Search Results

Bylo nalezeno 134 výsledků pro „KLÁŠTOR“

 • KLÁŠTOR BZOVÍK

  BRATISLAVSKÝ HRAD SK.01.01.02.47 # 47/99 reg.01.Bratislava lok.01.Bratislava gps.48.1421_17.1002 vyd.05.2021 ​ virtuálna zberateľská minca► XPLÓR eSHOP PRESKÚMAJ REGIÓN: HONT a BANSKÁ ŠTIAVNICA ► LOKALITA: NADMORSKÁ VÝŠKA: GPS: ► WEB: ► TEL: 48.315335, 19.089789 pamiatky.net/pamiatky/bzovik 361 mnm - +421 918 869 100 VHODNÉ PRE DETI VHODNÉ PRE SENIOROV JEDNODUCHÁ TURISTIKA SO PSOM KLÁŠTOR NÁRODNÁ KULT PAMIATKA PEVNOSŤ TOP v REGIÓNE XPLÓR TIP BAROK PARK Kláštor Bzovík Kláštor Bzovík 1/1 Love It Love It Love It – síce už z pevnosti zostali iba ruiny, ukrýva v sebe veľký kus histórie Slovenska. KLÁŠTORNÁ PEVNOSŤ BZOVÍK map texture GoogleEarth MAPA SLOVENSKO ► ► MAPA ► REGIÓN HONT ► SK.21.00.05 KLÁŠTOR BZOVÍK HONT - KLÁŠTOR BZOVÍK TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE 1/8 NAHLÁSENIE ÚDAJOV Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje? História Pôvod kláštora siaha až do 12. storočia, kedy išlo o benediktínsky kláštor. Samotný kláštor pozostával z románskeho dvojvežového kostola so sakristiou, kláštornej budovy a rajskej záhrady. S kláštorom je úzko spätá aj jedna povesť.

 • KLÁŠTOR HRONSKÝ BEŇADIK

  Auto môžeme zaparkovať priamo na Mýtnom námestí a odtiaľ sa vydať peši cez drevený mostík až ku kláštoru, alebo z ulice Pod kláštorom blízko kostola, cestičkou oproti, sa miernym krátkym výstupom dostaneme ku komplexu kláštora. : Ak chcete vidieť kláštor z vtáčej perspektívy a mať nádherný výhľad spravte si prechádzku na skalné výbežky ku Kaplnke Božej krvi, ktorú volajú aj morová kaplnka. Tip História Prvá písomná zmienka o kláštore je z roku 1075, ale vtedy už kláštor stál. V kláštore sa nachádzali rôzne archívy a cennosti. Zaujímavosti V kláštore nájdete aj kaplnku, ktorú využívali rehoľné sestry počas svojho 50 ročného väzenia počas bývalého režimu v 50-tych rokoch. O kláštore sa hovorí o jeho tajných chodbách v podzemí, traduje sa, že jedna vedie až do Ostrihomu a v Podhájskej sú v nej zasypané poklady kláštora, vozy vezúce poklad sa vraj pokazili a nedali sa vytiahnuť, tak ich zasypali.

 • KLÁŠTOR JASOV | Xplór #srdcomPoSlovensku

  Najstaršia písomná správa o jasovskom kláštore pochádza z roku 1243. Spomína sa v nej kláštor, ktorý bol pobočkou kláštora sv. Rehoľníci v Jasove, zavretí v kláštore, podliehali tvrdým podmienkam. Aj napriek tomu sa v kláštore pokúšali zmobilizovať a rozmýšľali, vymýšľali ako ďalej. Momentálne ku kláštoru patrí 14 rehoľníkov, v rámci komunity ich tam žije päť.

