Search Results

Bylo nalezeno 32 výsledků pro „LEVOČA“

 • RENESANČNÁ RADNICA LEVOČA | Xplór #srdcomPoSlovensku

  SPIŠ - RENESANČNÁ RADNICA LEVOČA TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE Renesančná radnica Levoča Renesančná radnica Levoča 1/1 VHODNÉ PRE DETI VHODNÉ PRE SENIOROV MESTSKÁ TURISTIKA HISTORICKÁ BUDOVA RADNICA TOP v REGIÓNE XPLÓR TIP – nachádza sa uprostred námestia Majstra Pavla v mestskej pamiatkovej rezervácii. RENESANČNÁ RADNICA V LEVOČI NÁRODNÁ KULT PAMIATKA LEVOČA RENESANCIA PARK REGIÓN: SPIŠ a PIENINY ► LOKALITA: NADMORSKÁ VÝŠKA: GPS: ► WEB: ► TEL: map texture GoogleEarth MAPA SLOVENSKO ► ► MAPA ► REGIÓN SPIŠ a PIENINY ► SK.25.05.03 RENESANČNÁ RADNICA LEVOČA XPLÓR eSHOP PRESKÚMAJ 1/8 Love It Love It Love It 11x HISTORICKÉ i P 4x KULTÚRNE a TECHNICKÉ i P 2x PRÍRODNÉ i P 2x ŠPORTOVÉ i P Bratislavský hrad Slnečné jazerá senec Pieskovec Sandberg Bratislavský hrad 1/18 NAHLÁSENIE ÚDAJOV Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje? POSLEDNÁ AKTUALIZÁCIA: 29. apríla 2021, 15:49:54 OTVÁRACIE DOBY celoročne 09:00 - 17:00 POPLATOK ZA VSTUP 5,00 € 4,00 € 3,00 € 4,00 € Dospelí Študenti Deti 6r - 18r Seniori objavuj&spoznaj REGIÓN SPIŠ a PIENINY ► SPRIEVODCA Najzaujímavejšou a najviac navštevovanou budovou v Levoči je mestská radnica. Jakuba, kde sa nachádza nádherný oltár Majstra Pavla z Levoče.

 • MESTSKÉ OPEVNENIE LEVOČA | Xplór #srdcomPoSlovensku

  SPIŠ - MESTSKÉ OPEVNENIE LEVOČA TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE Mestské opevnenie Levoča Mestské opevnenie Levoča 1/1 VHODNÉ PRE DETI VHODNÉ PRE SENIOROV MESTSKÁ TURISTIKA HISTÓRIA OPEVNENIE TOP v REGIÓNE XPLÓR TIP – vzniklo v 13. storočí a celé hradby boli dokončené až o storočie neskôr. Takýchto miest nie je veľa, ktoré majú svoje historické jadro obkolesené hradbami ako Levoča. MESTSKÉ OPEVNENIE V LEVOČI NÁRODNÁ KULT PAMIATKA LEVOČA STREDOVEK HRADBY REGIÓN: SPIŠ a PIENINY ► LOKALITA: NADMORSKÁ VÝŠKA: GPS: ► WEB: ► TEL: map texture GoogleEarth MAPA SLOVENSKO ► ► MAPA ► REGIÓN SPIŠ a PIENINY ► SK.25.05.07 MESTSKÉ OPEVNENIE LEVOČA XPLÓR eSHOP PRESKÚMAJ 1/8 Love It Love It Love It 11x HISTORICKÉ i P 4x KULTÚRNE a TECHNICKÉ i P 2x PRÍRODNÉ i P 2x ŠPORTOVÉ i P Bratislavský hrad Slnečné jazerá senec Pieskovec Sandberg Bratislavský hrad 1/18 NAHLÁSENIE ÚDAJOV Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje? V Levoči sa zachovalo približne 80% hradieb, to je približne 2 kilometre a chýba 500 metrov pri kasárňach, kde boli hradby zrúcané. Mesto Levoča má najviac zachovalý hradbový systém v rámci Slovenska.

