Search Results

Bylo nalezeno 91 výsledků pro „NÁUČNÝ“

 • ROZHĽADŇA TERCHOVSKÉ SRDCE TERCHOVÁ

  Pre malé deti bude táto trasa s náučným chodníkom zážitkom. Rozhľadňu s náučným chodníkom vybudovala obec Terchová. Náučný chodník vedie po lesnom chodníku, je doplnený o informačné tabule o faune a flóre v Terchovskej doline. K náučnému chodníku vedúcemu k rozhľadni sa dostanete, keď v centre obce pri supermarkete z hlavnej cesty odbočíte doľava do doliny Struháreň na smer Terchová-Šípková. Vpravo vo svahu uvidíte odpájajúci sa náučný chodník s tabuľami smerujúci k rozhľadni na kopci vpravo.

 • ZEMPLÍNSKE HÁMRE | Xplór #srdcomPoSlovensku

  VIHORLAT - ZEMPLÍNSKE HÁMRE TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE Zemplínske Hámre Zemplínske Hámre 1/1 VHODNÉ PRE DETI VHODNÉ PRE SENIOROV JEDNODUCHÁ TURISTIKA CELOROČNE MÚZEUM TOP v REGIÓNE XPLÓR TIP - obec je zaujímavá hlavne svojim múzeom, Hámorským náučným chodníkom s technickými pamiatkami. OBEC ZEMPLÍNSKE HÁMRE NÁUČNÝ CHODNÍK RIEKA VÝHĽAD PARK REGIÓN: ZEMPLÍN a VIHORLAT ► LOKALITA: NADMORSKÁ VÝŠKA: GPS: ► WEB: ► TEL: 48.950141, 22.154703 zemplinskehamre.sk/ 357 mnm - +421 917 659 842 ► MAPA ► REGIÓN ZEMPLÍN a VIHORLAT ► SK.00.00.00 XPLÓR eSHOP PRESKÚMAJ 1/8 map texture GoogleEarth MAPA SLOVENSKO ► Love It Love It Love It NAHLÁSENIE ÚDAJOV Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje? Jedinečná obec má čím prekvapiť V Zemplínskych Hámroch sa nachádza múzeum s expozíciami priemyselnej výroby a etnografie, informačné centrum a Hámorský náučný chodník. Náučný chodník svojimi trasami a technickými pamiatkami oboznamuje návštevníkov zaujímavosťami obce z čias ťažby železných rúd, priemyselnou činnosťou osady Josefsthal, výroby a spracovania železa či výrobou dreveného uhlia a dopravou dreva. Náučný chodník má 14 zastavení a dĺžku 6,8 km.

 • rohacske-plesa

  Náučný chodník okolo Roháčskych plies patrí k najkrajším a najpopulárnejším túram v Západných Tatrách. Najznámejšou trasou je Náučný chodník k Roháčskym plesám. Náučný chodník je otvorený iba v čase od 31. 6. do 1. 11. Horné alebo štvrté je umiestnené v najvyššie a zároveň najhlbšie položenom bode náučného chodníka. Všetky kopce a ich názvy si môžete pozrieť na tabuli Náučného chodníka.

 • HRABOVSKÁ DOLINA

  HRABOVSKÁ DOLINA NÁUČNÝ CHODNÍK PRÍRODA ŠPORT REKREÁCIA REGIÓN: TURIEC a VEĽKÁ FATRA ► LOKALITA: NADMORSKÁ VÝŠKA: GPS: ► WEB: ► TEL: 49.071333, 19.273381 visitLiptov.sk/hrabovskaDolina 541 mnm - +421 915 888 014 ► MAPA ► REGIÓN TURIEC a VEĽKÁ FATRA ► SK.19.00.16 HRABOVSKÁ DOLINA 1/8 XPLÓR eSHOP PRESKÚMAJ map texture GoogleEarth MAPA SLOVENSKO ► Love It Love It Love It 11x HISTORICKÉ i P 4x KULTÚRNE a TECHNICKÉ i P 2x PRÍRODNÉ i P 2x ŠPORTOVÉ i P Bratislavský hrad Slnečné jazerá senec Pieskovec Sandberg Bratislavský hrad 1/18 NAHLÁSENIE ÚDAJOV Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje? Náučné chodníky Náučný chodník Medvedia cesta ponúka rodinám s deťmi pohyb, zábavu i poučenie. Náučný chodník sa začína pri priehrade v Hrabovskej doline a pomyselný koniec je pod masívom Sidorovo pri tunajšej farme s domácimi zvieratami. Druhý náučný chodník vedie okolo Hrabovskej vodnej nádrže.