 • ZOBORSKÝ KLÁŠTOR NITRA

  PONITRIE - ZOBORSKÝ KLÁŠTOR NITRA TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE Zoborský Kláštor Nitra Ponitrie Zoborský Kláštor Nitra Ponitrie 1/1 VHODNÉ PRE DETI VHODNÉ PRE SENIOROV JEDNODUCHÁ TURISTIKA CELOROČNE KLÁŠTOR TOP v REGIÓNE XPLÓR TIP - najstarší známy kláštor na Slovensku založený už v 9. storočí. POSLEDNÁ AKTUALIZÁCIA: 27. apríla 2021, 18:17:02 OTVÁRACIE DOBY Celoročne sprístupnené POPLATOK ZA VSTUP bezplatný Vstup objavuj&spoznaj REGIÓN PONITRIE ► SPRIEVODCA Ako sa dá ku kláštoru dostať ? Dominantou nového kláštora bol trojloďový kláštorný Kostol sv. Prebytočná voda napájala rybníky pod kláštorom. V Zoborskom kláštore istý čas pôsobil aj fráter Cyprián, vynikajúci botanik a zostavovateľ herbára, vyhľadávaný lekárnik a liečiteľ.

 • KLÁŠTOR KATARÍNKA | Xplór #srdcomPoSlovensku

  MALÉ KARPATY - KLÁŠTOR KATARÍNKA TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE XPLÓR eSHOP PRESKÚMAJ Love It Love It Love It Kláštor Katarínka Malé Karpaty Kláštor Katarínka Malé Karpaty 1/1 VHODNÉ PRE DETI VHODNÉ PRE SENIOROV SO PSOM JEDNODUCHÁ TURISTIKA KLÁŠTOR CELOROČNE ZRÚCANINA RUINA REGIÓN: MALÉ KARPATY a TRNAVA ► LOKALITA: NADMORSKÁ VÝŠKA: GPS: ► WEB: ► TEL: 48.55498, 17.53566 katarinka.sk 338 mnm - +421 24 329 4373 TOP V REGIÓNE XPLÓR TIP ► MAPA ► REGIÓN MALÉ KARPATY ► SK.02.00.18 KLÁŠTOR KATARÍNKA - starobylý Kostol a Kláštor sv. KLÁŠTOR KATARÍNKA 1/8 map texture GoogleEarth MAPA SLOVENSKO ► Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje? Mikuláša Trnava Schaubmarov mlyn Kláštor Katarínka 1/33 SPRIEVODCA Rozsiahly barokový kláštorný systém bol založený v roku 1618 a patril k najnavštevovanejším pútickým miestam Otrihomskej arcidiecézy. Počas stavovských povstaní bol niekoľkokrát poškodený avšak jeho definitívnu skazu urobila politika - dekrétom cisára Jozefa II. z roku 1786 bol kláštor zrušený a začal pustnúť. Dnes na tomto mieste môžete vidieť zachované kostolné ruiny s vežou a časť jedného z krídiel kláštora.

 • KLÁŠTOR PIARISTOV PRIEVIDZA

  PONITRIE - KLÁŠTOR PIARISTOV PRIEVIDZA TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE Kláštor piaristov Prievidza Kláštor piaristov Prievidza 1/1 VHODNÉ PRE DETI VHODNÉ PRE SENIOROV MESTSKÁ TURISTIKA SAKRÁLNA STAVBA KLÁŠTOR TOP v REGIÓNE XPLÓR TIP - barokový kláštorný komplex rádu piaristov patrí medzi jedinečné barokové stavby v strednej v Európe. V kláštore okrem školy sídli aj Hornonitrianske vlastivedné múzeum, ktoré nám umožňuje oboznámiť sa s históriou mesta Prievidza. POSLEDNÁ AKTUALIZÁCIA: 27. apríla 2021, 18:25:42 OTVÁRACIE DOBY Celoročne sprístupnený POPLATOK ZA VSTUP dobrovoľné Vstupné objavuj&spoznaj REGIÓN PONITRIE ► SPRIEVODCA Ako sa dá ku kláštoru dostať ? Necelých 200 m na východ od kláštora stojí farský kostol sv. V piaristickom kláštore bola v 18. storočí aj prvá lekáreň.