 • MARIÁNSKA HORA LEVOČA | Xplór #srdcomPoSlovensku

  SPIŠ - MARIÁNSKA HORA LEVOČA TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE Mariánska hora Levoča Mariánska hora Levoča 1/1 VHODNÉ PRE DETI VHODNÉ PRE SENIOROV MESTSKÁ TURISTIKA SAKRÁLNA STAVBA KOSTOL TOP v REGIÓNE XPLÓR TIP – je dominantou Levoče a týči sa nad ňou vo výške 781 m a je to najstaršie a najvýznamnejšie pútnické miesto na Slovensku. MARIÁNSKA HORA – BAZILIKA NAVŠTÍVENIA PANNY MÁRIE NÁRODNÁ KULT PAMIATKA LEVOČA GOTIKA CHRÁM REGIÓN: SPIŠ a PIENINY ► LOKALITA: NADMORSKÁ VÝŠKA: GPS: ► WEB: ► TEL: map texture GoogleEarth MAPA SLOVENSKO ► ► MAPA ► REGIÓN SPIŠ a PIENINY ► SK.25.05.05 MARIÁNSKA HORA LEVOČA XPLÓR eSHOP PRESKÚMAJ 1/8 Love It Love It Love It 11x HISTORICKÉ i P 4x KULTÚRNE a TECHNICKÉ i P 2x PRÍRODNÉ i P 2x ŠPORTOVÉ i P Bratislavský hrad Slnečné jazerá senec Pieskovec Sandberg Bratislavský hrad 1/18 NAHLÁSENIE ÚDAJOV Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje? Najznámejšie pútnické miesto Slovenska sa nachádza len kúsok od mesta Levoča. Počas hlavnej púte odporúčame zaparkovať auto na parkovisku priamo v meste Levoča a vydať sa na púť na Mariánsku horu.

 • BIO KÚPALISKO LEVOČA | Xplór #srdcomPoSlovensku

  SPIŠ - BIO KÚPALISKO LEVOČA TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE BIO kúpalisko Levočská dolina BIO kúpalisko Levočská dolina 1/1 VHODNÉ PRE DETI VHODNÉ PRE SENIOROV JEDNODUCHÁ TURISTIKA SO PSOM KÚPALISKO TOP v REGIÓNE XPLÓR TIP – ide o jediné kúpalisko svojho druhu na Spiši. BIO KÚPALISKO LEVOČSKÁ DOLINA PRÍRODNÁ REZERVÁCIA LEVOČA KÚPANIE VODNÁ PLOCHA REGIÓN: SPIŠ a PIENINY ► LOKALITA: NADMORSKÁ VÝŠKA: GPS: ► WEB: ► TEL: map texture GoogleEarth MAPA SLOVENSKO ► ► MAPA ► REGIÓN SPIŠ a PIENINY ► SK.25.05.10 BIO KÚPALISKO LEVOČA XPLÓR eSHOP PRESKÚMAJ 1/8 Love It Love It Love It 11x HISTORICKÉ i P 4x KULTÚRNE a TECHNICKÉ i P 2x PRÍRODNÉ i P 2x ŠPORTOVÉ i P Bratislavský hrad Slnečné jazerá senec Pieskovec Sandberg Bratislavský hrad 1/18 NAHLÁSENIE ÚDAJOV Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje? POSLEDNÁ AKTUALIZÁCIA: 29. apríla 2021, 11:04:17 OTVÁRACIE DOBY Celoročne 09:00 - 18:00 POPLATOK ZA VSTUP 4,00 € 3,00 € zadarmo zadarmo Dospelí Deti 3r - 12 r Deti do 3r Seniori objavuj&spoznaj REGIÓN SPIŠ a PIENINY ► SPRIEVODCA Biokúpalisko sa nachádza v rekreačnej oblasti Levočská dolina, približne 7 km od centra mesta Levoča. V okolí Levoče sa nachádza veľké množstvo cyklotrás tak prečo po náročnej cyklotúre si neoddýchnuť v peknom biokúpalisku.

