Search Results

Pro „MESTSK��“ bylo nalezeno 426 výsledků.

 • MESTSKÝ HRAD KREMNICA

  POHRONIE - MESTSKÝ HRAD KREMNICA TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA , NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE Mestský hrad Kremnica Pohronie Mestský hrad Kremnica Pohronie 1/1 VHODNÉ PRE DETI VHODNÉ PRE SENIOROV MESTSKÁ TURISTIKA HRAD TOP na SLOVENSKU XPLÓR TIP MESTSKÝ HRAD V KREMNICI - pôvabný mestský hrad nachádzajúci sa v zlatom banskom meste. Mestský hrad patrí medzi najzachovalejšie príklady dvojitého opevnenia v strednej Európe.

 • MESTSKÁ VEŽA BREZNO

  HOREHRONIE - MESTSKÁ VEŽA BREZNO TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA Breznianska mestská veža je dnes už iba zvonicou. It NÁMESTIE MESTSKÁ TURISTIKA VHODNÉ PRE SENIOROV VHODNÉ PRE DETI Mestská veža Brezno Mestská veža Brezno Klasicistická mestská veža z roku 1830 sa nachádza na Námestí gen. M. R. Mestská veža stojí na južnej strane námestia, na ktorom môžete aj zaparkovať.

 • MESTSKÉ OPEVNENIE KREMNICA

  POHRONIE - MESTSKÉ OPEVNENIE KREMNICA TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE Mestské opevnenie Kremnica Pohronie Mestské opevnenie Kremnica Ide o opevnenie ktoré je prepojené s opevnením mestského hradu. Mestský fortifikačný systém Kremnice sa zachoval takmer v pôvodnom stave. sa napája mestské opevnenie.

 • MESTSKÁ RADNICA BARDEJOV | Xplór #srdcomPoSlovensku

  ŠARIŠ - MESTSKÁ RADNICA BARDEJOV TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA , NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE Mestská Radnica Bardejov Mestská Radnica Bardejov 1/1 VHODNÉ PRE DETI VHODNÉ PRE SENIOROV MESTSKÁ TURISTIKA TIP PRE ZLÉ POČASIE RADNICA TOP na SLOVENSKU XPLÓR TIP MESTSKÁ RADNICA V BARDEJOVE - ŠARIŠSKÉ MÚZEUM je goticko-renesančná mestská radnica, a je jednou z najdôležitejších Mikuláša Prešov Drevený kostolík Uličské Krivé Mestská radnica Bardejov 1/44 SPRIEVODCA Mestskú radnicu

 • MESTSKÁ VEŽA TRNAVA | Xplór #srdcomPoSlovensku

  MALÉ KARPATY - MESTSKÁ VEŽA TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA , NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE Love It Love It Love It Mestská veža Trnava Malé Karpaty Mestská veža Trnava Malé Karpaty 1/1 VHODNÉ PRE DETI VHODNÉ PRE SENIOROV MESTSKÁ TURISTIKA JEDNODUCHÁ TURISTIKA NÁMESTIE NÁRODNÁ KULT PAMIATKA MESTSKÁ VEŽA TRNAVA VÝHĽAD REGIÓN: ► MALÉ KARPATY a TRNAVA LOKALITA: NADMORSKÁ VEŽA TRNAVA MESTSKÁ VEŽA – pokiaľ sa radi pozeráte na svet z vtáčej perspektívy, renesančná mestská

 • MESTSKÝ HRAD BANSKÁ BYSTRICA

  POHRONIE - MESTSKÝ HRAD BANSKÁ BYSTRICA TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY , HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE Mestský hrad Banská Bystrica Pohronie Mestský hrad Banská Bystrica 1/37 SPRIEVODCA Hradby mestského hradu pochádzajú z 12. - 13. storočia. Areál mestského hradu sa dnes skladá z kostolov Panny Márie a sv. História Mestský hrad bol postavený v priebehu 14.-15. storočia.

 • MESTSKÁ RADNICA ŽILINA | Xplór #srdcomPoSlovensku

  POVAŽIE - MESTSKÁ RADNICA ŽILINA TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA , NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE Mestská radnica Žilina Považie Mestská radnica Žilina Považie 1/1 VHODNÉ PRE DETI VHODNÉ PRE SENIOROV MESTSKÁ TURISTIKA RADNICA TOP na SLOVENSKU XPLÓR TIP MESTSKÁ RADNICA ŽILINA Prízemie radnice sa využíva ako sobášna sieň, na poschodí je umiestnená zasadacia miestnosť mestského Žilinská mestská kniha je najstaršia a najvýznamnejšia jazyková a právna pamiatka Slovenska.

 • MESTSKÁ BRÁNA MODRA | Xplór #srdcomPoSlovensku

  MALÉ KARPATY - MESTSKÁ BRÁNA MODRA TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA , NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE Love It Love It Love It Mestská brána Modra Malé Karpaty Mestská brána Modra Malé Karpaty 1/1 VHODNÉ PRE DETI VHODNÉ PRE SENIOROV MESTSKÁ TURISTIKA JEDNODUCHÁ TURISTIKA MESTSKÁ Zachovaná mestská brána bola postavená na obranu a ochranu mesta ako súčasť mestského opevnenia. Na všetko dohliadal mestský kapitán.

