Search Results

Bylo nalezeno 295 výsledků pro „KOSTOL“

 • DREVENÝ KOSTOL SVÄTÝ KRÍŽ

  Kostol má kapacitu šesť tisíc osôb. Treba sledovať odbočku mierne doprava a pokračovať po tejto cestičke až ku kostolu. Blízko pri kostole sa nachádza menšie parkovisko kde viete nechať auto. Ak bude šofér autobusu ochotný možno Vám zastaví priamo pri odbočke ku kostolu. O kostole Evanjelický drevený artikulárny kostol postavil tesársky majster Jozef Lang bez akýchkoľvek projektov, pretože nevedel čítať ani písať.

 • KOSTOL VŠETKÝCH SVÄTÝCH OČOVÁ

  Kostol ukrýva skvost priamo z rúk Majstra Pavla z Levoče. Parkovanie je možné pod kopčekom, odtiaľ vedie cestička priamo ku kostolu. Kostol slúžil svojim občanom. Počas druhej svetovej vojny bol kostol poškodený. V kostole, na jeho severnej strane sa nachádza náhrobný kameň Jána Arnauta.

 • DREVENÝ KOSTOL V HRONSEKU

  POHRONIE - DREVENÝ KOSTOL V HRONSEKU TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE Drevený kostol v Hronseku Pohronie Drevený kostol v Hronseku Pohronie 1/1 VHODNÉ PRE DETI VHODNÉ PRE SENIOROV VIDIEK SAKRÁLNA STAVBA KOSTOL TOP na SLOVENSKU XPLÓR TIP - patrí medzi evanjelické artikulárne kostoly. Tento postavili na základe uznesenia Šopronského snemu, ktorý vydal cisár Leopold II., podľa ktorého mohli evanjelici postaviť len dva kostoly v každej stolici. Čo môžete vidieť v kostole? V kostole je umiestnený barokový oltár, ktorý je vyplnený šiestimi olejomaľbami christologického cyklu, obrazy sa vymieňajú podľa aktuálnej liturgie. V kostole je dobrá akustika, preto sa tu každoročne konajú koncerty pre verejnosť.

 • KOSTOL SVÄTÉHO ONDREJA RUŽOMBEROK

  Nájdete na nej Kostol sv. KOSTOL SVÄTÉHO ONDREJA RUŽOMBEROK map texture GoogleEarth MAPA SLOVENSKO ► ► MAPA ► REGIÓN LIPTOV ► SK.17.02.05 KOSTOL SVÄTÉHO ONDREJA RUŽOMBEROK LIPTOV - KOSTOL SVÄTÉHO ONDREJA RUŽOMBEROK TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE 1/8 NAHLÁSENIE ÚDAJOV Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje? Čo všetko môžete v kostole a okolí vidieť ? Kostol bol pôvodne ranogotický, neskôr bol renesančne a barokovo upravený. Pôvodný rane gotický kostol vznikol na prelome 13. a 14. storočia.

 • KOSTOL KLARISIEK | Xplór #srdcomPoSlovensku

  BRATISLAVA - KOSTOL KLARISIEK TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE Kostol Klarisiek Kostol Klarisiek 1/1 VHODNÉ PRE DETI VHODNÉ PRE SENIOROV MESTSKÁ TURISTIKA BRATISLAVA KOSTOL TOP v REGIÓNE XPLÓR TIP - gotický komplex kostola a kláštora klarisiek zo začiatku 14. storočia je jednou z dominánt bratislavského Starého mesta. NAHLÁSENIE ÚDAJOV POSLEDNÁ AKTUALIZÁCIA: 27. apríla 2021, 16:44:43 Bratislavský hrad Slnečné jazerá senec Pieskovec Sandberg Bratislavský hrad 1/18 SPRIEVODCA Ako sa dá ku kostolu dostať ? Kostol sa nachádza v historickej časti Bratislavy na Farskej ulici. Čo všetko môžete v kostole a okolí vidieť ? Kostol sa potom stal sídlom právnickej akadémie a neskôr gymnázia.