 • PUSTÝ HRAD ZVOLEN

  PUSTÝ HRAD NÁUČNÝ CHODNÍK ZRÚCANINA VÝHĽAD NA BICYKEL REGIÓN: TEKOV a POHRONIE ► LOKALITA: NADMORSKÁ VÝŠKA: GPS: ► WEB: ► TEL: 48.5581, 19.110091 pustyHrad.com 572 mnm ZVOLEN +421 45 542 9268 map texture GoogleEarth MAPA SLOVENSKO ► ► MAPA ► REGIÓN TEKOV a POHRONIE ► SK.10.04.05 PUSTÝ HRAD ZVOLEN 1/8 XPLÓR eSHOP PRESKÚMAJ Love It Love It Love It 11x HISTORICKÉ i P 4x KULTÚRNE a TECHNICKÉ i P 2x PRÍRODNÉ i P 2x ŠPORTOVÉ i P Bratislavský hrad Slnečné jazerá senec Pieskovec Sandberg Bratislavský hrad 1/18 NAHLÁSENIE ÚDAJOV Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje? K hradu sa dostanete aj náučným chodníkom, ktorý vedie z miesta s názvom Pod Haputkou. Náučný chodník má dĺžku 3,9 km, celú trasu prejdete približne za 1,5 hodiny.

 • KVAČIANSKA DOLINA

  BRATISLAVSKÝ HRAD SK.01.01.02.47 # 47/99 reg.01.Bratislava lok.01.Bratislava gps.48.1421_17.1002 vyd.05.2021 ​ virtuálna zberateľská minca► XPLÓR eSHOP REGIÓN: LIPTOV a NÍZKE TATRY sever ► LOKALITA: NADMORSKÁ VÝŠKA: GPS: ► WEB: ► TEL: 49.19067, 19.54553 visitLiptov.sk/kvacianskaDolina 647 mnm - +421 44 16 186 VHODNÉ PRE DETI VHODNÉ PRE SENIOROV SO PSOM JEDNODUCHÁ TURISTIKA ÚDOLIE NÁUČNÝ CHODNÍK PRÍRODA POTOK MLYN TOP na SLOVENSKU XPLÓR TIP Kvačianska dolina Liptov Kvačianska dolina Liptov 1/1 Love It Love It Love It - je ako stvorená pre nenáročné túry pre všetky vekové kategórie. Cestu náučným chodníkom vám skráti pozorovanie zaujímavých úkazov. Okruh Prosiecka a Kvačianska dolina Náučný chodník so žltým značením začína v Prosieckej doline.

 • ROZHĽADŇA HÁJ NOVÁ BAŇA

  ROZHĽADŇA HÁJ NOVÁ BAŇA NÁUČNÝ CHODNÍK PRÍRODA KOPEC VÝHĽAD REGIÓN: TEKOV a POHRONIE ► LOKALITA: NADMORSKÁ VÝŠKA: GPS: ► WEB: ► TEL: 48.434095, 18.656915 regionGron.sk/rozhladnaHaj 629 mnm NOVÁ BAŇA +421 911 961 699 map texture GoogleEarth MAPA SLOVENSKO ► ► MAPA ► REGIÓN TEKOV a POHRONIE ► SK.10.02.03 ROZHĽADŇA HÁJ NOVÁ BAŇA 1/8 XPLÓR eSHOP PRESKÚMAJ Love It Love It Love It 11x HISTORICKÉ i P 4x KULTÚRNE a TECHNICKÉ i P 2x PRÍRODNÉ i P 2x ŠPORTOVÉ i P Bratislavský hrad Slnečné jazerá senec Pieskovec Sandberg Bratislavský hrad 1/18 NAHLÁSENIE ÚDAJOV Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje? Náučný chodník začína v lokalite Zvonička, pokračuje cez Červenú skalu, Havraniu skalu, Háj a Kohútovo. Rozhľadňa sa nachádza na trase Náučného chodníka Zvonička, na zástavke č. 4 - HÁJ .