 • KLÁŠTOR FRANTIŠKÁNOV ROŽŇAVA

  GEMER - KLÁŠTOR FRANSTIŠKÁNOV ROŽŇAVA TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE Kláštor františkánov Rožňava Kláštor františkánov Rožňava 1/1 VHODNÉ PRE DETI VHODNÉ PRE SENIOROV MESTSKÁ TURISTIKA ROŽŇAVA KLÁŠTOR TOP v REGIÓNE XPLÓR TIP - komplex Kostola sv. Anny a priľahlého františkánskeho kláštora v Rožňave predstavuje jeden z najkrajších a najvýraznejších stavebných celkov historického jadra mesta. POSLEDNÁ AKTUALIZÁCIA: 29. apríla 2021, 16:55:49 OTVÁRACIE DOBY Verejnosti voľne neprístupný POPLATOK ZA VSTUP Verejnosti voľne neprístupný objavuj&spoznaj REGIÓN GEMER ► SPRIEVODCA Ako sa dá ku kláštoru františkánov dostať ? Čo všetko môžete v kostole, kláštore a ich okolí vidieť? Kláštor, z ktorého boli v 50-tych rokoch 20. storočia v rámci komunistického záťahu proti reholiam františkáni vyhnaní, však svojmu pôvodnému účelu už neslúži.

 • KLÁŠTOR PODOLÍNEC | Xplór #srdcomPoSlovensku

  SPIŠ - KLÁŠTOR PODOLÍNEC TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE Kláštor Podolínec Kláštor Podolínec 1/1 VHODNÉ PRE DETI VHODNÉ PRE SENIOROV MESTSKÁ TURISTIKA CELOROČNE KLÁŠTOR TOP v REGIÓNE XPLÓR TIP NÁRODNÁ KULT PAMIATKA BAROK HISTÓRIA PARK REGIÓN: SPIŠ a PIENINY ► LOKALITA: NADMORSKÁ VÝŠKA: GPS: ► WEB: ► TEL: map texture GoogleEarth MAPA SLOVENSKO ► ► MAPA ► REGIÓN SPIŠ a PIENINY ► SK.25.00.06 KLÁŠTOR PODOLÍNEC XPLÓR eSHOP PRESKÚMAJ 1/8 Love It Love It Love It 11x HISTORICKÉ i P 4x KULTÚRNE a TECHNICKÉ i P 2x PRÍRODNÉ i P 2x ŠPORTOVÉ i P Bratislavský hrad Slnečné jazerá senec Pieskovec Sandberg Bratislavský hrad 1/18 NAHLÁSENIE ÚDAJOV Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje?

 • KLÁŠTOR LELES | Xplór #srdcomPoSlovensku

  ZEMPLÍN - OPEVNENÝ KLÁŠTOR LELES TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE Kláštor Leles Kláštor Leles 1/1 VHODNÉ PRE DETI VHODNÉ PRE SENIOROV MESTSKÁ TURISTIKA CELOROČNE KLÁŠTOR TOP v REGIÓNE XPLÓR TIP - opevnený premonštrátsky kláštor tvoriaci sakrálny komplex z 12. storočia nachádzajúci sa na okraji obce Leles na juhovýchode Slovenska. Kláštor Leles sa nachádza v obci Leles, obci na juhovýchode Slovenska ležiacej asi 8 km od Kráľovského Chlmca. Kláštor má dve vstupné brány. K prvej bráne sa môžete dostať z Blatnej ulice prechádzajúcej obcou, z ktorej odbočíte na úzku cestičku Pod kláštorom. Okolo nej sa vo štvorici sa pohybovali rehoľníci, ktorí v kláštore žili a modlili sa.

 • MÚZEUM ČERVENÝ KLÁŠTOR | Xplór #srdcomPoSlovensku

  Nachádza pri rieke Dunajec a oproti kláštoru sa vypínajú Tri koruny. Mnísi, ktorí žili v kláštore dodržiavali veľmi prísny režim. V kláštore sa pôvodne nachádzalo päť studní, momentálne tam nájdete len dve. Zaujímavosťou kartuzianov bolo, že v kláštore bolo 12 pustovníkov a 1 prior (symbolika Krista a 12 apoštolov). Legenda hovorí o mníchovi, ktorý žil v kláštore a bol fascinovaný vesmírom.