 • KOSTOL SVÄTEJ ALŽBETY ZVOLEN

  POHRONIE - KOSTOL SVÄTEJ ALŽBETY ZVOLEN TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE Kostol svätej Alžbety Zvolen Pohronie Kostol svätej Alžbety Zvolen Pohronie 1/1 VHODNÉ PRE DETI VHODNÉ PRE SENIOROV MESTSKÁ TURISTIKA SAKRÁLNA STAVBA KOSTOL TOP na SLOVENSKU XPLÓR TIP - prekrásny gotický Kostol, jedna z dominánt Zvolena, je najstarším sakrálnym objektom v meste a je pýchou najväčšieho námestia na Slovensku. Rímskokatolícky kostol sv. Kostol sv. Čo všetko môžete v kostole a okolí vidieť ? Kostol sv.

 • KALVÍNSKY KOSTOL PLEŠIVEC

  GEMER - KALVÍNSKY KOSTOL PLEŠIVEC TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE Kalvínsky kostol Plešivec Kalvínsky kostol Plešivec 1/1 VHODNÉ PRE DETI VHODNÉ PRE SENIOROV MESTSKÁ TURISTIKA SAKRÁLNA STAVBA KOSTOL TOP v REGIÓNE XPLÓR TIP - kostol spolu s vedľa stojacou barokovo klasicistickou zvonicou je dominantou obce, nachádza sa v jej centre, uprostred námestia. POSLEDNÁ AKTUALIZÁCIA: 29. apríla 2021, 17:00:43 OTVÁRACIE DOBY Celoročne prístupný POPLATOK ZA VSTUP Dobrovoľné objavuj&spoznaj REGIÓN GEMER ► SPRIEVODCA Ako sa dá ku kostolu dostať ? Kostol stojí uprostred obce pri Štítnickej ulici. Parkovisko je hneď pri kostole. Čo všetko môžete v kostole a okolí vidieť ?

 • GOTICKÝ KOSTOL ŠTÍTNIK

  Evanjelický kostol v Štítniku je jedným z nich, je to kostol s najstarším organom na Slovensku. POSLEDNÁ AKTUALIZÁCIA: 29. apríla 2021, 16:55:16 OTVÁRACIE DOBY Rezervácia prehliadky vopred POPLATOK ZA VSTUP Dobrovoľné objavuj&spoznaj REGIÓN GEMER ► SPRIEVODCA Ako sa dá ku kostolu dostať ? Čo všetko môžete v kostole a okolí vidieť ? Kostol pôvodne katolícky, zasvätený Panne Márii, slúžil od polovice 16. storočia ako evanjelický kostol. Najväčším zásahom do stavby bola stavba mohutnej veže, postavenej na západnej strane kostola.

 • ROMÁNSKY KOSTOL KALINČIAKOVO LEVICE

  Kostol patrí Reformovanej kresťanskej cirkvi na Slovensku. POSLEDNÁ AKTUALIZÁCIA: 27. apríla 2021, 18:44:04 OTVÁRACIE DOBY Celoročne nesprístupnené POPLATOK ZA VSTUP na objednávku Vstup objavuj&spoznaj REGIÓN POHRONIE ► SPRIEVODCA Ako sa dá ku kostolu dostať ? Čo všetko môžete v kostole a okolí vidieť ? Kostol prešiel viacerými rekonštrukciami i opravami. V 19. storočí postihol kostol požiar.

 • kostol-svateho-martina-trstena

  Kostol bol ukončený zvýšenou barokovou cibuľovitou vežou. Kostol svätého Martina sa nachádza v centre mesta Trstená. Pôvodný gotický kostol bol zasvätený Panne Márii, ale v roku 1560 sa názov kostola zmenil na kostol Sv. V roku 1908 bol kostol ozdobený freskami maliara Blaškoviča - Bátoriho. Veža Samotná veža bola ku kostolu pristavaná v 17. storočí a nemala vždy takú podobu aká je v súčasnosti.

 • GOTICKÝ KOSTOL KRASKOVO

  GEMER - GOTICKÝ KOSTOL KRASKOVO TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE Gotický kostol Kraskovo Gotický kostol Kraskovo 1/1 VHODNÉ PRE DETI VHODNÉ PRE SENIOROV JEDNODUCHÁ TURISTIKA SAKRÁLNA STAVBA KOSTOL TOP v REGIÓNE XPLÓR TIP - starobylý ranogotický evanjelický kostol je významnou pamiatkou obce Kraskovo v okrese Rimavská Sobota. Ak prichádzate v smere z obce Rimavská Baňa v strede obce Kraskovo odbočíte doprava a približne za 500 metrov odbočíte zas doprava a za pár metrov už by ste mali kostol nájsť. História Ide o evanjelický jednoloďový kostol s románskymi prvkami z konca 13. storočia. Počas archeologického prieskumu v roku 1983 sa zistilo, že stavba terajšieho kostola stojí na mieste staršieho. Zvláštnosťou kostola je, že ukrýva v sebe vzácne gotické nástenné maľby pochádzajúce zo 14. storočia.