 • ČUTKOVSKÁ DOLINA

  Náučný 6 km chodník dolinou ponúka pokojné miesta, kde môžete načerpať energiu. ČUTKOVSKÁ DOLINA NÁUČNÝ CHODNÍK PRÍRODA VODOPÁD JAZERO REGIÓN: TURIEC a VEĽKÁ FATRA ► LOKALITA: NADMORSKÁ VÝŠKA: GPS: ► WEB: ► TEL: 49.079099, 19.253792 visitLiptov.sk/cutkovskaDolina 540 mnm - +421 949 328 006 ► MAPA ► REGIÓN TURIEC a VEĽKÁ FATRA ► SK.19.00.17 ČUTKOVSKÁ DOLINA 1/8 XPLÓR eSHOP PRESKÚMAJ map texture GoogleEarth MAPA SLOVENSKO ► Love It Love It Love It 11x HISTORICKÉ i P 4x KULTÚRNE a TECHNICKÉ i P 2x PRÍRODNÉ i P 2x ŠPORTOVÉ i P Bratislavský hrad Slnečné jazerá senec Pieskovec Sandberg Bratislavský hrad 1/18 NAHLÁSENIE ÚDAJOV Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje? Ďalej vás dolinou prevedie Náučný chodník Známa – Neznáma Čutkovská dolina, ktorý je dlhý 6,1 kilometra.

 • JÁNOŠÍKOVE DIERY

  Dolnými vedie Náučný turistický chodník a je vhodný aj pre deti. Malý okruh - Náučný chodník Východiskovým bodom do Jánošíkových dier sú osady Štefanová a Biely Potok. V Dolných dierach je vybudovaný náučný chodník. Veľký okruh To najlepšie z Jánošíkových dier absolvuje menej turistov ako Náučný chodník Diery.

 • ŠPANIA DOLINA

  Unikátny banský vodovod, náučný banícky chodník, banícky orloj či múzeum medi sú len zlomky spojené s baníctvom, ktoré v tejto obci nájdete. Náučný chodník Dolinou vedie banícky náučný chodník. Náučný chodník začína sa na námestí pred Klopačkou. Súbežne s trasou vedie náučný chodník z Banskej Bystrice na Donovaly.

 • SÚĽOVSKÉ SKALY | Xplór #srdcomPoSlovensku

  POVAŽIE - SÚĽOVSKÉ SKALY TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE Súľovské skaly Považie Súľovské skaly Považie 1/1 VHODNÉ PRE DETI VHODNÉ PRE SENIOROV JEDNODUCHÁ TURISTIKA NÁUČNÝ CHODNÍK VRCH TOP na SLOVENSKU XPLÓR TIP – jedna z najkrajších prírodných oblastí oslovila aj tvorcov filmov Pacho, hybský zbojník, Janko Hraško či Sokoliar Tomáš. Obľúbený je najmä náučný chodník. Dostanete sa k nej náučným chodníkom zo Súľovského parkoviska po zelenej trase.

 • RODISKO JURAJA JÁNOŠÍKA

  MALÁ FATRA - RODISKO JURAJA JÁNOŠÍKA TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE Rodisko Juraja Jánošika Terchová Malá Fatra Rodisko Juraja Jánošika Terchová Malá Fatra 1/1 VHODNÉ PRE DETI VHODNÉ PRE SENIOROV ĽUDOVÉ TRADÍCIE NÁUČNÝ CHODNÍK RODISKO TOP v REGIÓNE XPLÓR TIP – tak ako majú Angličania Robina Hooda, Brazílčania Lampaia či Česi Sladkého Kozinu, Slováci Juraja Jánošíka. Náučným chodníkom po zelenej značke sa dozviete mnoho o Terchovej, prírode a folkóre. Náučný chodník začína aj končí v Terchovej.

 • ZEJMARSKÁ ROKLINA

  Trasa je označená modrou turistickou značkou a zároveň prechádzate náučným chodníkom.

 • TIESŇAVY VRÁTNA

  MALÁ FATRA - TIESŇAVY VRÁTNA TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE Tiesňavy Vrátna Malá Fatra Tiesňavy Vrátna Malá Fatra 1/1 VHODNÉ PRE DETI VHODNÉ PRE SENIOROV JEDNODUCHÁ TURISTIKA NÁUČNÝ CHODNÍK ÚDOLIE TOP na SLOVENSKU XPLÓR TIP – to nie je len národná prírodná rezervácia, ale najmä údolie v pohorí Malej Fatry. Hniezdom orla skalného je dolina Obšívanka, ktorou vedie náučný chodník Zbojnícky chodník, a ktorá je súčasťou NPR Tiesňavy. Zároveň reliéf Krivánskej Malej Fatry zohráva dôležitú úlohu z hľadiska vedecko-výskumného, náučného a kultúrno-výchovného.