 • CHRÁM SVÄTÉHO JAKUBA LEVOČA | Xplór #srdcomPoSlovensku

  SPIŠ - CHRÁM SVÄTÉHO JAKUBA LEVOČA TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE Chrám svätého Jakuba Levoča Chrám svätého Jakuba Levoča 1/1 VHODNÉ PRE DETI VHODNÉ PRE SENIOROV MESTSKÁ TURISTIKA TIP PRE ZLÉ POČASIE KOSTOL TOP v REGIÓNE XPLÓR TIP – je to živý chrám, nádherné gotické dielo, v ktorom sa snúbi spojenie architektúry, sochárstva a maliarstva. Nachádza sa v ňom nádherný hlavný oltár Majstra Pavla z Levoče. BAZILIKA SVÄTĚHO JAKUBA NÁRODNÁ KULT PAMIATKA LEVOČA GOTIKA CHRÁM REGIÓN: SPIŠ a PIENINY ► LOKALITA: NADMORSKÁ VÝŠKA: GPS: ► WEB: ► TEL: map texture GoogleEarth MAPA SLOVENSKO ► ► MAPA ► REGIÓN SPIŠ a PIENINY ► SK.25.05.04 CHRÁM SVÄTÉHO JAKUBA LEVOČA XPLÓR eSHOP PRESKÚMAJ 1/8 Love It Love It Love It 11x HISTORICKÉ i P 4x KULTÚRNE a TECHNICKÉ i P 2x PRÍRODNÉ i P 2x ŠPORTOVÉ i P Bratislavský hrad Slnečné jazerá senec Pieskovec Sandberg Bratislavský hrad 1/18 NAHLÁSENIE ÚDAJOV Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje? Spolu so známkou vyšla aj obálka prvého dňa s pečiatkou FDC s dátumom 23. október 2017 a domicilom mesta Levoča.

 • GOTICKÝ OLTÁR MAJTRA PAVLA LEVOČA | Xplór #srdcomPoSlovensku

  SPIŠ - GOTICKÝ OLTÁR MAJSTRA PAVLA LEVOČA TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE Gotický oltár Majstra Pavla Gotický oltár Majstra Pavla 1/1 VHODNÉ PRE DETI VHODNÉ PRE SENIOROV MESTSKÁ TURISTIKA TIP PRE ZLÉ POČASIE OLTÁR TOP na SLOVENSKU XPLÓR TIP – je nádherné gotické dielo, v ktorom sa snúbi spojenie architektúry, sochárstva a maliarstva. Jakubovi v Levoči. GOTICKÝ OLTÁR MAJSTRA PAVLA Z LEVOČE NÁRODNÁ KULT PAMIATKA LEVOČA GOTIKA CHRÁM REGIÓN: SPIŠ a PIENINY ► LOKALITA: NADMORSKÁ VÝŠKA: GPS: ► WEB: ► TEL: map texture GoogleEarth MAPA SLOVENSKO ► ► MAPA ► REGIÓN SPIŠ a PIENINY ► SK.25.05.02 GOTICKÝ OLTÁR MAJTRA PAVLA LEVOČA XPLÓR eSHOP PRESKÚMAJ 1/8 Love It Love It Love It 11x HISTORICKÉ i P 4x KULTÚRNE a TECHNICKÉ i P 2x PRÍRODNÉ i P 2x ŠPORTOVÉ i P Bratislavský hrad Slnečné jazerá senec Pieskovec Sandberg Bratislavský hrad 1/18 NAHLÁSENIE ÚDAJOV Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje? Spolu so známkou vyšla aj obálka prvého dňa s pečiatkou FDC s dátumom 23. október 2017 a domicilom mesta Levoča. Najstarší zachovaný opis oltára sa nachádza v „Kronika farnosti slobodného kráľovského mesta Levoče“ z roku 1713.

 • EVANJELICKÝ KOSTOL SPIŠSKÁ NOVÁ VES | Xplór #srdcomPoSlovensku

  Južný gotický portál je vyzdobený s plastikami Majstra Pavla z Levoče. Pamiatka UNESCO - Spišský hrad - - rímskokatolícka katedrála v Spišskej Kapitule, miestnej časti mesta Spišské Podhradie v okrese Levoča. Pamiatka UNESCO - Spišská Kapitula - Katedrála svätého Martina Levoča je mesto na severovýchodnom Slovensku, ležiace v Prešovskom kraji. Pamiatka UNESCO – Levoča - V meste je zachované množstvo kultúrno-historických pamiatok.