 • STREDOVEKÝ KOSTOL MALÉ TERIAKOVCE

  GEMER - STREDOVEKÝ KOSTOL MALÉ TERIAKOVCE TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE Stredoveký kostol Malé Teriakovce Stredoveký kostol Malé Teriakovce 1/1 VHODNÉ PRE DETI VHODNÉ PRE SENIOROV JEDNODUCHÁ TURISTIKA SAKRÁLNA STAVBA KOSTOL TOP v REGIÓNE XPLÓR TIP - dominanta obce i okolia, staručký gotický kostolík z prvej polovice 15. storočia, je viditeľný už zďaleka aj vďaka bielej fasáde. STREDOVEKÝ KOSTOLÍK V MALÝCH TERIAKOVCIACH NÁRODNÁ KULT PAMIATKA STREDOVEK CHRÁM PRÍRODA REGIÓN: GEMER ► LOKALITA: NADMORSKÁ VÝŠKA: GPS: ► WEB: ► TEL: 48.439523, 19.977397 regionmalohont.sk/stredovekyKostolMT 245 mnm - +421 908 989 220 map texture GoogleEarth MAPA SLOVENSKO ► ► MAPA ► REGIÓN GEMER ► SK.24.00.22 STREDOVEKÝ KOSTOL MALÉ TERIAKOVCE 1/8 XPLÓR eSHOP PRESKÚMAJ Love It Love It Love It 11x HISTORICKÉ i P 4x KULTÚRNE a TECHNICKÉ i P 2x PRÍRODNÉ i P 2x ŠPORTOVÉ i P Bratislavský hrad Slnečné jazerá senec Pieskovec Sandberg Bratislavský hrad 1/18 NAHLÁSENIE ÚDAJOV Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje? POSLEDNÁ AKTUALIZÁCIA: 29. apríla 2021, 17:01:06 OTVÁRACIE DOBY Celoročne prístupný POPLATOK ZA VSTUP Dobrovoľné objavuj&spoznaj REGIÓN GEMER ► SPRIEVODCA Kde kostol nájdete? Pokračujete a za ostrou zákrutou už budete vidieť kostol potom ešte raz odbočíte doprava a ste v cieli. Kostol v Malých Teriakovciach bol pôvodne postavený ako katolícky.

 • KOSTOL SVÄTÉHO FRANTIŠKA Z ASSISI KREMNICA

  POHRONIE - KOSTOL SVÄTÉHO FRANTIŠKA Z ASSISI KREMNICA TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE Kostol svätého Františka z Assisi Kremnica Pohronie Kostol svätého Františka z Assisi Kremnica Pohronie 1/1 VHODNÉ PRE DETI VHODNÉ PRE SENIOROV MESTSKÁ TURISTIKA SAKRÁLNA STAVBA KOSTOL TOP v REGIÓNE XPLÓR TIP - komplex Kostola sv. POSLEDNÁ AKTUALIZÁCIA: 27. apríla 2021, 18:37:10 OTVÁRACIE DOBY Celoročne sprístupnené POPLATOK ZA VSTUP dobrovoľné Vstupné objavuj&spoznaj REGIÓN POHRONIE ► SPRIEVODCA Ako sa dá ku kostolu dostať ? Čo všetko môžete v kostole a okolí vidieť ? Severne pri kostole sa nachádza Loretánska kaplnka. Od roku 2006 bol Kostol sv.

 • KOSTOL SVÄTÉHO EGÍDIA A ZVONICA POPRAD

  TATRY - KOSTOL SVÄTÉHO EGÍDIA A ZVONICA POPRAD TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE Kostol svätého Egídia a zvonica Kostol svätého Egídia a zvonica 1/1 VHODNÉ PRE DETI VHODNÉ PRE SENIOROV MESTSKÁ TURISTIKA SAKRÁLNA STAVBA KOSTOL TOP na SLOVENSKU XPLÓR TIP – navštívte historicky najcennejšiu pamiatku mesta Poprad. KOSTOL SV. Námestie, na ktorom stoja, je tiež ako kostol pomenované po sv. V roku 1592 bola ku kostolu pristavaná zvonica. A tak bol kostol v roku 1942 uzavretý.