Search Results

Pro „KREMNICA“ bylo nalezeno 73 položek

 • MINCOVŇA KREMNICA

  POHRONIE - MINCOVŇA KREMNICA TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA , NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE Mincovňa Kremnica Pohronie Mincovňa Kremnica Pohronie 1/1 VHODNÉ PRE DETI Zároveň Kremnici udelil výsady prevádzkovania mincovne. Tento stroj zaviedol v Kremnici v roku 1710 švéd Daniel Warou. Kremnica sa tak stala prvým miestom použitia balanciéra v strednej Európe.

 • NÁMESTIE V KREMNICI

  POHRONIE - NÁMESTIE V KREMNICI TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA , NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE Námestie v Kremnici Pohronie Námestie v Kremnici Pohronie 1/1 VHODNÉ PRE Mája, je ústredným mestským námestím mesta Kremnica. V Kremnici sa niekoľkokrát ročne koná podujatie s názvom Kremnický hradný organ. Kremnica zhorela do tla.

 • MESTSKÝ HRAD KREMNICA

  POHRONIE - MESTSKÝ HRAD KREMNICA TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA , NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE Mestský hrad Kremnica Pohronie Mestský hrad Kremnica Pohronie 1/1 VHODNÉ PRE DETI VHODNÉ PRE SENIOROV MESTSKÁ TURISTIKA HRAD TOP na SLOVENSKU XPLÓR TIP MESTSKÝ HRAD V KREMNICI Love It Love It Love It VIRTUÁLNA MINCA XPLÓR NFT #47/99 .47 SK.09.06.02 POHRONIE - MESTSKÝ HRAD KREMNICA Mestský hrad Basnká Bystrica 1/37 SPRIEVODCA Kremnica so svojím hradom a historickým centrom, mincovňou

 • KOSTOL SVÄTÉHO FRANTIŠKA Z ASSISI KREMNICA

  POHRONIE - KOSTOL SVÄTÉHO FRANTIŠKA Z ASSISI KREMNICA TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA GPS: ► WEB: ► TEL: 48.704475, 18.916431 kremnica.fara.sk 555 mnm KREMNICA + 421 45 674 2423 ► MAPA ► Františkáni prišli do Kremnice v roku 1649. Kostol začali stavať v roku 1653. Františka z Assisi menovaný a ustanovený ako farský kostol Farnosti Kremnica. hradu tvorí hlavné dominanty mesta Kremnica.

 • MESTSKÉ OPEVNENIE KREMNICA

  POHRONIE - MESTSKÉ OPEVNENIE KREMNICA TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE Mestské opevnenie Kremnica Pohronie Mestské opevnenie Kremnica - historické jadro mesta Kremnica ohraničuje mohutný 5 až 7 metrov vysoký kamenný múr. Mestský fortifikačný systém Kremnice sa zachoval takmer v pôvodnom stave. hradu tvorí hlavné dominanty mesta Kremnica.

 • ROZHĽADŇA KRAHULE

  Na Krahulský štít možno vystúpiť z Kremnice alebo z obce Krahule. Ponúka ako na dlani výhľad na Kremnicu. Mestské opevnenie Kremnica - historické jadro mesta Kremnica ohraničuje mohutný 5 až 7 metrov vysoký Mincovňa Kremnica - ktorá vznikla po udelení privilégií mestu Kremnica v roku 1328, je jedným z najstarších hradu tvorí hlavné dominanty mesta Kremnica.

 • FERRATA SKALKA

  Pár tipov pre turistov v okolí Mestské opevnenie Kremnica - historické jadro mesta Kremnica ohraničuje Mestský fortifikačný systém Kremnice sa zachoval takmer v pôvodnom stave. Mincovňa Kremnica - ktorá vznikla po udelení privilégií mestu Kremnica v roku 1328, je jedným z najstarších Františka z Assisi Kremnica - komplex Kostola sv. hradu tvorí hlavné dominanty mesta Kremnica.

 • STRED EURÓPY

  JEDNODUCHÁ TURISTIKA KOSTOL TOP na SLOVENSKU XPLÓR TIP GEOGRAFICKÝ STRED EURÓPY - nenápadná dedina Kremnické Dedinka ležiaca len niekoľko kilometrov za Kremnicou, pod tunajším kostolom ukrýva presný geografický spoznaj REGIÓN POHRONIE ► Mestský hrad Basnká Bystrica Zámok Zvolen Kostol svätého Františka z Assisi Kremnica Mestský hrad Basnká Bystrica 1/37 SPRIEVODCA Obec Kremnické Bane sa pýši starou baníckou históriou. Práve z tohto dôvodu i s podporou mesta Kremnica, si postavili spoločný kostol umiestnený tak, že z každej

 • REGIÓN TEKOV a POHRONIE | Xplór - #srdcomPoSK

  pohronie región: tekov a pohronie lokality: levice, nová baňa, žiar nHronom, zvolen banská bystrica, kremnica Významnými centrami cestovného ruchu Pohronia sú historické mestá Banská Bystrica, Nová Baňa, Zvolen a Kremnica V regióne sú aj ďalšie významné historické mestá, banícke a industriálne sídla Kremnické Bane, Žarnovica kostol sv. alžbety hrnčiarsky dom brehy banský tajch .žiar nHronom kaštieľ ► kostol povýšenia sv. kríža .kremnica kaštieľ hronsek ► vodný hrad hronsek ► badínsky prales ► badínsky vodopád malachovský vodopád kostol kremnické

 • MÚZEUM KARPATSKÝCH NEMCOV

  Múzeum organizuje rôzne výstavy ako Srdcom v srdci Európy, Kremnická kamenina, Architektúra Nemcov na domácej a remeselnej výroby, rôzne umelecké diela, sakrálne predmety a tlač., celé kolekcie kameniny z Kremnice

 • KAŠTIEĽ ŽELIEZOVCE

  spoznaj REGIÓN POHRONIE ► Mestský hrad Basnká Bystrica Zámok Zvolen Kostol svätého Františka z Assisi Kremnica

 • STAROHUTSKÝ VODOPÁD

  spoznaj REGIÓN POHRONIE ► Mestský hrad Basnká Bystrica Zámok Zvolen Kostol svätého Františka z Assisi Kremnica

 • ŠÁŠOVSKÝ HRAD

  spoznaj REGIÓN POHRONIE ► Mestský hrad Basnká Bystrica Zámok Zvolen Kostol svätého Františka z Assisi Kremnica

 • VODNÝ MLYN BOHUNICE

  spoznaj REGIÓN POHRONIE ► Mestský hrad Basnká Bystrica Zámok Zvolen Kostol svätého Františka z Assisi Kremnica