 • KOSTOL NANEBOVZATIA PANNY MÁRIE SPIŠSK NOVÁ VES | Xplór #srdcomPoSlovensku

  Jána, patrí medzi najvýznamnejšie diela Majstra Pavla z Levoče . V svätyni nad sakristiou visí obraz znázorňujúci umučeného Krista a Bolestnú Pannu Máriu a je dielom Majstra Mikuláša z Levoče. Kalich od Jána Kolbenhayera z Levoče, je 25 cm vysoký z pozláteného striebra.

 • SKALNÝ HRÍB MARKUŠOVCE | Xplór #srdcomPoSlovensku

  Levoča je zapísaná na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. V jeho interiéri sa nachádza najvyšší neskorogotický drevený oltár na svete, vyrobený v dielni slávneho Majstra Pavla z Levoče. Levoča PRE DENNÉ TIPY NA VÝLETY SLEDUJ NAŠE Facebook stránky a @xplor.sk @srdcomPoSlovensku Facebook skupinu @srdcomPoSlovensku Instagram účet a @xplor.App @srdcomPoSlovensku Pinterest nástenku Xplór

 • KAŠTIEĽ HODKOVCE | Xplór #srdcomPoSlovensku

  Levoča je zapísaná na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. V jeho interiéri sa nachádza najvyšší neskorogotický drevený oltár na svete, vyrobený v dielni slávneho Majstra Pavla z Levoče. Levoča PRE DENNÉ TIPY NA VÝLETY SLEDUJ NAŠE Facebook stránky a @xplor.sk @srdcomPoSlovensku Facebook skupinu @srdcomPoSlovensku Instagram účet a @xplor.App @srdcomPoSlovensku Pinterest nástenku Xplór

 • REGIÓN SPIŠ a PIENINY | Xplór - #srdcomPoSK

  Spišský Hrad Spišské Podhradie Spišská Kapitula kostolík Žehre Levoča Kežmarok Spišská Kapitula Gelnica Spišská Nová Ves Poprad Stará Ľubovňa Podolínec Spišská Belá Červený Kláštor – Smerdžonka hrad Ľubovňa Červený Kláštor Nestville Park Spiš je neobvykle bohatou klenotnicou umelecko-historických pamiatok. s okolím (najväčší hradný stredoveký komplex v strednej Európe, , cirkevné mestečko , gotický v ) je zaradený do Zoznamu svetového prírodného a kultúrneho dedičstva UNESCO. NOVÁ VES SPIŠSKÁ BELÁ, LEVOČA, GELNICA, PIENINY www.tatrySpisPieniny.sk/ ► www.vRaji.sk/ ► www.severovychod.sk/ ► POČASIE REGIÓN SPIŠ a PIENINY map texture GoogleEarth MAPA SLOVENSKO ►

 • GOTICKÁ RADNICA SPIŠSKĚ VLACHY | Xplór #srdcomPoSlovensku

  Katedrála svätého Martina - rímskokatolícka katedrála v Spišskej Kapitule, miestnej časti mesta Spišské Podhradie v okrese Levoča. Pamiatka UNESCO - Spišská Kapitula - Levoča je mesto na severovýchodnom Slovensku, ležiace v Prešovskom kraji. Pamiatka UNESCO – Levoča - kostol sv.

 • KAŠTIEĽ A PARK SPIŠSKÝ HRHOV | Xplór #srdcomPoSlovensku

  Spišský Hrhov je obec na Slovensku v okrese Levoča, na ceste medzi samotným mestom Levoča a Spišským Podhradím.

 • KAŠTIEĽ OKOLIČNÉ

  Bol zariadený oltármi z dielne Majstra Pavla z Levoče. Barbory a Kataríny, diela majstra Pavla z Levoče z čias okolo 1500, ako aj obraz Panny Márie zo začiatku 16. storočia.