 • STARÝ KLÁŠTOR PIEŠŤANY | Xplór #srdcomPoSlovensku

  POVAŽIE - STARÝ KLÁŠTOR PIEŠŤANY TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE Starý kláštor Piešťany Považie Starý kláštor Piešťany Považie 1/1 VHODNÉ PRE DETI VHODNÉ PRE SENIOROV MESTSKÁ TURISTIKA KLÁŠTOR TOP v REGIÓNE XPLÓR TIP – pamiatka z čias stredoveku, ukrytá medzi rodinnými domčekmi. Krátka história Aj keď sa budova nazýva kláštorom, slúžil ako kostol. Vzácne architektonické časti kláštore, ktoré sa podarilo zachrániť, sú umiestnené v Budapešti. Legenda O Starom kláštore sa hovorilo aj o templároch, ale sú to len príbehy, pretože v čase výstavby kostola rád už bol zrušený. Povesť hovorí, že studňa, ktorá sa nachádza oproti kláštoru, je čarovná a liečivá.

 • FRANTIŠKÁNSKY KLÁŠTOR MALACKY | Xplór #srdcomPoSlovensku

  ZÁHORIE - FRANTIŠKÁNSKY KLÁŠTOR MALACKY TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE Františkánsky kláštor Malacky Záhorie Františkánsky kláštor Malacky Záhorie 1/1 VHODNÉ PRE DETI NÁRODNÁ KULT PAMIATKA MESTSKÁ TURISTIKA SAKRÁLNA STAVBA KLÁŠTOR TOP v REGIÓNE XPLÓR TIP úto očarujúcu sakrálnu pamiatku nájdete v Malackách. Štefánika Plavby po rieke Morava Rotunda svätého Juraja Skalica 1/27 SPRIEVODCA Ako sa ku kláštoru dostanete? Kostol je s kláštorom spojený chodbami a chórom. Kláštor mal vlastnú školu. Takisto ako chrám, aj kláštor je zasvätený Nepoškvrnenému Počatiu Panny Márie.

 • FRANTIŠKÁNSKY KLÁŠTOR HLOHOVEC | Xplór #srdcomPoSlovensku

  Dodnes pôsobia v kláštore františkáni spolu s Vlastivedným múzeom. Parkovanie je bezproblémové, hneď pred kláštorom. Zlé časy pre kláštor Kláštoru nebolo dopriate dlho sa vynímať vo svojej kráse. Práve v tomto kláštore pôsobila ako jedna z prvých kníhtlačiarní na Slovensku. Poklady ukryté v kláštore V kláštore sa nachádzala aj kláštorná knižnica zo 16.storočia plná inkunábulov – kníh.

 • KOSTOL A KLÁŠTOR FRANTIŠKÁNOV NOVÉ ZÁMKY

  PONITRIE - KOSTOL A KLÁŠTOR FRANTIŠKÁNOV NOVÉ ZÁMKY TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE Kostol a Kláštor Františkánov Nové Zámky Ponitrie Kostol a Kláštor Františkánov Nové Zámky Ponitrie 1/1 VHODNÉ PRE DETI VHODNÉ PRE SENIOROV MESTSKÁ TURISTIKA CELOROČNE KOSTOL TOP v REGIÓNE XPLÓR TIP NÁRODNÁ KULT PAMIATKA KLÁŠTOR NÁMESTIE REGIÓN: PONITRIE a POŽITAVIE ► LOKALITA: NADMORSKÁ VÝŠKA: GPS: ► WEB: ► TEL: 47.987171, 18.162547 frantiskani.sk/noveZamky 122 mnm - +421 948 223 036 ► MAPA ► REGIÓN PONITRIE a POŽITAVIE ► SK.08.08.02 KOSTOL A KLÁŠTOR FRANTIŠKÁNOV NOVÉ ZÁMKY 1/8 XPLÓR eSHOP PRESKÚMAJ map texture GoogleEarth MAPA SLOVENSKO ► Love It Love It Love It 11x HISTORICKÉ i P 4x KULTÚRNE a TECHNICKÉ i P 2x PRÍRODNÉ i P 2x ŠPORTOVÉ i P Bratislavský hrad Slnečné jazerá senec Pieskovec Sandberg Bratislavský hrad 1/18 NAHLÁSENIE ÚDAJOV Našiel si chybu, prípadne neakt