 • MESTSKÁ BRÁNA TRENČÍN | Xplór #srdcomPoSlovensku

  , NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE Mestská brána Trenčín Považie Mestská brána Trenčín Považie 1/1 VHODNÉ PRE DETI VHODNÉ PRE SENIOROV MESTSKÁ TURISTIKA TRENČÍN TOP v REGIÓNE XPLÓR TIP MESTSKÁ BRÁNA TRENČÍN - dolná brána, tiež aj Turecká brána, dnes nazývaná aj Mestská veža, bola postavená ako súčasť mestského MESTSKÁ BRÁNA MESTSKÁ VEŽA REGIÓN: ► POVAŽIE LOKALITA: NADMORSKÁ VÝŠKA: GPS: ► WEB: ► TEL: 48.894312, Mestská veža, ktorá bola súčasťou dnes už zbúraného mestského opevnenia, stojí v historickom centre mesta

 • MESTSKÉ OPEVNENIE TRNAVA | Xplór #srdcomPoSlovensku

  MALÉ KARPATY - MESTSKÉ OPEVNENIE TRNAVA TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY , HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE Love It Love It Love It Mestské opevnenie Trnava Malé Karpaty Mestské opevnenie Trnava Malé Karpaty 1/1 VHODNÉ PRE DETI VHODNÉ PRE SENIOROV MESTSKÁ TURISTIKA JEDNODUCHÁ OPEVNENIE TRNAVA MESTSKÉ OPEVNENIE – trnavské mestské hradby patria k najrozsiahlejším tehlovým opevneniam Veľkému náporu čelili mestské hradby aj v roku 1506, kedy ich obsadilo vojsko Maximiliána Habsburského

 • MESTSKÉ MÚZEUM V BAŠTE SABINOV | Xplór #srdcomPoSlovensku

  ŠARIŠ - MESTSKÉ MÚZEUM V BAŠTE SABINOV TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE Mestské múzeum v Bašte Mestské múzeum v Bašte 1/1 VHODNÉ PRE DETI VHODNÉ PRE SENIOROV MESTSKÁ TURISTIKA TIP PRE ZLÉ POČASIE MÚZEUM TOP v REGIÓNE XPLÓR TIP HISTÓRIA OTVÁRACIE DOBY Na základe podujatí POPLATOK ZA VSTUP Na základe podujatí objavuj&spoznaj REGIÓN ŠARIŠ ► Mestská Mikuláša Prešov Drevený kostolík Uličské Krivé Mestská radnica Bardejov 1/44 PRE DENNÉ TIPY NA VÝLETY

 • MESTSKÉ OPEVNENIE LEVOČA | Xplór #srdcomPoSlovensku

  SPIŠ - MESTSKÉ OPEVNENIE LEVOČA TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA , NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE Mestské opevnenie Levoča Mestské opevnenie Levoča 1/1 VHODNÉ PRE DETI VHODNÉ PRE SENIOROV MESTSKÁ TURISTIKA HISTÓRIA OPEVNENIE TOP v REGIÓNE XPLÓR TIP MESTSKÉ OPEVNENIE V LEVOČI OPEVNENIE LEVOČA Love It Love It Love It VIRTUÁLNA MINCA XPLÓR NFT #47/99 .47 SK.19.05.07 SPIŠ - MESTSKÉ Za múrmi mesta Levoča sa nachádzali naozajstné poklady napríklad mestská radnica, kostol sv.

 • MESTSKÁ RADNICA KOMÁRNO | Xplór #srdcomPoSlovensku

  PODUNAJSKO - MESTSKÁ RADNICA KOMÁRNO TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA , NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE Mestská radnica Komárno Podunajsko Mestská radnica Komárno Podunajsko 1 /1 VHODNÉ PRE DETI VHODNÉ PRE SENIOROV MESTSKÁ TURISTIKA HIST BUDOVA RADNICA TOP v REGIÓNE XPLÓR TIP Historická radnica v Komárne je dnes sídlom Mestského úradu. Budova aj v súčasnosti slúži ako sídlo mestského úradu.

 • MESTSKÁ RADNICA SPIŠSKÁ NOVÁ VES | Xplór #srdcomPoSlovensku

  SPIŠ - MESTSKÁ RADNICA SPIŠSKÁ NOVÁ VES TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY , HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE Mestská radnica Spišská Nová Ves Mestská radnica Spišská Nová Ves 1/1 VHODNÉ PRE DETI VHODNÉ PRE SENIOROV MESTSKÁ TURISTIKA CELOROČNE RADNICA TOP v REGIÓNE XPLÓR TIP MESTSKÁ RADNICA SPIŠSKÁ NOVÁ VES - pôvodnú stredovekú budovu radnice, dnes Provinčný dom, si mesto Za pozornosť stojí napríklad Thurzov dom, Mestské divadlo, Mariássyho dom, Krupekov dom.