj park o rozlohe 6,5 ha, ktorý s kaštieľom tvorí jeden vzácne harmonický celok. Pri výsadbe parku boli uplatnené prvky dobovej architektúry ako romanticky ladená jaskyňa, tzv. ľadovňa a lesovňa, pochádzajúce z druhej polovice 19. storočia keď boli majiteľmi kaštieľa Nemeshegyiovci.

 • KAŠTIEĽ BELADICE

  Kto tam zavíta, čaka ho prekvapenie v dych berúceho kaštieľa s prekrásnym parkom plným výstavných predmetov. Za pozornosť stoja zachovalý fajansový krb, maľované vitrážové okná a pôvodný drevený strop na poschodí kaštieľa. Od roku 1998 prebiehala rekonštrukciu a renovácia kaštieša, ktorá trvala až do roku 2003. Dominantou kaštieľa i celého areálu je krásny rozľahlý park. Nikde inde na Slovensku sa podobná galéria keramických diel v historických objektov nenachádza.Táto galéria dotvára celkový vzhľad kaštieľa – Hotela Tartuf.

 • KAŠTIEĽ BOŠANY

  PONITRIE - KAŠTIEĽ BOŠANY TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE Kaštieľ Bošany Ponitrie Kaštieľ Bošany Ponitrie 1/1 VHODNÉ PRE DETI VHODNÉ PRE SENIOROV MESTSKÁ TURISTIKA KAŠTIEĽ TOP v REGIÓNE XPLÓR TIP - nádherne zrekonštruovaná dominanta obce Bošany, ktorá bola postavená v roku 1550 a bola dôležitou súčasťou protitureckého opevnenia. POSLEDNÁ AKTUALIZÁCIA: 27. apríla 2021, 18:20:44 OTVÁRACIE DOBY Celoročne nesprístupnený POPLATOK ZA VSTUP bezplatný Vstup objavuj&spoznaj REGIÓN PONITRIE ► SPRIEVODCA Ako sa dá ku kaštieľu dostať ? Pred kaštieľom sa nachádza menšie parkovisko. Čo všetko môžete v kaštieli a jeho okolí vidieť ? V Bošanoch sa blízko seba nachádzajú dva kaštiele.

 • KAŠTIEĽ HRONSEK

  Fasáda kaštieľa je s rokokovými detailmi. Jednotlivé poschodia kaštieľa rozdeľuje kordónová rímsa. V dobe slovenského národného povstania bolo v kaštieli výcvikové stredisko Prvej Československej armády na Slovensku. Financie zháňajú z rôznych fondov, pripravujú rôzne podujatia, ktorých výťažok ide na opravu kaštieľa. Zaujímavosť a legenda V kaštieli a v parku sa každý rok druhú májovú nedeľu koná Slávnostný deň obce, vtedy je kaštieľ otvorený pre verejnosť.

 • KAŠTIEĽ ŽELIEZOVCE

  POHRONIE - KAŠTIEĽ ŽELIEZOVCE TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE Kaštieľ Želiezovce Kaštieľ Želiezovce 1/1 VHODNÉ PRE DETI VHODNÉ PRE SENIOROV MESTSKÁ TURISTIKA KAŠTIEĽ TOP v REGIÓNE XPLÓR TIP - je národná kultúrna pamiatka, ktorá sa nachádza v parku Franza Schuberta. Okolo kaštieľa sa nachádza nádherný anglický park, v ktorom je potôčik a nachádzajú sa tam aj vzácne dreviny ako platany, tisovec dvojradový a 350 ročný dub letný. K prepychovému kaštieľu dal Karol Esterházy pristaviť empírový pavilón, ktorý volali Soví zámoček. Už vtedy bol veľmi známy a spolu s manželkou býval v kaštieli a narodil sa im tam aj syn Eduard, ktorý neskôr založil hotelov Sacher. V kaštieli sa natáčal film Agáva, ktorý režíroval Ondrej Šulaj podľa literárnej predlohy Ladislava Balleka.

 • KAŠTIEĽ KUNERAD

  Ďalší osud kaštieľa zatiaľ nie je známy. POSLEDNÁ AKTUALIZÁCIA: 27. apríla 2021, 17:56:56 OTVÁRACIE DOBY Celoročne nesprístupnený POPLATOK ZA VSTUP zadarmo Vstupné Areál objavuj&spoznaj REGIÓN MALÁ FATRA ► SPRIEVODCA Ako sa dá ku kaštieľu dostať ? Pre peších, priamo z Kuneradu turistická značka ku kaštieľu nevedie. Počas SNP v kaštieli sídlil štáb druhej partizánskej brigády Milana Rastislava Štefánika. Po renovácii v roku 1974 kaštieľ slúžil ako liečebný ústav pre Slovenské liečebné kúpele Rajecké Teplice. 10. marca 2010 zasiahol strechu kaštieľa veľký požiar.

 • KAŠTIEĽ PALÁRIKOVO

  Čo všetko môžete v kaštieli a jeho okolí vidieť ? Priestory kaštieľa sú vhodné na firemné stretnutia, oslavy, hostiny s poľovníckymi špecialitami. Na západnej strane kaštieľa nájdete rímskokatolícky kostol sv. Počas druhej svetovej vojny bola v kaštieli nemecká poľná nemocnica. Po vojne v priestoroch kaštieľa pôsobila poľnohospodárska škola.

 • KAŠTIEĽ OŽĎANY

  Na severnej strane za kaštieľom sa nachádza rozsiahly park, ktorý sa však v súčasnosti, tak ako aj kaštieľ, neudržuje. Z hlavnej cesty cez obec je ku kaštieľu odbočka priamo pred kostolom. Zvyšky tohto gotického hradu boli vstavané do renesančného kaštieľa, ktorý v polovici 18. storočia prestavali. V októbri 2019 rozsiahly požiar zničil šindľovú strechu kaštieľa. V súčasnosti kaštieľ chátra.

 • KAŠTIEĽ PLÁŠŤOVCE

  KAŠTIEĽ PLÁŠŤOVCE map texture GoogleEarth MAPA SLOVENSKO ► ► MAPA ► REGIÓN HONT ► SK.21.00.11 KAŠTIEĽ PLÁŠŤOVCE HONT - KAŠTIEĽ PLÁŠŤOVCE TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE 1/8 NAHLÁSENIE ÚDAJOV Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje? Vonkajšia rekonštrukcia kaštieľa bola realizovaná v roku 2005. Čo nájdete v okolí kaštieľa? Oproti kaštieľu sa nachádza klasicistická sýpka postavená pravdepodobne v 19. storočí, na jej mieste stál v 13. storočí dvor Álmosovcov. Pri kríži pod kamennými plochami môžu byť hroby, pretože tu sa dali pochovávať niektorí majitelia kaštieľa.

 • KAŠTIEĽ KRÁĽ

  Podľa Borovszkého bol ďalším vlastníkom kaštieľa v obci Vojtech Szilárdy. Stavba kaštieľa je dvojpodlažná, podpivničená a vybudovaná na pôdoryse písmena U. Heraldicko-epigrafickú pamiatku sme v exteriéri stavby kaštieľa identifikovali na zadnej fasáde v trojuholníkovom tympanóne vystupujúceho rizalitu. Okolo kaštieľa je obklopený park. Komplex kaštieľa s kostolom je zapísaný v Ústrednom zozname kultúrnych pamiatok na Slovensku.